За равни права на пушачи и непушачи!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За равни права на пушачи и непушачи!

Избиращ

#626 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 06:13

#251: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ако наистина е наркомания, би трябвало да е забранено от закона, защото наркоманиите и наркотиците са забранени! След като не е забранено, значи НЕ Е наркомания!

Комплексарите ги търсете в "България без дим" - не тук! Тук има свободни хора, които знаят как да бранят правата си! Хора без характер и с комплекси не могат да се самозащитят!

Поинтересувайте се каква е заболеваемостта от сърдечно-съдови, ракови и респираторни заболявания в Англия, след като така упорито я давате за пример. Ще Ви улесня - отворете страницата на ЕВростат и там ще откриете статистика, според която България е със стойности под средните за Европа, а  еликобритания е ЛИДЕР - с най-висока заболеваемост!!! Хайде сега ми обяснете ПРЯКАТА връзка между тютюнопушенето и заболеваемостта! Но искам НАУЧНИ доказателства!

Моля, също така, за точна и верифицирана статистика, че пушачите са основно нискообразовани хора!

Признавате, че в Германия "наистина имаш избор, за разлика от тук". Е? Продължавате ли да твърдите, че забраната в България е цивилизационен избор, защото "така е в цяла Европа"? Или Германия е в Африка?

Що се отнася до манталитета и ЛИЧНИЯ избор, това е индивидуално право на всеки човек, а не ПРАВИЛО. Ако някой ЛИЧНО е ИЗБРАЛ да бъде на място, където са пуши, то това е негов, а не на държавата или на "България без дим" проблем! Не може държавата да ми определя ЛИЧНИЯ избор! Е, очевидно, може, но да не забравяме, че все пак поне веднъж на 4 години наистина имам ЛИЧЕН избор :)

 

 

 

Избиращ

#627 Re:

2012-12-31 06:16

#252: -

Хайде сега и аз, като обикновен клиент, а не като ресторантьор, да ти кажа, че изобщо не ми пука каква е храната и дали келнерката е с бедро 150 см. Искам, като седна да си правя кефа, да си го правя докрай и да си пуша. Така че, посещавам само заведения, в които знам, че забраната се нарушава и се пуши.  И ще продължа да го правя. А в заведение, в което не се пуши, ако ще да ми предлагат "Дон Периньон" и черен хайвер за 1 лв., и да ми пее Бритни Спиърс, няма да стъпя! Ходи ти да ти пее Бритни, аз мога и без нея, но да излизам през пет минути на студа, няма да стане!

Грамотен ПУШАЧ

#628 Re: Re: Re:

2012-12-31 06:20

#259: - Re: Re:

Я моля непреминалите първи клас първо да изкласят, а после да се произнасят по теми за възрастни!

Пише се "арОгантни", а не "арУгантни", а за пунктуацията изобщо е по-добре да не коментирам - тя все пак се учи в трети клас...

Върл ПУ-ШАЧ

#629 Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

2012-12-31 06:20

#618: Изобличител - Re: Кого се опитвате да заблудите?

Пасивните пушели повече от активните?!Пълна глупост!!!Нали дишаме един и същи въздух?Пасивният пушач вдишва дим,който е преминал през дробовете на активния пушач.Пушачът не диша ли,когато не дърпа от цигарата?!

Върл ПУ-ШАЧ

#630 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 06:27

#626: Избиращ - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Избиращ,добре го каза,за изборите!Майната им на всички партии!Не искам да гласувам за някой,който ще ми налага ограничения!

Върл ПУ-ШАЧ

#631 Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 06:38

#628: Грамотен ПУШАЧ - Re: Re: Re:

Грамотен,има един лаф-:"Убий простака с мълчание!" В случая се е наложило да отвърнеш,но дали ще вдене,този отсреща?!Не ми се вярва!


Гост

#632

2012-12-31 06:49

Върл ПУ-ШАЧ

#633 Re:

2012-12-31 07:11

#372: М.Х. -

М.X. май си бягал от часовете по български език?!


