20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията 20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

#76

2012-04-16 20:48

Напълно безхаберно отношение на държавата!

Гост

#77

2012-04-17 06:58

Ще се опитам, въпреки всичко.

Гост

#78

2012-04-17 07:29

Българинат който е безработен, ще остане такъв до когато има много от правителството и държани служители чрез тяхните НПО-та да обират парите от Европейския съюз.Гарантирам Ви че поне парите за водене на консултации и от Агенцията по заетоста си взеха парите за да Ви излъжат1 На всички безработни българи ,който очакват пари за да започнат някаква дейност ще им кажа да не губят кораж и да помнат това кожето ще им кажа.- Ако накой е получавам ожт умрял писмо, да исчака и от Европейския съюз пари!!!

Гост

#79

2012-04-17 07:35

Ако сме имали пари,нямаше да подписваме тази пеиция.А Вие иската пари за реклама.Вашият блог е безплатен в пространството.Не се опитвайте на гърба на безработните да изкарвате пари.

Гост

#80 Re:

2012-04-17 07:38

#8: - За какъв отговор пишеш,който и да си.Та в самото бюро по труда вдигат рамене,хора които трябва да са компетентни и да обясняват.

 


Гост

#81 Бог бави но не забравя- стане ТЕ, стане те българи!!!!!!!!!!!!!

2012-04-17 07:51

Как може да ви бъде помогнато от Европейския съюз, както на Бойко да направи магистралите с Европейски пори.
"Отивате на гробищата и започвате та се кланяте и тогава ще получете от умрял писмо. В него ще пише, "ДОБРЕ ДОШЛИ в Европейския съюз вече сте пълни фанатици- от ЕС ще получите пари когато получите от умрял писмо, ЗАПОМНЕТЕ!!!
CRISSI

#82 DAI BOJE ....XLIAB I RABOTA NA ISTRADALIA BYLGARSKI NAROD...

2012-04-17 18:46

Ve4e 22godini sym dale4 ot roden dom iPODINA..SKYPO PRAVITELSTVO KRAINO VREME E DA SE SYBUDITE....VMESTO DA ISPOLZVATE PARI4NITE SRETSTVA OT E.S.ZA KAKVO LI NE...BI BILO DOBRE DA POTKREPITE TAZI PETICIA...TAKA 6TE SE OTVORIAT I RABOTNI MESTA...STIGA STE NI PRA6TALI DA SI TYRSIM PARCETO XLIAB DALE4 OT RODINATA...IMA EDNA BYLGARSKA POGOVORKA,,KAMYKYT TEJI NA MIASTOTO SI"...ILI STE RE6ILI DA NI ZALI4ITE KATO NACIA?6TE BYDA 6TASTLIVA MOITE DUMI DA STIGNAT DO TIAX NO............TOLKOVA MI E OMRYZNALO DA KAZVAM NA 4ERNOTO BIALO...DA POVTARIAM DA-DA-DA A TO DA E NE NO NIAMA DRUG NA4IN TRIABVA DA SE XRANIA ZA6TOTO TUK SYM GOSTENKA I OBRATEN PYT NIAMA ZA6TOTO GLADYT 6TE E GOLIAM...DANO OSPEETE IZMY4ENI DU6ICI....AS SYM S VAS I DO VAS,AKO USPEETE 6TE PRETSTAVIA I AS MOIA PLAN ZA SOPSTVEN BIZNES,MNOGO ISKAM DA OSY6TESTVIA MOITA ME4TA NO V MOITA STRANA NA MOITA ZEMIA,A NE TUK...USPEX SKYPI PRIATELI...TOPLI DALE4NI POZDRAVI...I DANO NA6ETO PRAVITELSTVO RAZMYRDA MOZACITE SI...PYKA ZA RYKA KRAINO VREME E...


Гост

#83

2012-04-17 22:32

pak li se iskat pari.......................
Harvester

#84 Some

2012-04-18 15:58

Остава едно натрапчиво усещане, че парите по тая програма са предвидени да напълнят гушите на т.н. "обучаващи организации" преподаващи със съмнително качество, и съмнително са все едни и същи, както и гушите на "консултиращите" фирми... Да не говорим за стотиците чиновници по веригата и въпреки това липсата на яснота... Извода "Хубава работа, ама българска" няма как да не дойде от самосебе си...

