ЗА НЕЗАВИСИМ ЛЕВ, РАБОТЕЩ ЗА БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМИКА

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЗА НЕЗАВИСИМ ЛЕВ, РАБОТЕЩ ЗА БЪЛГАРСКАТА ИКОНОМИКА

Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#101 Re:

2013-09-07 15:37

#99: -

Какви пари се искат?!


Гост

#102

2013-09-07 15:39

Съжалявам, но не мога да спонсорирам!
Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#103 Re:

2013-09-07 15:55

#102: -

Ако говорите за набирането на средства, нужни за провеждането на първата ММТ конференцията в София идващия ноември, благодаря. Започнах набиране на средства в интернет, но не разчитам на него изцяло. Това е нормална практика в демократичните общества - който има възможност, финансово да подкрепи идея, движение, събитие и т.н. Който няма възможност, може да ни подкрепи и не финансово разбира се.


Гост

#104

2013-09-11 16:43

НАЙ СЕТНЕ ПОПАДНАХ НА АВТОР,КОЙТО ОБСЪЖДА ПРЕМАХВАНЕТО НА ВАЛУТНИЯ БОРД,КОЙТО КАТО ВОДЕНИЧЕН КАМЪК НИ ТЕГЛИ ВСЕ КЪМ ДЪНОТО И Е ИЗГОДЕН ЗА ЧУЖДИТЕ ДЪРЖАВИ,А НЕ ЗА НАС-БЪЛГАРИТЕ!!!А СТЕ ЖИВ ИЗДРАВ! ПОДКРЕПЯМ ВИ НА 100 ПРОЦЕНТА!!!
Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#105 Re:

2013-09-11 16:54

#104: -

Благодаря! Надявам се подписахте и убедихте поне още един близък до Вас човек да стори същото? :-)

НЯКОИИ СИИ

#106 за валутния борд

2013-09-13 19:30

БЪЛГАРИЯ В МОМЕНТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ С 2000 БЕЖАНЦИ--ВИЕ МИ ГОВОРИТЕ ЗА ОТМЯНА НА ВАЛУТНИЯ БОРД!..........
Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#107 Re: за валутния борд

2013-09-13 19:31

#106: НЯКОИИ СИИ - за валутния борд

България в момента е мащеха не само за бежанците, но и за собствените си деца.

Митьо Теслата

#108 Re: За премахване на валутния борд в България

2013-09-14 10:03

#8: AnonyMouse - За премахване на валутния борд в България

Съгласен съм с теб. Може би искат да направят пак оная далавера от 1997 г.


Гост

#109 Re: Re: конвертируема....или....не

2013-09-14 10:09

#20: Райчо Марков - Re: конвертируема....или....не

10 долара = 10 долара!

Как не сме се сетили досега!

Ти си бил много "умен"!

Бахти и глупаците сме били, да не се сетим досега! Значи може и на дребни, но пак 10!

Много хитро!


Гост

#110

2013-09-15 06:31

Една наложителна петиция ,за да се направи сигурна стъпка за поемане пътя към постигане на национална независимост !
Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#111 Re:

2013-09-15 14:18


Гост

#112 Re: Re: За премахване на валутния борд в България

2013-09-15 19:11

#108: Митьо Теслата - Re: За премахване на валутния борд в България

Отдавна им се ще да повторят хиперинфлацията. Ръцете ги сърбят да пуснат печатницата на пари на пълни обороти. А баламосват наивниците с независимост! Макроикономиката била на светлинни години в сравнение с 1997г.!!! При неработеща промишленост и зле работеща икономика свободен и силен лев???

Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#113 Re: Re: Re: За премахване на валутния борд в България

2013-09-15 19:46

#112: - Re: Re: За премахване на валутния борд в България

През 1996-97 г. модерната монетарна теория не е съществуваше. Сега обаче съществува и ни преосоставя всички необходими инструменти за постигане на пълна заетост и ценова стабилност.

Кам

#114 Re:

2013-09-15 19:56

#6: НИКИ55 -

абееее голяма файда има като работим,майка ми за чисти 260 аз за 400 ай сиктир бе в Бг богатите са много богати,а бедните са много бедни... такова нещо като средна класа няма.Аз не хленча за подаяния,аз РАБОТЯ 6 дни в седмицата по 10 часа и получавам подаяния!


Гост

#115

2013-09-16 07:57

За съжаление в заговора за поробването ни участваха и българи.Дори и като добро пожелание за освобождението ни пак е повече от нищо.Някога и у нас може да се роди Уго Чавс а народа ни поумнее.Надеждата умира последна.