Гост

#634

2012-12-31 09:37

Каква коалиция се заформи във форума, все едно един човек пише. Продължавай с монолога, много добре се справяш, а и какво му трябва на един Наркоман-дозата преди всичко, след нея ако е възможно всичко останало.


Гост

#635 Re: Re: ИМАМ ПРАВО ДА ДИШАМ

2012-12-31 09:39

#615: Престъпник - Re: ИМАМ ПРАВО ДА ДИШАМ 

 Добре, че са ресторантьорите да  станете с тях 100, че иначе нямаше да се съберете и 10.


Гост

#636 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 10:00

#630: Върл ПУ-ШАЧ - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Живейте в гората тогава...

ел команданте

#637 Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

2012-12-31 11:05

#618: Изобличител - Re: Кого се опитвате да заблудите?

шест души организатори на "България без дим" получават общо 166.000$ годишна заплата.те си мислеха че това ще остане тайна от обществото.да ама не всичко се знае

"каквото и да ти говорят да знаеш че става дума за пари"

anjela

#638 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 11:10

#626: Избиращ - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

този закон сложи точка на демокрацията в България.вече ще живеем под всякакви забрани,укази и разпореждания.явно свободата никак не му е по волята на нашия премиер.


Гост

#639 Re: непушач -

2012-12-31 11:29

#452: - непушач -

Къде е този чист въздух?

Ограмотител

#640 Re:

2012-12-31 15:14

#372: М.Х. -

Явно пак ще се ограмотяваме...

Не, нямаме проблем да пушим в ОТДЕЛНИ ПОМЕЩЕНИЯ. Точно това искаме, но Вие упорито продължавате да твърдите, че нямаме право на помещения, а трябва да сме на тротоара!!!

Кога ще се научите първо да четете и осмисляте това, което четете, а след таво да коментирате?

Грамотен ПУШАЧ

#641 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-31 15:16


Гост

#642 Re: Re: Re: ИМАМ ПРАВО ДА ДИШАМ

2012-12-31 15:18

#635: - Re: Re: ИМАМ ПРАВО ДА ДИШАМ

Освен от часовете по български, си бягал и от часовете по математика, струва ми се


Гост

#643 Re: Re:

2012-12-31 16:09

#8: - Re:  

 

На мен ми вреди, кашлям, сълзят ми очите, не мога да дишам и се задушавам. Веднъж се наложи да ме извадят на ръце от дискотека , имах силна болка в областта на сърцето, никога няма да забравя първата глътка свеж въздух.. През зимата се налагаше да си нося сандвичи на работа, защото заради 1 пушач от колегите се налагаше винаги да сядаме в зоната за пушачи.  Всички се чувстваха неудобно , че трябвало да седи сама.. Дано по-бързо се промени мисленето на хората и да разберат колко грозно постъпват. Иначе законът ще си остане само на хартия!!!


Гост

#644 Re: Re:

2012-12-31 16:11

#640: Ограмотител - Re:  

 Колко пъти да ви обясняват, че тази ситема не работи!!! И каква ми е ползата да седя отделно като дима се просмуква отвсякъде и за да отида до залата за непушачи трябва да мина през дима и да се омириша като едни наши мургави съграждани дето не се къпят чного често...


Гост

#645 Re: Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

2012-12-31 16:24

#629: Върл ПУ-ШАЧ - Re: Re: Кого се опитвате да заблудите? 

 

