Митрополит Николай - пред църковен съд

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Митрополит Николай - пред църковен съд

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-06-10 19:23



Гост

#252

2016-06-10 19:26

За да спрем Баба Гуси
Истината

#253 Николай е карикатура на епископ

2016-06-10 21:26

Познавам Николай от времето на следвамчнето му в Богословския факултет. Такъв си беше и тогава - нагаждач към силните на режима и майстор на интригантски подписки срещу жертвите на несправедливостта. Тогава не знаех, че е син на милиционер и се чудех откъде такава посредственост и ограниченост у един млад човек с претенции за духовност. Сега всичко ми е ясно. Бог да пази християните от Николай!


Гост

#254

2016-06-10 23:05

Страшно става.  Откакто  дойде, се се занимава  с протести, с подписки за какво ли не, със  скандали, тържеста, пиршества, балончета и флагчета - изморени сме от  такава бездуховност. И  няма да тръгне,  и никойп и нищо няма да го помръдне. По-скоро ние ще полудеем. нито един пост не е изкаран в мир  и размисъл за Христа. Кой съд  може осъди човека, който  не е способен да обича ближния  си?  Никой.  Само Божия. Затова всички  страдаме.  Дори тия, дето не влизат в храма, не са  безучастни към такоа поведение на  митрополита. Те не ходят, но душите им способни да виждат, че някои застанаха  на вратата - сами не влизат и други не пускат да влезат.

Помня един Великден. Докарал царя със царицата - бяхме  в храма като неканени гости на прием. Христа  ли  да славим, на земен цар да се кланяме?

А после  - лошото да осъждаме владика. А ако владика в храма прави политически стратегии? и се чустваме употребени, не се знае какво? Тези въпроси - осъждане ли е?

Или въпроси,  на които няма отговори?  

Нимб
Гост

#255

2016-06-11 06:21

Подписах петицията защото безобразията в Църквата ни нямат край и много обичам песента - аз не съм комунист и никога няма да бъда, аз не съм антихрист, аз съм просто човек!

Допълнение към истината

#256 Re: Николай е карикатура на епископ

2016-06-11 07:15

#253: Истината - Николай е карикатура на епископ 

 Много добре сте го охарактеризирали така наречения Николай. Аз също го познавам и допълвам, че той с нищо не блестеше, освен със злоба като ефимерий в академичния параклис да тормози и да вика като шизофреник, размахвайки дълга броеница. Спомням си веднъж как по време на служба грозно обиди многоуважаемия от всички нас преподавател по източно църковно пеене - г-н Праматаров, че бил "разколник". Беше побеснял и затова, че ние студентите подкрепихме масово голямата студентска стачка за възтановяването на Богословския факултет към СУ "Св. Климент Охридски". Злокобния Николай мразеше всички които желаеха обновление и декомунизация на БПЦ и дори си позволяваше да раздава и епитимии.

Светльо Ангелов - Портос

#257 Re: Re: Re: Част от подписалите контра-подписката в защита на Николай Севастиянов

2016-06-11 07:40

#247: Светльо Ангелов - Портос - Re: Re: Част от подписалите контра-подписката в защита на Николай Севастиянов 

 Грешка, свещ Виктор Христев не е брат на свещ. Атанас Манолов... Моля за извинение.


Гост

#258

2016-06-11 07:57

Кога ще му наденат усмирителната риза? Стана ясно каква е била целта да му купят поста- унищожаване на последните огнища на Православието в страната. Също като Галактион, който разтури и двата женски манастира и изгони игуменките. Те и двете умряха, но бяха стълбове. Тоя сега захваща Асеновград. Архонти ще прави. Ами ти от вмирисани селяни какви архонти ще направиш, бе , милиционерино?


Гост

#259

2016-06-11 08:02

И то не се ли говори в Откровението за такива като него- като видите мерзостта застанала на високо място......?


Гост

#260

2016-06-11 09:17

Защото въпросният свещеник е срам за Църквата и България.