Гост

#116

2013-09-17 14:08

#8: AnonyMouse - За премахване на валутния борд в България

Да си бяхме опазили България от евро-американците и нямаше въобще да се налага коментар за борда.От там трябва да започнем и всичко ще си дойде на място.

 


Гост

#117

2013-09-17 19:31

Как предпочитате да се обръщаме към Вас Марков? Г-н или другар?
Пиша Ви защото в петицията има неверни твърдения.

"..валутният борд е инструмент на колониално експлоатиране, служещ да предизвика насилствен износ на реални ресурси, стоки и услуги срещу чисти финансови активи чрез намаляване на реалните заплати чрез 'дефлация'. Не е грешно да го наречем престъпление срещу човечеството."

Това не е вярно. Дефлация при Валутния борд има, но тя не предизвиква реално намаление на доходите. Няма как скъпия лев да намалява доходите. Ако нямаше Валутен борд, левът щеше да се обезцени и заплатите, измерени в евро или долари щяха да са по-ниски, отколкото са сега.

Днес макроикономическата наука е светлинни години напред в сравнение с 1997 г. Тя ни дава необходимите знания...

Това звучи просто нелепо.

Гост

#118 Re: Re:

2013-09-17 19:32

#114: Кам - Re:

Да си учил за друго.

Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#119 Re:

2013-09-17 19:43

#117: -

Аз ще цитирам коментара на Кам (№114):

"абееее голяма файда има като работим,майка ми за чисти 260 аз за 400 ай сиктир бе в Бг богатите са много богати,а бедните са много бедни... такова нещо като средна класа няма.Аз не хленча за подаяния,аз РАБОТЯ 6 дни в седмицата по 10 часа и получавам подаяния!"

............................

"...РАБОТЯ 6 дни в седмицата по 10 часа и получавам подаяния!"

 

Нека Ви помогна да не се мъчите за в бъдеще - "господин" би било идеално, благодаря!

 

 


Гост

#120

2013-09-17 19:46

az tezi gi govorja ot 3-4 godini...ama glupcite mi se smejat!!
Финанси.бг

#121

2013-09-18 10:06

Явно повечето коментиращи тука не са учили микро, макро или световна икономика, и може би не са имали дори и допир до учебници или трудове по тези науки. Валутния борд е финансовата стабилност която обвързва една слаба валута която не се котира на световните борси с друга конвертируема валута която държи позиции. В момента лева е пряко вързан за еврото (което е добре защото представете си да беше за долара). Което какво означава, че за да падне цената на лева на стоковите борси трябва да се срине цялата еврозона. Ако лева не беше вързан за еврото то досега държавата да е фалирала, защото ние не можем да покрием по какъвто и да било начин сегашната стойност на лева. Нямаме никакво производство, златните добиви излизат от държавата, нищо. За това приятели, ако още сте на мнение че искате падане на валутния борд, то гласете се за хипер инфлация и правете инвестиции в злато и платина.
Райчо Марков
Авторът на тази петиция

#122 Re:

2013-09-18 10:14

#121: Финанси.бг -

Другата възможност си остава също в пълна сила - падане на борда, подобно на Аржентинския, предизвикано от гладни бунтове. Да, бордът ще падне  барабар със "сатбилната" си валута, но в същото време и със стотици хиляди безработни и гладни.

Тогава за съжаление в Аржентина имаше и човешки жертви, а президентът им трябваше да се спасява с хеликоптер от офиса си. Бордът там падна, но с човешки жертви.


Гост

#123

2013-09-20 19:32

Вярвам,че трябва българския лев да се възроди от пепелта и отново да бъде покрита стойността му с истинско злато! Успех!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-09-21 19:57


Гост

#125

2013-09-21 19:57

Макроикономиката днес била на светлинни години в сравнение с 1997г......Това някакъв майтап ли е??? Явно, че на  някои пак им се е приискало да откраднат парите на населението(даже валутните спестявания) както през 1996г. и да пуснат печатницата на пари на пълни обороти! Сега емисионното управление на БНБ е под външен надзор и това никак не им харесва. Какво ще крепи лева без борд? Стабилна икономика, развита промишленост? Нулев % от БНБ???!!! За хванати от гората ли ни смятате? Законът за фалита на банките още по-миналата година беше променен в тази насока. При фалит на банката спестяванията да се изплащат в левове. Защо? За да бъде ограбена валутата и заменена от хартийки! Колко гордо звучи "независим лев"! А как ще се получи? С празни обещания? Още преди години Доган се изказа в тази посока. Мислели да въведат плаващ курс на лева спрямо еврото.....А това пък значи събаряне на борда! Плаващият курс е НЕСЪВМЕСТИМ С ВАЛУТЕН БОРД!