Пасивното тютюнопушене увеличава риска от: ■смърт; ■злокачествени новообразувания: рак на белия дроб; рак на млечната жлеза; рак на носовата кухина и на синусите; рак на шийката на матката; рак на гръкляна; ■сърдечно-съдови заболявания. Макар за много хора да изглежда по-логично влиянието на тютюневия дим да води на първо място до заболявания на дихателните пътища, сърдечно-съдовите заболявания се оказват не по-маловажна причина за влошаване на здравословното състояние и дори за смъртен изход както сред активните, така и за пасивните пушачи. ■влиянието на тютюневия дим от пушещите членове на семейството повишава риска от сърдечно-съдови заболявания ■тютюневият дим от околната среда е по-опасен за страдащите от диабет или хипертония, както и за носителите на други рискови фактори ■дори малка степен на подлагане на влиянието на тютюневия дим създава значителни рискове ■забраната на тютюнопушенето на обществено място намалява риска от сърдечно-съдова патология и спасява не един живот ■избягването на пасивното тютюнопушене не само понижава риска, но и подобрява здравословното състояние ■освобождаването на работното място от тютюнев дим е полезно и за сърцето, и за икономиката ■инсулт - пасивното тютюнопушене точно така, както и активното тютюнопушене, увеличава риска от инсулт; ■импотенция – съществува връзка между влиянието на страничния тютюнев дим и риска от еректилна дисфункция; ■болести на дихателната система: Пасивното тютюнопушене оказва съществено влияние върху дихателните органи на непушачите в зряла възраст, включително засилване на кашлицата, отделяне на секрети, усещане за дискомфорт в гръдната клетка и отслабване на функциите на белите дробове, развиване на астма и на свръхчувствителност на бронхите, комплицира хроничната обструктивна болест на белите дробове (ХОББД); ■развитие на сериозни инфекциозни заболявания - подлагането на въздействието на страничния тютюневия дим, на работно или на обществено място, значително увеличава риска от туберкулоза на белите дробове. Пасивното тютюнопушене през детството провокира заболявания в зряла възраст!!!

ПРИЧИНИ ДА НЕ СЕ ПУШИ НА ПУБЛИЧНИ МЕСТА

  1. Тютюневият дим в околната среда убива
  2. Тютюневият дим в околната среда вреди на децата
  3. Задължение на работодателите е да предпазват своя персонал
  4. Свободата на избор е важна
  5. Повечето хора не обичат околна среда с тютюнев дим
  6. Местата за пушачи и вентилацията не помагат
  7. По-голяма е вероятността деца, на които пушачи са пример за подражание, сами да започнат да пушат
  8. Пушенето причинява пожари
  9. Политиката да не се пуши на определени места помага на хората да откажат цигарите
Константинов

#646 Re:

2012-12-31 17:13

#497: Горски -

Потърсете спешна помощ! Все още имаме работещи психиатри, които да ви консултират и помогнат навреме.


Гост

#647 Re:

2012-12-31 18:54

anjela

#648 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-01-01 08:55

#622: Аргументиран - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

да бе и от тези 40 души половината бяха на възраст на която от ресторантите са им останали само като  добри спомени от отдавна минали времена.

антон дюлгеров

#649 Re: Re: Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

2013-01-01 10:52

#645: - Re: Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

чудя се защо нашите рестопрантьори вместо да се занимават с преговори не осъдят държавата да им заплати всички загуби за нанесени вреди от пълната забрана на пушене в закрити помещения.за тази цел им достатъчен отчета на Дянков за загубите в бюджета: цитирам дословно "бюджета загуби 220 милиона от забраната за пушене в закрити помещения".така постъпиха техните колеги в Германия и съдът в Хамбург набързо отмени закона.в моя офис аз лично съм разрешил да се пуши и никой не може да ми попречи да го правя.офиса е моя частна собственост и еничарите на Десислава Атанасова няма да бъдат допускани в него.пушенето не е престъпление по смисъла на Наказателния кодекс затова нейните копои без санкиция от прокурора няма да стъпят в офиса ми, а такава нито един прокурор няма да им издаде защото по смисъла  на кодекса те не са изпълнителна власт а и състав на престъпление липсва.

ел команданте

#650 Re: Re: Re: Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

2013-01-01 15:19

#649: антон дюлгеров - Re: Re: Re: Re: Кого се опитвате да заблудите?

тази Гешанова не е никакъв медик.тези които са лекари от Бога си стоят в кабинетите и лекуват болните си пациенти.само тя като цветарка обикаля всички телевизии и лъже като циганка колибарка.няма ли кой да поиска право на отговор от телевизиите и да я направи смешна с фактите които ние всички знаем на тема"какви са законите за пушене в Европа".наскоро падна и последния бастион на забраната-Холандия.там откриха частни смоукинг клубове като тези във Великобритания което обезмисли закона.холандското правителство само го отмени като безмислен и неизпълним.