Гост

#85 смрад на корупция в АЗ

2012-04-19 13:57

За София е определена като единствен консултант на бъдещите предприемачи фирма"Сивани" от град Ихтиман.Справката показа че собственичката на фирмата Силвия Недкова работи като касиерка в Ротари клуб Ихтиман.Честито на консултираните от касиерката.Много ми е интересно какво ще ги консултира:как да работят с банкнотоброячна машина или как да си заключват касата след работно време

Гост

#86

2012-04-19 14:50

Петицията е напълно адекватна. Мога да добавя още, че също се надявам на такова финансиране, но не ме включиха в групите за обучение заради моя следдипломна квалификация, която беше преди 19 години. Сега сигурно има много нови неща и аз си мислех, че новообучените ще бъдат доста по-подготвени. Явно не само аз съм в неведение за условията. Най-вероятно никой в министерството не се занимава с подготвяне на условията, нито с корекции в движение при възникване на проблеми. Някой им е забранил да си вършат работата по полезен за хората начин!
Е

#87 Re: Права и действия

2012-04-19 15:11

#56: alekss_70 - Права и действия

Стига с тоя фейсбук - това е някаква шпионска структура, където не бива да показваме какво точно мислим и кои сме.


Гост

#88 Протестни действия

2012-04-19 16:03

Приятели,искам с това видео да ви покажа, как бихме могли да се преборим със хората от които зависи проекта в които участваме, да зарботи нормално.
Моето предложение е:
да направим организация за протестни действия в София на централно място,като предварително ще се извади разрешение за него.
Вариантите за протест според мен са два:
1. Да го направим в София, със участието и на хората от провинция...та
Вариант
2.Да се направи по градове във един ден,като организирането и координирането ще е тук във Фейсбук.и отговорниците по градове ще деистват на място.
Имаме два варианта,или да се борим до като стигнем до целта си,или да се откажем и да се отпуснем в Бойковите ръце,и каквото той реши да ни спусне ,ако изобщо има намерение да спусне нещо.

Това е от мен.
Всеки може да дава идеи и коментира,но трябва да стинем до решение.
Както виждате,до сега медиите не са ни обърнали внимание,но от нас зависи да го знаете.

линк към видеото http://btvnews.bg/bulgaria/obshtestvo/studentska-blokada-na-tsentra-v-sofiya.html#video









Аз съм за съдебно дирене на отговорност

#89

2012-04-19 16:14

Подписах петицията, но това е много малка част от нещата, които трабва да направим. Те ни вкарват в безкрайна тлавоблъсканица да се чудим какво още да научим, проучим, попитаме и направим за да задоволим все по-нарастващите претенции и изисквания на некадърниците, които ни доят и съсипват. Нужно е да се измъкнем от чувсвата за малоценност и безпомощност, които ни внушават с методите на психическия тормоз. Мисля, че трябва да ги подведем под отговорност за психически тормоз - отначало в българския съд, а после и в Страстбург.

Гост

#90

2012-04-20 01:18

Може би ще доживеем до Компонент II, очакваме утре развитие по въпроса
http://ctm.bg/ctm/preskonferentsiya-na-mtsp-otnosno-programa-za-startirane-na-sobstven-biznes-ot-bezrabotni-litsa/

Гост

#91 Предприемач

2012-04-20 10:14

Господа и Госпожи предприемачи,ще предприемаме ли някакви действия.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%87

Гост

#92 Re: Протестни действия

2012-04-20 21:00

#88: - Протестни действия

Ами само мога да ви кажа че протес във варна имаше но организиран с още няколко и протестиращите бяха около100човека

 


Гост

#93

2012-04-21 11:55

Всичко е типично по български! Некомпетентност от страна на служителите, абсолютна бюрокращина , само шумът около програмата е голям! Явно всички служители работещи по Европрограмите са некадърници и незаслужено заемащи позициите си! И милиарди да ни дадът от Евросъюза , като няма кой да ги управлява разумно и наистина в имета на хората няма как да се получат нещата!

