20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

/ #178 много антилогична и антиикономическа програма е тази

2013-05-26 17:09

От септември съм регистрирана като безработна. От тогава до април все ми казваха,че по тази програма няма средства. На 7 май ме информираха,че има една свободна бройка-абсолютна лъжа,която разбрах ден след това. Това беше 21-вия ден преди приключването на приемане на документите за кандидатстване. За два дни 9 и 13 май изкарах обучението по Компонент 1.За ден седнах и си подготвих документите за регистрация на фирма. И без това имах идея да направя това .Спестих адвокатските хонорари и ми излезе с държавните такси 190 лв. Капитала си определих сама,е не са символичните 2 лв.И започна голямото писане. Разбрах едно- не искам да спечеля този проект по една проста причина- всичко противоречи на нормалната икономическа и комерсиална логика.Не може приходите от дейността да се приспадат от субсидиите. Смешните 4000 лв са за никъде. Кредит от 16000 за да се вложат и да започнеш веднага- не отпуска никоя банка ,защото си БЕЗРАБОТЕН. Ако имах 20000 лв щях да започна от малко и да се развивам. Така,че как се хванах на тази въдица и аз не мога да си обясня. Сега приключвам, но ще предам нещо да някъде, другото с което не съм съгласна по тази програма ще го напиша черно на бяло ,като се надявам някой да го прочете.Ако не ,много им здраве.За Бога братя,не се ловете на тези тъпи номера.Много тъпа и нескопосана програма е написала някоя Калинка. Калинкина държава сме.Та така- няма да попълня и пратя целия пакет от документи ,но ще напиша това което мисля .