20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията 20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

#26

2012-04-03 16:04

успех

Гост

#27 Re:

2012-04-03 16:09

#25: -

ако имаш икономическо образование може и без курс всички останали първо на курс :)

 


Гост

#28

2012-04-03 16:19

Ще напиша ,каквото ме вълнува мен ,но и повечето от Програмата Ние сме безработни ,но и между нас има разлика Искам дапопитам какможеш да живееш с 8лв на присъствен ден/Някъде малко повече от 100лвмесечно/Някои от нас са сами ,нямат хора досебеси ,нито друга поддръжка Но имаме кредити към банка ,макар и малки Но товане е най-голямата болка!Ние всъщност нямаме право да работим и като го казвам това някъде ме гледат с недоумение.Казват работи на Граждански договор,обаче вече всички ги е страх да наемат така Ние сме никакви на практика Нито безработни както трябва ,нито предприемачи все още...Ние сме чакащи!Но никой не се е сетил истински за нас!

Гост

#29

2012-04-03 17:06

Че как да кандидатсвам за тази програма. Като правя бизнес план ми искат всичко точно ,ясно, откъде, колко. баланс счетоводството да излиза. Като нищо не е ясно, как да си направя аз сметката предварително сметката дали отговарям за тази програма. Знам ли аз кои разходи ще ми признаят и кои не. Ако не ми признаят разходи за неща нужни ми в бизнеса, какво правя аз тогава. Или ще ми остане загубеното време само. И какво ще се получи тогава "От гладен,по-гладен", защото вместо да правя нещо което поне хляба ще ми докара аз ще ходя на курсове. И си мислите, че помагате или това е поредното отчитане на дейност. Като си легнете вечер спите ли спокойно, че сте излъгали толкова народ и вместо да му помогнете го забивате още по-надолу? За да ме одобрите ще ме оглеждате отвсякъде дали "ставам". Аз също искам да огледам програмата предварително отвсякъде за да я преценя. Или смятате, че е необходимо да ни залъжете само с фразата " даваме 20 000 лв безвъзмездно" и чакате шараните. Сега вероятно преценявате как да бъдат усвоени парите, но като участвате и вие зад завесата. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕех майко Родино, можеш да се "гордееш" с Тях. НЯМАМ ВИ ДОВЕРИЕ АДМИНИСТРАТОРИ.

Гост

#30

2012-04-03 17:06

3 125 Не на насилието над животните.. ех защо не съм животно!
В тази държава бездомните кучета са по важни от хората.. И богатите ще станат бедни само феодалите ще останат!

Гост

#32

2012-04-03 19:26

Завърших обучението по Компонент І, и сега съм на кръстопът, поради големия риск, който трябва да поема. След като официално пуснаха в сайта на Агенцията по заетостта стана ясно, че целта на държавата е да открием нови работни места и да ни задължи поне една година да наливаме в хазната, данъци и осигуровки, След като регистрираме Фирма за собствена сметка, автоматично се задължаваме да плащаме на държавата поне нашите данъци и осигуровки, не става ясно, ако бизнесът не потръгне и уволним наетите хора какво ще следва ...., пълна загадка! Още един въпрос искам да коментирам - Обучението по първия етап - на всички ни додаха ваучери за 600лв за 300 учебни часа, по 8 лв на ден стипендия. Какво става, когато обучението е по 8 учебни часа на ден, отново се заплаща по осем лева на ден, независимо, че ваучера е за 600 лв за 300 часа. Пак в нечии джоб отива разликата. Подкрепям тази петиция, ще се обадя на всичките си колеги от курса. Успех!

Гост

#33 Re: Re:

2012-04-03 23:30

#27: - Re:

А ако от Бюрото по труда ми казват, че вече няма обучение, хайде сега иди на консултация нищо че не си икономист?

 


Гост

#34

2012-04-04 10:29

Липсата на информация във връзка с програмата е повече от възмутителна. Абсурдно е да задължават безработните лица да останат без работа в продължение на месеци и в същото време да не могат да им посочат срокове по отделните компоненти, дори ориентировъчни! Абсурдно е да се тръби как ще бъдат раздадени пари на безработните, а да няма кой да ни отговори на елементарни въпроси. Аз лично в отговор на запитване по и-мейл до МТСП, получих отговор, който в последствие се оказа грешен!
varna

#35 Re:

2012-04-04 23:30

#25: -

имате право,  ако сте с икономическо образование и разбира се регистриран/а на бюрото по труда

Даниела

#36 Re:

2012-04-05 08:40

#32: -

Ако бизнесът не потръгне, ще се връщат парите. Вече има такива случаи по други евро финансирания.Визирам пчеларството. "Безплатен обяд, няма."

А колкото до кръстопътя, аз одавна го прескочих - отказвам се от това изнудване. Но имате моята подкрепа във всички протести по темата на 100 %.


Гост

#37

2012-04-05 09:31

Интересува ме защо фирмата трябва да е новообразувана.Ако съществува такава , която не е упражнявала дейност повече от 10 години по уважителни причини да считам ли , че не може да се кандидатства от нейно име.Трябва ли един безработен да притежава по 2 фирми?При започване на обучението едното от условията беше обучаващия да притежава фирма-такава беше моята информация.Ако може искам да получа отговор.Благодаря.