Гост

#261

2016-06-11 09:19

Подписвам петицията не защото съм съгласна с всичко описано в нея ,а защото неприемам толкова грозен модел за разрешаване на конфликти .Това поведение не е достойно и не е православно .
Харесвам Отец Тодор ,познавам го като изключително благ свещеник и голяма част от миряните също го харесват и това отношение ,което демонстрира Николай е недопустимо за църковен водач .

Гост

#262 ПРОВОКАТОРИ !

2016-06-11 09:24

ЗАЩО Е СМЕНЕН ЛОЗУНГЪТ НА ПЕТИЦИТА" МИТРОПОЛИТ НИКОЛАЙ ВЪН ОТ БПЦ" И ВМЕСТО ТОВА СЕ ПРАВИ КОМПРОМИС "ПРЕД ЦЪРКОВЕН СЪД".  ВИЖТЕ ПЪРВОНАЧАЛНИЯ ВАРИАНТ ПОД КОЙТО СЕ ПОДПИСВАХА ХОРАТА!

ВЪН ОТ БПЦ"  БЕЗ КОМПРОМИСИ !!!!  СТИГА ПРОВОКАТОРИ  И  ПРЕДАТЕЛИ!!!


Гост

#263

2016-06-11 10:01

Защото това не е свещеник, а долнопробен манипулатор, лицемер, продажник и родоотстъпник.

Гост

#264

2016-06-11 11:16

Защото цитираните аргументи,са частици от цялостният комерсиален и нагъл образ на Митрополит Николай..Доста е закъсняла петицията,не са включени фактите за поразиите с фототапетите на редица Пловдивски опропастени църкви и финансовите му интереси от продажбата на подобни къскотии,кичове за починали хора и подобни.......

Гост

#265

2016-06-11 13:51

Д а подписката трябва да е ВЪН ОТ БПЦ. Не може ръководител да манипулира пподчинените си да го подкрепят след като току що пред очите им е опозорил един от тях. Това е перверзия. Те зависят от него и няма къде да отидат без да подписват. И стига е ходил с охрана и се срил зад полиция. Нали Господ е зад него и областният управител? Май знае, че прави мръсотии и има нужда от подкрепление. Въоръжил се е като срещу разбойници, срещу богомолният народ. Да му се свалят всички титли и да се прати в манастир или на лечение. Той се влошава. Никого не слуша, не се съобразява, ползува властта за разправа и ракол. Недопустимо е такъв да бъде пастир. Никйой не го иска, валят оплаквания срещу него, той трябва да се крие зад полиция, значи той не е един от нас.

Светльо Ангелов - Портос

#266 Re:

2016-06-11 13:59

#265: -  

Ако се стигне до църковен съд и се докажат обвиненията в симония, той си е вън от БПЦ. Хубаво смениха името на призива, беше леко с лумпенски привкус. Подкрепям промяната, пак бих се подписал.

Християнин

#267 Re: Re: Николай е карикатура на епископ

2016-06-11 14:31

#256: Допълнение към истината - Re: Николай е карикатура на епископ 

 Точно такъв беше и когато беше в София.Той е в дъното и на оплюването на дядо Сионий.Страхуваше се да не би да не би той да стане преди него епископ и митрополит.Обаче дядо Сионий има доброта и култура,а Николай е злобен и отмъстителен до дъното на душата си,ако изобщо има такава.Но Бог вижда,вижда.

Мария Златкова

#268 Re:

2016-06-11 14:40

#261: -  

 Така е!Ако Николай милее за вярата ,така ли щеше да постъпи и ще допусне така да се разгори конфликта и православното му паство да се разделя и греши с коментари пред другите вероизповедания?Къде е добротата на Архиерея,който трябва да разбира,напътства со благо со кротце?Не можа ли да извика о.Тодор, ако е забелязал нещо и да си поговори бащински с него и да решат как да се справят със ситуацията...като братя...като ближни.Прилича ли на един Владика да крещи и вика в храма и да обижда свещеника пред енорията му?Значи така милее за вярата,така ли?Значи толкова знае за вярата,че не се е научил дори на най-важното,което е тя - доброта и любов към ближния?Къде му е добротата?Къде му е любовта?Бог е Любов,"Митрополит" Николай,ЛЮБОВ!И точно,защото не знаеш най-важното за вярата ,затова не заслужаваш да бъдеш на това място.

