20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията 20 000 за предприемчив безработен? Да, ама не!


Гост

#101

2012-04-22 20:21

ВЪЗМОЭЖНО ЛИ Е БЕЗРАБОТНО ЛИЦЕ БЕЗ НИКАКВИ ДОХОДИ ДА РЕГИСТРИРА ФИРМА ЗА СОБСТВЕНА СМЕТКА ДА ПРЕДСТАВИ ПРОЕКТ ЗА БИЗНЕС ПЛАН А И НЕ СЕ ПОСОЧВА КЪДЕ ТОЧНО ДА СЕ ПРЕДСТАВИ ДА ОСИГУРИ ДВЕ РАБОТНИ МЕСТА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО 1 ГОД. ДА ГИ ОСИГУРЯВА И КАТО ПЪРВИ ТРАНШ НА ТОВА БЕЗРАБОТНО ЛИЦЕ МУ ОТПУСКАТ 20ПРОЦЕНТА ОТ ДО 20000ЛВ.В УКАЗАНИЯТА НА КАМЕЛИЯ ЛОЗАНОВА Е ПОСОЧЕНО ЗА 2РИ КОМПОНЕНТ ЧЕ СУМАТА НЕ Е 20000ЛВ. А ДО 20000ЛВ.И ТОВА НЕ Е ЛИ ПОРЕДНОТО ЗАКОННО ИЗТОЧВАНЕ НА ЕВРОФОНД ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ТАЗИ ПРОГРАМА Е ДО 2013Г.Т.Е.ТЯ Е КЪМ СВОЯ КРАЙ ДАДЕ И СЕ ГЛАСНОСТ ПРЕДИ ОКОЛО ПРЕДИ 6.7.М. ОТ 2007 ДО СРЕДАТА НА 2011Г. МЪЛЧАЛИВО СИ ТРАЕХА Б ПО ТРУДА ПИТАМ СЕ ЧИЙ ИНТЕРЕСИ ОБСЛУЖВАТ И НЕ ЛИ ВРЕМЕ ТЕЗИ ВЪПРОСИ ДА БЪДАТ ОТНЕСЕНИ КЪМ СЪОТВЕТНИТЕ ЕКСПЕРТИ И ИНСТИТУЦИЙ А ТАКА СЪЩО ДА СЕ СИГНАЛИЗИРА И ДО БРЮКСЕЛ ВСЕ ПАК ТЕЗИ ПАРИ СА ЕВРОПЕЙСКИ И СА ОТПУСНАТИ ЗА ДЕЙСТВИТЕЛНО БЕЗРАБОТНИ С ЦЕЛ ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ ДА ЗАПОЧНАТ ДА РАБОТЯТ
Изберете псевдоним

#102 Тема

2012-04-22 20:52

Напълно съм съгласна, че условието първо да направим собствена фирма, а после да чакаме имагинерната помощ, която така и може да не ми бъде отпусната, е направо в разрез с цялата идея това да е програма за безработни! Направо е смешно да плащаме за каквито и срокове, докато чакаме одобрение, парите, които държавата ни иска за поддържането на една фирма!

Гост

#103

2012-04-23 11:03

Освен тук, пишете и на сайта на Агенцията по заетостта, както и по медийте, защото никой няма да ни чуе. Вече има регистрирани около 500 фирми по тази схема и от министеството, ще се оправдаят, че ето едни могат, други не. Проблемът не е само в откриването на фирма. Има проблеми в самите документи: Защо се иска назначаване на персонал, който да подлежи на задължително обучение? Всеки нормален работодател, би си назанчил обучен персонал.
Защо в документите касаещи оценяването на проектите са предвидени точки за екип по реализация на проекта, различен от собственика на новосъздадената фирма и новоназначения персонал, които трябва да имат и опит? Нали в Компонент III са предвидени консултантски услуги, които да извършват подобна дейност.
Защо Компонент III, не се изпълни преди Компонент II? Нали всеки новостартиращ бизнес започва с проучване, консултации, маркетингово позициониране и т.н. Никой не стартира бизнес проект, преди да е направил добър маркетинг, в това се крие и голям процент от успеваемостта на същия този проект.
разочарована

