Против стоежа на 8 етажен блок в Младост

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против стоежа на 8 етажен блок в Младост


Гост

#1

2013-07-14 21:37

УСПЕХ,ви желая СОФИЯНЦИ

Гост

#2

2013-07-14 22:41

Я да се маха тоя чалгар ! Марш в Димитровград обратно ! Няма работа тук, да строи там където живее, не на главата на хората и децата им. 5q

Гост

#3

2013-07-14 22:50

Никакво пушене, тровене и дим в заведенията и затворените обществени места ! Ще дойде пак Зимата и пак ще ни люти на очите, пак ще са ни осмърдяни гадно дрехите и ще е задимено като на лов за лисици. Твърдо против ! А пък и е скъпо "перо" за джоба - пари за отрови.

Гост

#4

2013-07-15 11:55

и аз желая успех

Гост

#5

2013-07-15 20:14

Успех! Дано да има резултат!

Гост

#6

2013-07-18 13:09

Боли ме,че трите ми деца са у дома и по цял ден гледат багерите,които унищожават любимата им поляна,а те се провикват плахо,че трябва да им я върнат...взеха ни въздуха,детската площадка и дори,ако стане пожар,няма как да влезе пожарна...

Гост

#7

2013-07-18 13:17

Осем жалби срещу това безумие,но отговор няма.Естествено,че срещу чалга бос хората са безсилни.Затворен луксозен комплекс с огради и камери и децата,които гледат тъжно и ще продължават да го правят,когато им обясняваме,че тази луксозна площадка зад оградата не е за тях...Свършиха ли поляните извън София или може би чалга комплекса помага на София в похода и за столица на културата през 2019...

Гост

#8

2013-07-18 13:23

Успех с борбата с чалгата

Гост

#9

2013-07-19 07:27

Блокът, който се предвижда да бъде построен не отговаря на предвидения в подробния устройствен план на Столична община, който е влязъл в сила. По плана е предвиден блок на 5 етажа и магазини, докато този, който възнамеряват да строят "АРТЕКС" с възложител "ПАЙНЕР" ще заеме по-голяма площ от предвидената и ще бъде на 8 етажа. Изкопните работи вървят с пълна сила - работи се с 3-4 багера, 20 камиона и охрана. Господата се страхуват и бързат да натворят колкото си може повече поразии, докато обществеността се организира да се опълчи срещу тези незаконни действия. От 02.07.2013, когато е влязло в сила тяхното "решение № 71/10.06.2013" вече разкопаха футболното игрище, унищожиха волейболната и баскетболната площадки, които бяха направени с труда на живущите в района. В случай, че безумието и икономическите апетити на "ПАЙНЕР" и "АРТЕКС" доведат до построяването на тези високи 8 етажни широки стени пред блоковете с номера 476 и 486, те буквално ще ги "похлупят", тъй като ще бъдат на разстояние от тях до 12 метра. Искам да знам на какво основание е издадено това "решение № 71/10.06.2013" - много се съмнявам, че е редовно издадено!

Гост

#10

2013-07-19 08:00

Незнам как да опиша чувствата, които напират в мен - гняв, отчаяние, болка, все едно са влезли в дома ни и са опустошили всичко.А най-лошо е безсилието - институциите, които те препращат и тупат топката, общината, която ти се смее в лицето и ти казва, че си некомпетентен само защото си търсиш правата. Столицата ни има накъде да расте. Защо е нужно да се стои блок до блок, кому е нужно всяка педя зелена площ да се превръща в поредното бетонно чудовище. Защо? Започваш да се чувстваш виновен, че имаш деца и се бориш те да имат въздух, че отстояваш усмивките им. Когато пртестираш - ти казват, че си невъзпитан, лумпен и възпитаваш децата си като гамени.Моше би трябва да склониш глава - тогава си добър гражданин. Това ли е нашата държава, такава ли я искаме, така ли си я представяме. Сигурна съм, че можем да я променим - ВСИЧКИ НИЕ ... може би промяната ще започне от нашата полянка, от нашия мравуняк, от един баскетболен кош и две футболни врати ...

Гост

#11

2013-07-19 20:23

Как мога и аз да си купя поляна,отредена за зелена площ от общината?Искам всички да сме равни,но явно винаги ще има хора като Митьо чалгара

Гост

#12

2013-07-21 09:21

Заинтересувах се от това, което сте написали, тъй като съм свикнал да проверявам това, под което се подписвам. Отидох на място и каква беше изненадата ми когато видях, че доста сте изопачили нещата. Да имота е ограден, но детската площадка, върху която твърдите, че се строи, всъщност е извън огражденията и доколкото виждам е запазена. Моля ви, не подлъгвайте хората по този начин. Възползвате се от наболяла тема, за да накарате повече хора да подпишат петицията ви, защото голяма част от тях няма да проверят дали твърденията ви са верни.

Гост

#13

2013-07-21 21:01

Изградената площадка е на малките дечица. Площадката, върху която се строи, беше всъщност футболно игрище и баскетболен кош. На тяхно място сега има дупка и багери. Няма как да видиш въпросната площадка.

Гост

#16 Re:

2013-07-22 23:18

#9: -

Всъщност и двата блока, от които толкова много хора протестират също не отговарят на написаното в Подробния устройствен план. В него са записани като 6-етажни. Поправете ме, ако греша но те са 9 или 10 - етажни. До колко са законни те тогава като повдигате въпроса? И защо в собтвеният им имот няма никакво озеленяване и място за игра? Защо от техният проектант/строител никой не търси сметка, че е презастроил имота и не е осигурил на обитателите му нужния комфорт, така че да не трябва те да търсят въздух, зеленина и място за игра в чуждите имоти?

Не ме разбирайте погрешно на мен също би ми харесало да има повече зелени площи. Аз също не харесвам презастроените бетонови квартали. Но при положение, че имота е урегулиран като имот за застрояване с определени показатели и ако те не са надвишени и са спазени разстоянията до всички сгради в съседните имоти, не виждам какво можете да направите. Убеден съм, че ако това беше Ваш имот /или на някой от протестиращите/ и сте инвестирали в него също щяхте да искате да строите и трудно ще ме убедите в противното.


Гост

#17

2013-07-24 12:29

Абсолютно съм против застрояването на малкото зелени площи в нашия град!




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...