Гост

#94

2012-04-21 12:34

Мислите ли, че вече не е уредено на кои ще се одобрят проектите ?
В групата ни от 14 човека един изобщо не сме го виждали, бланката, на която трябва да се разписва за присъствие изобщо не е в папката.
Една мацка кара Порше, на другата съпругът й бил голяма клечка, на третата родителите й бизнесмени - идват само за да си разнообразят ежедневието - за да полафят, да ни демонстрират превъзходството си и 50% от учебното им време минава из околните заведения.
И естественно изобщо не се вълнуват от проблемите покрай тази програма, та камо ли петиции - ами то за тях всичко е уредено.
Тъпите шаранчета, дето сме налапали въдицата , нека се тюхкаме - 2 500 от 25 000 ще получт финансиране, значи 1 от 10 ! От група от 14 човека - 4 са уредени отдавна, което е повече от 1 от 10. Във всяка група ако има 1 такъв - безсмисленни са напъните.

Струва ми се, че и тази петиция е за отдушник, за освобождаване на напрежението на баламурнците, благодарение на които ще се усвоят 25 милиона лв. за обучение и консултации за бизнес планове. Един бизнес план струва межди 1200-1800 лв. средно. Ако простолюдието се отчае, няма да продължи в компонент II, и ще загубят бая пари, които ще трябва да ги върнат на ЕС

Зрящият

#95 Ние сме 99.9% - тези дето няма да получим 20000 лева

2012-04-21 14:55

В България работещите са 2200000 души. Неработещите 5150000 души. От тях дори само 2500000 да търсят активно работа, то тези които ще получат по 20000 лева са само 1 хилядна - т.е. 0.1%.

Хора не бъдете наивници - парите са предназначени за "свои" хора - както цялата приватизация през целия мафиотски преход, когато заграбиха 95-те процента държавна собственост.

Гост

#96 Re:

2012-04-21 15:06

#94: -  

 Ето, и аз това наблюдавам - в нашата група мисля поне 60% бяха със съмнителен "безработен" характер - обикновено това са жени с богати съпрузи или родители, а имаше и мъже който си бачкат в сивия сектор и хич не са зле....обаче са дошли и те да видят може ли нещо да налапат. Ако съдя по целия им външен вид едва ли изнемогваха тия хорица. И държавата им плаща по 8 лв. на ден и ги води социално слаби.

Тези горните са си с готови бизнес планове защото им работят от години, а ние баламурниците нека си трошим главите тепърва да измисляме бизнес, пък и да го утвърждаваме, пък и да знаем колко евентуално ще изкарваме на месец.

Питам се аз - няма ли контрол от страна на АЗ за записване и кандидатстване в програмата от подобни уважавани люде с работещи семейни бизнеси?


Гост

#97 Зрящият

2012-04-21 17:09

И аз точно това казвам - не се хабете, защото пари при пари отиват. Аз също вчера като прочетох за 20-те хиляди се зарадвах и понечих и аз да кандидатствам, но като попрочетох и размислих разбрах абсурдността на ситуацията. Когато раздадат 25 милиарда лева на 1 милион готови да работят семейства тогава бих повярвал. Това обаче изглежда ще е след следващата революция. Хайде със здраве.

Гост

#98

2012-04-22 12:59

казвам се Петър, тези пари ще потънат отново някъде за БОНУСИ, не се наядаха тези чиновници и това е!!!
Добре ще бъде всички, които сме участвали в тези курсове да продължим до край.

Гост

#99

2012-04-22 13:16

отново е Петър, прочетох доста от коментарите, много от пишештите тук казват, че много от тях са само
за развлечение, ок !!! При нас не беше така, курса ни се провежда в Пловдив, имаме още 5 дни до надявам се успешното приключване, през цялото време всичко протичаше много стриктно, научихме доста неща, неща които никой не знаеше, особенно в часовете по икономика при другарката Валя Николова, браво на нея!!! направихме може би едни много добри бизнес планове!!! Успех на всички!!!