От Самоков

#269 Re:

2016-06-11 14:49

#187: -  

 Никога няма да забравя как се развика на една възрастна жена в Самоковския манастир на празника Покров Богородичен.Той раздаваше анафора ,а тя пристъпваше с такова благоговение до него,щастлива да го види отблизо,да целуне ръката му...имаше очила с много диоптри...може би на 85-86 години,много възрастна...и изведънъж той като и се развика "Внимавай!Падна троха!Търси я!На колене!Веднага да я намериш!Къде гледаш?".Жената се вцепени,обърка се,разплака се,а той крещеше,викаше като луд.Развали настроението от службата на всички присъстващи в храма.От този случай той за мен е идиот,сатана,лош човек.Ами ако тази жена беше неговата майка...неговата баба?

Станимаклия

#270 Re:

2016-06-11 14:55

#188: мирянин -  

 Възможно е!"Митрополита" не знае ,че на свещенниците в епархията вече им е писнало от него.В един разговор с един отец ,на когото ще премълча името по разбираеми причини,съвсем наскоро, той ми каза,че отците мечтаят Николай даже да стане патриарх,за да се махне само и само като Митрополит на Пловдивска епархия.И това,че са се подписали толкова свещеници против о.Тодор,пак е фалшификация.Всичко е станало под команда и под строй.Който не подпише - уволнение!Толкова е разбираемо.Той за прости ли смята хората,не знам.

Въпросче?

#271 Re: Re: Re: Това е само началото на борбата...

2016-06-11 15:04

#136: Българин - Re: Re: Това е само началото на борбата... 

 Че какво му е на Горан Благоев?Каза няколко истини и някои ги заболя.Ти да не си от тия дето ги боли?

Съвет

#272 Re:

2016-06-11 15:11

#161: -  

 Пийте си редовно хапчетата бе,дядо Владико!Па подсещайте и тия покрай вас,дето ви се подмазват да ги пият!не така,не така!

Настоятел

#273 Re:

2016-06-11 15:21

#168: -  

Не сме забравили и за подкрепата на въпросния Митрополит ,която той оказа на една кметица - евангелистка,която му купи златен кръст за подарък,за да махне нашия свещеник от параклиса и така раздели селото ни до ден днешен.А свещеника ни е най-добрия в околията и затова пречеше на Евангелската църква ,в която редовно идва Дечко Свиленов и целта им беше да  оплюят добрият свещенослужител...с всички средства.Но за Митрополит Николай ,тогава работещ в Софийска митрополия,беше по-важен подаръка ,а не свещеника и истината.Той направи набързо и младите свещеници в общината свещеноикономи...а нашия свещеник не,въпреки,че има 40 годишен стаж и е най-добрия по характер,по пеене и служение.Май ще излезе вярно,че който му дава,той го издига,а който не дава-не.Нека затова,което направи тук,Бог да го съди.Всъщност вече му се връща и то тъпкано!

Мнение!

#274 Re:

2016-06-11 15:39

#228: -  

 "Защото епископът, като Божий разпоредник, трябва да е непорочен, не високомерен, не гневлив, не пияница, не побойник, не алчен за гнусна печалба,но страннолюбив, добролюбив, целомъдър, справедлив, благочестив, въздържан."/ Послание на св.ап.Павел до Тит/.А,кажете ми кое от всички тия той Е?Като не е,не е достоен да бъде Митрополит!!!Това е!Продължавайте,братя и сестри...до дупка!Не ни трябват такива Архиереи!


Гост

#275

2016-06-11 15:47

Също подкрепям промяната на името на подписката.

Според мен за всеки, който иска да води духовен живот и да се покае, има място в Църквата (макар и не задължително като митрополит).

Ще добавя, че е много странно че в контраподписката има толкова граждани на Румъния?!