Не на премахването на Информатиката и ИТ в средното образование


Гост

#76

2014-01-06 22:27

Не е хубаво да се вкарват противоречия между колегите, защото това ще доведе до разделяне и противопоставяне, което няма да направи услуга на българското образование. На колегите им се даде възможност да се преквалифицират и те го направиха, в което само по себе си нямаше нищо лошо. Проблемът е в това, че преквалификациите се "дадоха" набързо, защото трябваше спешно да се отговори на нарасналите нужди от учители по ИТ с въвеждането на предмета от 5-ти клас. А трябваше да стане обратното - първо да се произведат кадри и тогава да се въведе предмета. Иначе напълно подкрепям мненията, че от 5 до 7 клас в часовете по ИТ масово не се работи (сигурно има и приятни изключения)!

Гост

#77

2014-01-09 10:44

НЕДОПУСТИМА поправка.
А. Радков

#78

2014-01-09 13:36

Наличието на часовете по информатика беше една от причините аз и много от моите съученици да задълбочим интересите си в тази област. Дори и ученици, които имат достъп до компютър вкъщи (за съжаление не всички са такива) имат полза от общи занятия, защото екипната практика и разговорите с учител са чудесен източник на идеи за какво компютърът може да се използва.

Гост

#79

2014-01-09 19:42

Смятам, че Информатиката и ИТ-то в България трябва да са задължителни!!!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2014-01-09 22:47


антон

#82 Къде са документите описващи проекта

2014-01-10 07:21

Здравейте!
Исках да попитам дали някой може да ме насочи към линк или друго място, където може да се прочете проекта, с който се намаляват часовете по Информатика и ИТ?

Гост

#83 Re:

2014-01-10 14:17

#25: С.Златанов -

Позволявам си отново да направя коментар.

Ние си протестираме за премахването на Информатиката и ИТ от средния курс, а министърката ( и чиновниците край нея) са решили да действат още по-кардинално - ДА ПРЕМАХНАТ ИЗЦЯЛО СРЕДНИЯ КУРС.

Как ? Словоблудстват на тема "Дуално обучение" ( или там как му викат), но по-лошото е, че могат и да го въведат. Учениците щели да учат 2 дни и 3 да работят. Не знам в министерството вярват ли си, защото аз не.

За всичко си има време: за учене, за работа, за любов....   Но ученето е най-ефективно до определена възраст, след това става значително по-трудно.

Teachers IT
Авторът на тази петиция

#84 Re: Къде са документите описващи проекта

2014-01-10 19:37

#82: антон - Къде са документите описващи проекта

 

http://www.minedu.government.bg/left_menu/projects/OP-HR

ПРОЕКТ BG051PO001-3.1.04 "Подобряване на качеството на общото образование",
архив UP_ZP_gimnazialni_etapi

 


Гост

#85

2014-01-11 16:22

Аз съм против премахването на този учебен предмет! Вместо да махате значими неща, защо не махнете нещо, което наистина е ненужно!? Да премахнете този предмет, означава да ограничавате още повече децата, да не говорим, че по този начин и заравя едни бъдещи програмисти! После защо България няма такива и онаива хора... Такива хора подпалват страстта си към кодовете, докато са млади, НЕ КАТО СТАНАТ НА ТРИДЕСЕТ ГОДИНИ!!! Как може такова нещо, а всичките учители, които имаме по тези предмети?! Те да духат супата, няма значение, че примерно ще останат без работа, понеже много силно се съмнявам да могат всичките да си намерят места като преподаватели по математика... Накъдето се развиват другите държави, нас точно от тези места ни режат, и после защо сме имали такива поколения, как децата ни не можели и прочие... ЗА ВСИЧКО СА ВИНОВНИ НАШИТЕ "ВЕЛИКИ" УМОВЕ, СТОЯЩИ ЗАД ТЕЗИ ИДЕИ!!! ...
Райна
Гост

#86

2014-01-20 17:12

Премахването на предмета Информатика е абсурдно, предвид развитието на технологиите и нуждата на кадри в тази област. Как бихме били конкурентни сред другите страни, след като в Естония учат програмиране от първи клас!?
Каква е истинската цел на това безумно предложение!?


Гост

#87

2014-01-21 11:29

стига глупостииии

Гост

#88 Студент занимаващ се с програмиране

2014-01-23 06:03

Тотално ме шокира тази "остроумна" идея за премахването на информатиката.
Няма ли най-накрая България да тръгне в правилна посока... трябват програмисти, а премахват информатиката.
Не мога да разбера тези хора с какво ограничено мислене са...всякаш за това, че те не са образовани в тази сфера искат и всички останали да не са образовани..Аз по този начин ги виждам нещата.

Няма и смисъл да казвам, че когато отвориш сайт с обяви за работа, най-търсени са програмистите.
В световен мащаб има ГЛАД за кадри, дори много често големи компании са принудени да създават академии за програмисти, ще Ви дам пример с TelerikAcademy.

Според мен часовете в училище, както и в университета по информатика не са достатъчни и за да си в крак с нещата трябва сам да се учиш на това, което не те учат в училище.


Гост

#89

2014-02-04 11:37

Не на премахването на Информатиката и ИТ в средното образование

Гост

#90

2014-02-05 13:24

Не съм съгласна с премахването на тези дисциплини от училищата!!!

Гост

#91

2014-02-05 14:56

Цинкограф

Гост

#92

2014-02-06 08:22

Много е важно учениците да са компютърно грамотни след завършване на средното си образование.Сега и за в бъдеще ще им бъде много трудно да работят без да имат някакви компютърни познания.Казвам това,защото имам наблюдения върху хора без такива умения-в работата се справят много трудно

Гост

#93 Re:

2014-02-06 08:27

#85: -

само ще добавя ,че един от предметите които могат да се премахнат е например"Свят и личност"-в този предмет се изучават политическите партии и тем подобни абсолючни глупости.За какво им е на децата да знаят за тези малоумници,вместо да се ограмотят компютърно...


Гост

#94

2014-02-19 09:33

Намирам за скандално и безотговорно решението да се премахне масово една от най-перспективните дисциплини от учебната програма и то без конкретен повод или аргументация по въпроса - "Защо се прави такава върховна глупост?". Поради тази причина аз напълно подкрепям тази петиция.

Гост

#95

2014-02-19 11:14

Мисля,че е несериозно да се ограничим с един час на седмица обучение по Информатика и Информационни технологии. То трябва да обхваща по-голям обем материал, да е по-професионално, с конкретни практически умения и резултати. Може да се интегрира с материала за обучението по математика, физика и др.

Гост

#96

2014-02-19 12:59

Да се намалят часовете по компютърна грамотност и запознаването с информационни технологии за мен означава да се сложи пръв в колелото на развитието на България. За мен това е пълна безмозъчност, не разбирам какви мотиви стоят в основата на такъв абсурд!
YD

#97 Информатиката е необходима

2014-05-27 10:22

Преди години в т.нар. техникуми (сега професионални гимназии) не се е изучавал предмета Биология. Презумцията е била, че това са деца измежду които няма да излязат лекари. Сега се постъпва по подобен начин. От учениците в професионалните гимназии не се очаква да станат програмисти. Твърдя, че децата в професионалните гимназии не са втора категория!

Гост

#98

2014-11-12 10:08

Не на премахването на Информатиката и ИТ в средното образование!

Гост

#99

2015-01-22 22:55

Не на премахването на Информатиката и ИТ в средното

Гост

#100

2015-03-11 08:52

Това е поредното безумие в сферата на образованието!