Животните нe са стока! Спрете продажбата им в интернет!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Животните нe са стока! Спрете продажбата им в интернет!


Гост

#1

2013-02-03 20:06

Дано се съберем повече хора и това да стане сбъдната мечта!!!

Гост

#2

2013-02-03 20:23

Подкрепих петицията, но ми се струва, че не е формулирана достатъчно правилно:

1. Животните, които се отглеждат за храна например, СА стока и няма как да бъдат друго.
2. Животните, които се развъждат за домашни любимци, са стока НЕ само в интернет, но и във всеки магазин за домашни любимци. Т.е. ако условно приемем, че животните не са стока, петицията не би трябвало да е свързана само с продажбата им в интернет.
София Ангелова
Авторът на тази петиция

#3 Re:

2013-02-03 20:40

#2: -

За мен никое животно не е стока, но това е дълга тема. И да, трябва да се забрани продажбата и в магазините, но битката започва все от някъде. Мисля, че единствено в Лос Анджелес има забрана за продажбата и в магазини.

София Ангелова
Авторът на тази петиция

#4 Re:

2013-02-03 20:41

#2: -

И благодаря, че подкрепихте каузата! :)


Гост

#5

2013-02-03 20:58

Това е порочна практика,която няма място във ФБ.И не трябваше да се допуска.Животните не са леки коли,стари вещи,стока или дрехи втора употреба.

Гост

#6

2013-02-03 20:59

Обичам животните,те са моя живот и смятам за неестествено при толнова много бездомничета да се търгува с тях.

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-02-03 22:07


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-02-03 22:09



Гост

#9 Re: Re:

2013-02-04 10:05

#3: София Ангелова - Re:

Напълно съм съгласна с теб!


Гост

#10 Re: ha ha

2013-02-04 10:05

#7: продавач на животни - ha ha

Явно, че продажбата на домашни любимци, е единственото, с което успявате в живота. Е, има и други неща, с които човек да си изкарва хляба, но за тях трябват акъл и работа. Успех!

алооо неграмотните кифли ...

#11 смях

2013-02-04 11:00

Животните НА са стока!
или НЕ са стока ???
една изречение НЕ може да напишете без грешка -вижда се колко са прости и тъпи защитничките на помияри ...
София Ангелова
Авторът на тази петиция

#12 Re: смях

2013-02-04 11:15

#11: алооо неграмотните кифли ... - смях

Грешката е от невнимание, а не от незнание. Ще Ви помоля да внимавате с убидните думи. Ако не желаете да подпидвате петицията, просто не го правете. И да попитам...на Вас харесва ли Ви да има бездомни кучета по улиците?


Гост

#13

2013-02-04 12:03

Нещо ми се губи смисъла на тази Петиция. В единия случай казвате Животните, а в другия кучета и котки. Ако ще се прави Петиция за животните то тогава трябва да включите всички домашни животни ( кучета, котки, папагали, хамстери, кокошки, овце, говеда, прасета и т.н ). ОК , НЕ са стока за да се продават, но и другите домашни животни не са стока. Аз не съм вегетарианка и имаме 5 кучета и една котка в семейството. Няма да гласувам за тази петици! Не защото не обичам кучетата и котетата,напротив, а защото това не е единственото решение на проблема. Грешка ви е и че се обиждате така и не вниквате в истинския проблем.
София Ангелова
Авторът на тази петиция

#14 Re:

2013-02-04 12:23

#13: -

Проблемът се акцентира на кучетата и котките, защото по улицата няма бездомни хамстери, кокошки, папагали, овце и т.н. Тук не се засяга темата за вегетарианството, а това, че безрасъдно, с цел печалба се търгува с домашни любимци в интернет. Един такъв търговец не носи никаква отговорност за последвалия живот на съществото, което е продал. И при такава статистика, 50 % изхвърлят поколенията на домашните си любимци на улицата, е редно да не се дават такива възможности като продажба в интернет. Това е безотговорно печелбарство. Всички ние искаме проблемът с бездомните да бъде решен. Няма как да се прокара закон за задължителна кастрация.