#104

2012-04-23 20:20

Аз ще съм поредната която ще се оплача за положението си и ще изкажа мнение колко съм разочарована от тая програма.В деня в който казаха за програмата започнах да ровя и да търся някакви указания питах и в бюрото по труда,заветния ден дойде излезе някаква информация,подадох документи,дойде ред за разясняване участието и обучението и там вече се започна с разочарованието.На въпросите относно средствата които ще бъдат отпускани и по точно исках да ми обяснят за допустимите разходи се сблъсках с некомпетентноста на служителката.Докато чаках да започне обучението продължавах да питам и да чета и започнах да стигам до извода,че цялата тая програма ще излезе нещо гнило,но какъв избор имам.Аз съм от тия "1,9% лица с увреждания",които никой работодател не иска да назначи на работа(а с увреждането какъв ли избор имаш),издържам студент и един тинейджър с пенсия от 176 лева и питам с какво аджеба аз да регистрирам фирма,като и заем от банката за мои си нужди не ми отпускат поради недостатъчен доход, че и договор за наем да сключвам и все неща,които отпосле излязоха като разяснения защото в първите (които се задържаха за кратко време на страницата на сайта им)се казваше че ще отпускат средства за регистрацията на фирмата и други и други незнам как вече да нарека тия разяснения.Между другото все още карам курса и степендия не съм видяла, а и изпитите са на 15 и 16.05.

Гост

#105

2012-04-23 21:55

Може ли да добавите и още един въпрос:Защо само една фирма консултира всички и по този начин чакането е 2,3 месеца.Благодаря
Гости

#106 „Насърчаване стартирането на проекти за развиване на самостоятелна стопанска дейност“ - Компонент 2

2012-04-24 12:59

Проект на Насоки за кандидатстване по схема BG051PO001-1.2.03 „Насърчаване стартирането на проекти за развиване на самостоятелна стопанска дейност“ - Компонент 2

Вашите коментари по публикуваните Насоки за кандидатстване, изпращайте чрез формата за задаване на въпроси, не по-късно от 10 дни от датата на публикуването им.
Краен срок за получаване на коментари по проекта на Насоки за кандидатстване по схема BG051PO001-1.2.03 „Насърчаване стартирането на проекти за развиване на самостоятелна стопанска дейност“ - Компонент 2 е 02.05.2012 г.
Коментари, получени след посочения срок, няма да бъдат разглеждани.
От тук може да ги изтеглите
http://www.az.government.bg/OPHR/procedure_details.asp?id=47

Гост

#107

2012-04-24 13:03

Dyrjavata otnovo e sreshtu horata .....I policajte da vnimavat che nie im plashtame zaplatite .....

Гост

#108

2012-04-24 13:18

Тази петиция е навременна и много основателна,тъй като
поставя въпроси за задължения от страна на безработните ,които противоречат на логиката и обществения морал и философията на тази иниациатива на
ЕС

Гост

#109

2012-04-24 19:55

Otnovo manipulirat horata i qvno oshte ne sa izmislili ,kak da usvoqt tezi sredstva...:)Neka Evropa znae,kak ni dyrjat v nevedenie ot meseci!!!

Гост

#110

2012-04-25 10:45

Нещата, трябва да се кажат! Спрете програмата, парите се източват!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-04-25 21:30



Гост

#112

2012-04-25 21:48

Според мен нито един български безработен гласоподавател и данъкоплатец не би трябвало да подава каквито и да е документи по компонент 2, докато не бъдат извършени съответните корекции. Главното е да бъдат чути гласовете ни, да бъдат видяни подписте ни. Искам да добавя, че е израз на дискриминация фактът, че не може да се кандидатства със вече регистрирана и работила до определен момент, фирма.Кризата доведе до спиране дейността на стотици търговски предприятия. Кой е този дискриминационен нормативен документ, който лишава от равни права такива фирми. Говоря, разбира се, за онези, които са издържали компонент 1 и вече имат сертификат. Надявам се, че предложението ми ще срещне съмишлшници и подкрепа.
1955

#113

2012-04-30 20:42

daje ne moga da otvorq nasokite , kakwi sa tezi programi ,koito trqbva da polzvam za otvarqneto
molq pomiognete

Гост

#114 Re:

2012-05-02 12:02

#113: 1955 -

Microsoft Office Word 2007, но ако не си с операционна система Windows, преди това трябва да си закупиш и нея и да я инсталираш, тъй като е лицензирана.

анонимен

#115 Re: смрад на корупция в АЗ

2012-05-05 09:40

#85: - смрад на корупция в АЗ

Леле, ле ле какво невежество! Знаете ли какво е Ротари клуб и дали там се  работа за заплата ! По добре се ограмотете , преди да давате оценки, все пак  оценявание ще бъдете Вие!