Гост

#38

2012-04-05 12:08

От първия ден на курсовете плъзна съмнението и вече втори месец не можем да се отървем от него! Иска ни се да вярваме в проекта, но неяснотиите са твърде много!

Гост

#39

2012-04-05 12:19

Lipca na kapacitet v dogovarqctiq organ

Гост

#40

2012-04-05 13:15

Vreme e za monitoring ot ES

Гост

#41

2012-04-06 09:40

Поредният български абсурд! Пак поставяме магарето пред каруцата! Защо му е на един безработен фирма? По въпросната програма ще бъдат удобрени максимум 2500 кадидати за финансиране, за цялата страна....и какво правят останалите /примерно около 8000 и повече безработни / вече "фирмаджии", с тези "кухи" фирми?! Кого обслужва системата?!Помислете само какви и колко пари /от измъчените безработни/ ще постъпят в общо казано - държавата! Пък и като започнат да се закриват тези мъртвородени фирми...пак наново! Много удобно, но на каква цена!
българин

#42 Re:

2012-04-06 10:02

#21: -  

 

.....а не толкова младите от какво да преживяват, като изпадайки в "присъдата" безработен - в България, са обречени. Не преувеличавам, вече повече от година търся работа и изтърпях всякакви унижения /въпреки висшето си образование/, само като чуят възраст 52г.

Гост

#43

2012-04-06 11:34

Тази програма беше за стимул на безработните.Според мен не ги стимулират.Това е поредната изопаченост от нашата мила родина.
ПЛОВДИВ

#44

2012-04-06 18:29

всичко в тази програма е нелогично хайде добре ще изкараме компонент1 и после - ако отвориш фирма ставаш собственик плащаш осигуровки данъци трябва да наемеш 3ма работника и то от бюрото по труда за да ти одобрят проекта и ако да речем те одобрят в компонент 2 и започнеш бизнеса си ще те скъсат от проверки дали всичко ти е по нормите им мисля че уреди машини втора употреба не е разрешено да купуваш просто тия 20000 до никъде няма да стигнат и също нямаш право да фалираш 3години това знам аз за сега!!!!!!!!!!!ВСИЧКО ТОВА МЕ НАВЯВА НА МИСЪЛТА ЧЕ НА КРАЯ НА ГОДИНАТА ТРЯБВА ДА СЕ ОБЯВИ ПРЕД ЕВРОПА ЧЕ В БЪЛГАРИЯ ИМА РЪСТ НА НОВООТКРИТИТЕ ФИРМИ ИКОНОМИКАТА ВЪРВИ НАГОРЕ БЕЗРАБОТНИТЕ НАМАЛЯВАТ
Панчо Маджаров
Гост

#45

2012-04-06 20:30

В тази страна "Абсурдистан" се нагледах на всичко поради факта,че съм от поколението на неуспелите 40 годишни и неопределени като поколение хора.
За това казвам БАСТА на всички и на всичко ..отправям се към терминал 1....съжалявам се и същевременно изпитвам гняв,но за жалост нищо не направих за да се промени ситуацията(ставам смел само на маса след поредната чашка.....сигурно имам такива много последователи и мними герои)дано един ден не ни съдят децата за бездушието което е обхванало почти всички,и те да поемат всичко в свои ръце.Късмет ДЕЦА!!!


Гост

#46

2012-04-06 22:05

ако искате резултати го давайте сериозно.Използвайте протеста за да привлечете вниманието на хората в следните направления : 1/ Да се разясни ,че тези пари /по 20000 лв/не са за раздаване на калпак, а са с цел създаване на лост за излизане на България от дупката в която набутана и те са от ЕС,т.е. не са от бюджета или от джобовете на българските данъкоплатци.2/Държавната администрация която трябва да регулира тази дейност освен,че е корумпирана,но и е некомпетентна да извърши това и е създала абсурдни правила с цел да саботира процеса и на по-късен етап да си раздаде бонуси за много работа.Модела се практикува от години като се почне от Емилия Масларова та и до днес в Министерства на здравеопазването.3/​Протеста е че се отнема възможността да се субсидират най-смислените и успешни проекти за бизнес с изкуствено създадени бюрократични бариери-предварителна регистрация на фирми като изискване за участие в конкурса и представяне на бизнес плана на идеята.4/Скрити са състава на комисията и критериите по които ще се оценяват бизнес плановете и тн.

Гост

#47 Re: не е "Абсурдистан",а "Бонусистан"

2012-04-06 22:07


Гост

#48

2012-04-07 01:56

Нещата които искаме са прости :1/Премахване на изискването за предварителна регистрация на фирма като условие за участие в конкурса.2/премахване на изискването за представяне на бизнес план за бъдеща стопанска дейност.3/ Да се приемат и оценяват проекти за бизнес идеи.4/След одобрението /евентуално/ от ИЗВЕСТНА комисия по ИЗВЕСТНИ критерии и показатели да се изисква регистрация на фирма и бизнес план по ИЗВЕСТЕН в цялата страна образец за да се отпусне финансиране със субсидията

Гост

#49

2012-04-07 10:40

Podkrepqm q ...:)))

Гост

#50

2012-04-07 10:55

vsi4ko e miji da te lajem,edva li nqkoi 6te pokrie iziskvaniqta,informaciqta oskadna,ako bqh po-lad,nqma6e da stoq i sekunda v dazi skapana darjava!!!