Николай

#15 човечета

2013-02-04 15:32

#11 смях2013-02-04 11:00
"Животните НА са стока!
или НЕ са стока ???
една изречение НЕ може да напишете без грешка -вижда се колко са прости и тъпи защитничките на помияри ..."
Очевидно и други хора допускат грешки по НЕвнимание ("една изречение"), но иначе доста настървено обиждат и нападат. Интересно е колко злоба има в човешката душа, но всеки има право свободно да изразява мнението си...в крайна сметка.
Успех на петицията и каузата, а на всички хейтъри - бъдете здрави!
животновэд

#16 Re: Re: ha ha

2013-02-05 17:14

#10: - Re: ha ha

гледам 120 овце за млеко и около 130 агнета за месо .

и хич не ми дреме за капризите  на някои женички за които само кучета е животно ....

 

obi4a jivotinkite

#17 Re: ha ha

2013-02-06 11:46

#7: продавач на животни - ha ha

Не разбирам защо се хващате за най-малкото. Вие, господине/госпожо какво направихте,та козлето, телето или агнето да НЕ се продават по магазините и интернет?! Хората са се организирали и започват от някъде, а вие само мрънкате и пишете глупости. Точно против вас и такива като вас се подписвам в тази петиция! Защо трябва да се заядете за някакво малко неодразумение или все още неизчистена кауза? Кажете просто,че не сте съгласен и готово. Защо обиждате и се нахвърляте с такава простота и селяния?!


Гост

#18 Re:

2013-02-06 11:50

#13: -

Без да искам да бъда груба, но вие как по-точно вникнахте в проблема и как по-точно намерихте единственото решение?! Не критикувайте, ако вие сама/сам не правите нищо по въпроса. Когато вие действате и правите нещо, да с епромени ситуацията, тогава критикувайте и давайте акъл на останалите, който все пак правят НЕЩО и започват от някъде!


Гост

#19

2013-02-06 19:22

НЕ НА ПРОДАЖБАТА НА ЖИВОТНИ В ИНТЕРНЕТ И НАЙ-ВЕЧЕ В ЗООМАГАЗИНИТЕ!

Гост

#20

2013-04-05 11:32

Не само в интернет, а и в магазините също трябва да бъде забранена продажбата. Само от развъдник, в който да ги дават кастрирани и сериозни данъци за търговците трябва да има. Лиценз или нещо подобно. Както е в други страни.

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-04-05 20:03



Гост

#22

2013-04-06 14:16

КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА СЕ СПРЕ ВСИЧКОТО ТОВА БЕЗУМИЕ И ВСИЧКИЯ АБСУРД.ВРЕМЕ Е ДА МИСЛИМ КАТО НОРМАЛНИ ХОРА

Гост

#23 Re:

2013-04-08 07:51

#21: бау -

Ако имате аргументи срещу петицията, ще се радвам да ги споделите. До тогава си спестете грозните думи за у вас!


Гост

#24 Re: Re:

2013-04-09 06:15

#23: - Re:

Животните са стока и си имат стойност . Ако под животни разбирате само кучета и котки -доста сте пропуснали от образованието си . 
Ако петицията беше против продажбата на домашни любимци /кучета и котки/ с радост ще я подкрепя , защото голяма част от уличните са изхвърляни бивши домашни.

 


Гост

#25 Re: Re: Re:

2013-04-12 11:52

#24: - Re: Re:

Животните не са стока, а живи същества! Избегнах термина домашни любимци, защото терминът "домашен любимец" ми се струва некоректен, тъй като за мен не са такива. Приемам ги като част от семейството. Думата "животни" е използвана, за да се избегне повторението "кучета и котки".
И е съвсем разбираемо, че под "животни" се има предвид иманно тях. До сега не съм виждала да се породават по интернет селскостопански животни като прасета и крави.

Петицията има същата цел и смисъл. Ако причината да не я подкрепите е това, че е написано ЖИВОТНИ, а не домашни любимци, то явно каузата не е важна за Вас и наистина няма смисъл да я подписвате.