Гост

#116 Re:

2012-05-05 22:38

#112: -

За фирмата са прави - щом си откривал/а  фирма и си работил/а и си се издънил - значи не ставаш за бизнесмен.

Друг е въпроса, че може да си регистрираш колкото искаш фирми !

Друго е, ако само имаш регистрирана фирма, но тя никога не е започвала дейност...

А и  за да им е по-лесно на оценяващите, да не преглеждат счетоводни документи и всичката безумна бумащина - искат нова фирма.

 


Гост

#117 Re:

2012-05-05 22:42

#101: -

Дайте адрес - и ще им пиша на господата от ЕС ! Кой от ЕС е отговорен за тази програма ?Нещо май и при тях е мазано замазано....

 

баламурник

#118

2012-05-05 22:52

Хе, те едни стипендии не превеждат - та камо ли ще дадат пари на спечелилите !
В "Насоки..." пише, че осребряват фактурите в срок 1 месец и ПРИ ЗАБАВЯНЕ НА ПЛАЩАНЕТО - ДЪЛЖАТ ЛИХВА КОЛКОТО ГЛП
Така могат да ви мотаят...докато фалирате или се откажете.
Нали УЖ е за безработни - от къде пари сам да си купуваш необходимото ?
Или тук става въпрос за "...жените на бизнесмени, децата на бизнесмени..." - защо да не им се възстановят паричките за разширението на семейния бизнес?

Някой да има инфо за координати на отговарящите за тази програма в ЕС ?


Гост

#119 http://afcos.mvr.bg/signals.htmRe:

2012-05-07 14:48

#94: -

http://afcos.mvr.bg/signals.htm

щом има какво да кажеш - давай тук. Успех!

Всеки, който има информация или подозрение, че парите от ЕС се ползват не по предназначение, да сигнализира.

Все пак знаете, че мисли не могат да се четат. Просто ГОВОРЕТЕ!


Гост

#120 http://afcos.mvr.bg/signals.htmRe: Re:

2012-05-07 14:51


Гост

#121

2012-05-08 19:40

Na tate i mama ne dava bez ruchanie, kak vikat po shopsko.

nishto novo pod slunceto.

Гост

#122 „Катастройка”

2012-05-10 13:23

Добре е да се гледа този филм.Внимание! Приликата с всичко случващо се в България НЕ Е СЛУЧАЙНА! http://www.dokumentalni.com/?p=1882
Александър Симеонов

#123 НЕКА АТАКУВАМЕ ИНСТИТУЦИИТЕ СЪС ЖАЛБИ

2012-05-10 22:02

Участващ в проект-"Подкрепа за предприемчивите Българи" ,е писал до Президента на република България за проблемите,и е получил отговор, че ще изисква проверка.Моля свеки който има възможност, да пусне по едно писмо до институциите на ел.пощите ,като напише за проблеми...те.Всички институции си имат сайтове и там ще намерите ел.пощите.Нека да ги затрупаме със жалби . http://www.ombudsman.bg/ http://www.parliament.bg/bg/news/ID/2283 http://ec.europa.eu/bulgaria/index_bg.htm http://ec.europa.eu/esf/home.jsp?langId=bg
yoyo

#124

2012-05-15 21:57

Мой познат кандидатства по тази програма. Помагам му с каквото мога и вече имам поглед. Имам предположение защо всичко е толкова неясно и мъгливо. Целта е елегантно да се разкарат огромната част от участниците с оправданието, че не са изпълнили изискванията за попълване на документация. И след това паричките да се усвоят от правилните другарчета. Но все пак дерзайте, може и да ви огрее. :)

Гост

#125

2012-05-15 22:00

Идеално формулирана и изясняваща истински слабите места и пропуски на по-горе упоменатия проект по който и аз се обучавам и в последствие бих кандидатствал, но не и преди да бъдат изяснени и най-малките детаили в правилата от страна на Агенция по заетостта. Защото ми писна все на някого да обяснявам че се нуждая от повече информация при положение че това му влиза в задълженията и още повече става въпрос за средства на Европейските данъкоплатци , сиреч държавата ни е задължена да предостави компетентна и навременна информация. А не да се спотайва и през това време някои приближени до кабинета или по точно до съответното ведомство да си изгради поредната стратегия за ,,Улов на риба в мътна вода'', която риба после ще бъде изпечена на бавен огън именно поради факта че не е бил предоставен достатъчно информационен ресурс относно проекта......