20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията 20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

#176 Кандидат по Компонент 1 на програмата

2013-04-16 08:28

#1: -

Защо бюрата по труда не казаха най-важното в началото, че въобще и да не се занимаваме стая програма? А то е регистрирайте си фирма за ваша сметка, после дайте и 500лв ( минимум) на консултантска фирма за останалата бумащина на компонент 2, пък чакайте някой пари после безвъзмездно да ви отпуска!!! Ох боже те нямат намерение, да дават , а да пълним гушите на консултантски фирми и държавния бюджет с регистрация на фирма? Че аз ако имам досттъчно начален капитал няма да се занимавам с тия олигофрени, ще си регистрирам фирма и тия 500лв вместо да ги давам на консултанти, поне 2-3 намема в начлото ще мога барем да си платя за помещението което ще ми трябва. Искат да те набутат , ама как хитро са го измислили че да се откажеш от самото начало, а? Или просто са 100 процентови малоумници, за да не са помислили че безработните пари ей така за фирми и разни конслутанти нямат! НЯМАТ!


Гост

#177

2013-04-16 08:43

Да, дано разберат каква глупава и обирджийска евро програма са измислили! Милите безработни, няма нито един компетентен в бюрата по труда, който още в началото да ги светне, че ще трябва да се набутат за няма и 2 месеца с регистрация на фирма и 500 лв. за консултантска фирма, която уж ще им попълни огромната бумащина за компонент 2. А после дали някой ще им даде някакви си безвъзмездни 20 хил. лв., надали, като гледам колко опарили се вече са споделили горчивия си опит в нета. Никаква фирма няма да регистрирам и на никакви консултанти няма да плащам, аз съм безработна, а не бизнесмен парвеню!Могат да те консултират и безплатно за цялата процедура на кандидатстване и ако ти одобрят бизнес плана, тогава да те карат, да регистрираш фирма, не е ли справедливо такъв да беше реда?!!

Гост

#178 много антилогична и антиикономическа програма е тази

2013-05-26 17:09

От септември съм регистрирана като безработна. От тогава до април все ми казваха,че по тази програма няма средства. На 7 май ме информираха,че има една свободна бройка-абсолютна лъжа,която разбрах ден след това. Това беше 21-вия ден преди приключването на приемане на документите за кандидатстване. За два дни 9 и 13 май изкарах обучението по Компонент 1.За ден седнах и си подготвих документите за регистрация на фирма. И без това имах идея да направя това .Спестих адвокатските хонорари и ми излезе с държавните такси 190 лв. Капитала си определих сама,е не са символичните 2 лв.И започна голямото писане. Разбрах едно- не искам да спечеля този проект по една проста причина- всичко противоречи на нормалната икономическа и комерсиална логика.Не може приходите от дейността да се приспадат от субсидиите. Смешните 4000 лв са за никъде. Кредит от 16000 за да се вложат и да започнеш веднага- не отпуска никоя банка ,защото си БЕЗРАБОТЕН. Ако имах 20000 лв щях да започна от малко и да се развивам. Така,че как се хванах на тази въдица и аз не мога да си обясня. Сега приключвам, но ще предам нещо да някъде, другото с което не съм съгласна по тази програма ще го напиша черно на бяло ,като се надявам някой да го прочете.Ако не ,много им здраве.За Бога братя,не се ловете на тези тъпи номера.Много тъпа и нескопосана програма е написала някоя Калинка. Калинкина държава сме.Та така- няма да попълня и пратя целия пакет от документи ,но ще напиша това което мисля .

Гост

#179

2013-07-06 13:56

Лъжат Колкото Безработните Лица Да Си Направят Фирми И Вече Да Не Се Водят БезРаботни

Гост

#180 Re:

2013-11-11 07:54

Приап Куртев

#181 " Предприемчиви българи" =" Прецакани българи"

2014-02-10 19:33

Тъй като тази " извратена" програма е към своя край,и много от нас пихме студена вода цели 2 години,не иска ли някой да организираме една серенада на "експертите" и особенно "експертките" от дирекцията "Европейски фондове и международни проекти" на Агенцията по заетостта на "Антим I" № 14?? Моля всички желаещи да пишат на и-мейл : priap69@abv.bg

Anonymous

#182

2015-06-05 10:57

безработен съм и нямам доходи, а искам да направя свой бизнес, но нямам средства. искам да отворя хлебарница и да наема хора в този бранш

Гост

#183

2015-06-05 20:39

''Или просто са 100 процентови малоумници, за да не са помислили че безработните пари ей така за фирми и разни конслутанти нямат! НЯМАТ!''Не са малоумници, просто хитреци и гледат от всичко и всеки да правят пари или тези, които им се вържат;((( Не се интересуват, че хората дават последните си левчета, а децата им гладуват...Чакали..да се пазим от такива..


Гост

#184

2015-06-06 15:20

''Могат да те консултират и безплатно за цялата процедура на кандидатстване и ако ти одобрят бизнес плана, тогава да те карат, да регистрираш фирма, не е ли справедливо такъв да беше реда?!!''В много други страни е точно така. Всичко се прави БЕЗПЛАТНО. Минаваш интервю пред комисия и ако те одобрят тогава можеш да платиш, но не много - 50$ за регистрация.. Иначе те дават най-малка месечна заплата за 1 год. Програмата е една година, но после не ти осигуряват нищо. Обикновено голяма част от миналите по тази програма пропадат, зависи от бизнеса и дали се търси и къде.


Гост

#185

2016-02-10 16:48

ZASTOTO SMQTAM , CE TRQBVA DA IMA PO VECE PROZRACNOST PO TOZI KAZUS