Петиция към Президента на Република България Росен Плевнелиев


Гост

#1

2013-04-13 10:47

Нека хората, помагали за спасението на евреите в България и анексираните ѝ територии, получат полагащото им се признание и уважение.

Гост

#2

2013-04-13 14:46

Много добра идея.

Гост

#3

2013-04-13 16:49

Браво на инициаторите на Петицията !

Гост

#4

2013-04-13 16:53

Добре, че все още има хора в България, които не забравят и уважават историята ни!

Гост

#5

2013-04-13 16:53

Поклон!

Гост

#6

2013-04-13 17:35

Дано този път Президент Плевнелиев намери сили да издаде указ за награждаване посмъртно на Лиляна Паница - една обикновена българка с героичен дух!

Гост

#7

2013-04-13 19:52

И аз съм за !

Гост

#8

2013-04-13 20:15

Убеден съм, че Петиция с такова сериозно съдържание ще заслужи достойно внимание от страна на господин Росен Плевнелиев !

Гост

#9

2013-04-15 06:10

Нека името й стане символ на борбата срещу нацизма и комунизма и свидетелство за това, че всеки - независимо от мястото, което заема в живота - може да участва в тази продължаваща битка.

Гост

#10

2013-04-15 10:16

Тази Лиляна Паница, която показват по БНТ в един филм който наистина не е за даване, няма нищо общо с истинската Лиляна Паница. Не е лошо някои да успее да снима, каквото е запазено от досието на Паница в полицията и да го публикува в интернет.

Гост

#11 ReРазпита на Лиляна иделото Паница в седмия състав на така наречения"народен съд" се намират в архи

2013-04-15 11:08

#10: -  

 


Гост

#12

2013-04-16 19:39

Фалшив идол на хора с неясни подбуди. От които: Няколко българи - "активисти" в Израел, които желаят да бъдат похвалени в България, един свръх глупав, престарял Ардити, един неосъществен "специалист" по темата, групичка западнали политикани, които търсят начин да освежат имиджа си, подкрепени от двайсетина наивници - това ли е обществената база на това предложение? Паница е жалка женица без никакви заслуги през въпросния период. Не е трудно да се огласи истинската й биография, която не е нито героична, нито достойна. Но защо трябва да се ровят костите на тази нещастница? Оставете я да почива в мир. Заради нечистите амбиции на няколко персони, цялото мръсно бельо на покойната да бъде извадено на яве. Глупава акция! И жестока спрямо самата Паница, защото предложението е обречено. След отвратителния филм, на който е героиня, сега и тази палячовска история! Някои искат да се закичат с нейния орден като големи патриоти. Конкурс на тема "Кой повече обича Паница?". Отвратително и недостойно!

Гост

#13

2013-04-16 20:50

Странен коментар #12 изпълнен с голяма доза лично отношение към г-н Ардити !

Гост

#14

2013-04-17 11:23

АЗ се възхищавам на прекрасната идея , Лиляна Паница да бъде наградена:))
Б Р А В О ! ! !
Гост

#15

2013-04-17 18:48

Действията на Лиляна Паница са били вече няколко пъти предмет на обсъждане в Яд Вашем и им е дадена оценка. За непризнаване. Но стремежът на всяка цена тази жена да бъде обявена едва ли не за национална героиня, има като по-далечен прицел, който не се и крие, прикачането към кохортата на ежегодно увеличаващите се спасители цар, премиер, министър на вътрешните работи и пр. Може един ден да се стигне и до нареждането на Александър Белев /засега необходимия злодей/ в списъка на спасителите.Особено ако отново се финансира някое недоразумение като "Недадените". Мераклиите за фалшифициране на историческата истина срещу солидни хонорари не са се свършили.


Гост

#16

2013-04-19 21:00

Ако имаше повече смели хора като Лиляна Паница, България нямаше да е на това унизително положение!!!
И аз подписах тази Петиция с дълбоко уважение!
Л.Б

#17

2013-04-20 19:43

#12: -

Лиляна Паницжа е една непризната светица. Аз дължа живота си на изтеклата чрез нея информация. Авторката на коментар 12 е една неуспяла писателка и посредствен музикант, посредствен посланик. За да се успокои, добре би било да й се осигури публика да слуша беседите й за Хиндемит, да й се купи едно бяло пиано за да прави музикални илюстрации пред нищо неразбиращата публика.

Л.Б от София

Кака ти Сийка

#18 Паница

2013-04-20 22:28

Коментарите от 12 и 15 са написана от опитна селска клюкарка и партийна секретарка.
Много завистливо. Мно-о-ого. Прекалено. По Чудомировски - Не съм от тез, как Сийке, ама нека да ти кажа. Как човек да не презира такива партийни секретарки и селски клюкарки.
Гост

#19 Re: #12

2013-04-22 07:41

#12: -

Без извинение ще кажа, че този коментар е откровено негативен, изпълнен с антисемитско настроение и фалшиво разбиране за патриотизъм! Но не е учудващо, ниското самочувствие обикновено се компенсира с гневни нападки!

Дилмана

#20 Паница

2013-04-22 10:48

Браво! Много похвална инициатива! Писна ми вече от надменни евреи, които обвиняват ратниците и легионерите в антисемитизъм! Като не им харесва България, да си ходят в Израел!
Миглена Войнова

#21 Лиляна Паница

2013-04-22 11:50

Направих си труда да разбера защо името на Лиляна Паница е обвито в забвение.И какво установих - т.нар. световно известен проф. Михаел Бар-Зоар доста здраво тиражира обиди и лъжи за нея... и разбира се това оказва влияние и в Израел, и в България...

Гост

#22

2013-04-22 11:52

Направих си труда да разбера защо името на Лиляна Паница е обвито в забвение.И какво установих - т.нар. световно известен проф. Михаел Бар-Зоар доста здраво тиражира обиди и лъжи за нея... и разбира се това оказва влияние и в Израел, и в България...

Гост

#23

2013-04-22 13:00

Текстът звучи като информация за хора, които не знаят описаното. Чудесно. Но не схванах какъв е патосът на петицията, адресирана до президента. За какво се настоява, какво се иска?

Гост

#24 Re:

2013-04-22 16:45

#23: -

Петицията е до Президента на България с молба да удостои посмъртно Л. Паница с орден Стара планина предвид уведомяването на еврейската консистория, извършено от нея, със съдържанието на споразумението за предстоящата депортация на евреи.


Гост

#25

2013-05-27 19:24

Действието на Лиляна Паница в ония времена си е чиста проба Героизъм!!!