За равни права на пушачи и непушачи!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За равни права на пушачи и непушачи!


Гост

#351 Re: Re

2012-12-11 11:40

#350: anjela - Re 

 По същия начин пушачите можете да си направите експеримент да не пушите цяла вечер, само да дишате дима на всички останали докъто танцувате, да ви питам как ще сте. Ок, навън да се пуши е гадно, но съм За това тютюневият дим да бъде изолиран. Не мога да разбера толково ли е трудно някой да предложи да се изградят помещения, към заведенията за пушене. Така и така собствениците инвестираха във вентилация и отелни салони преди две години и няма да им е толкова трудно да преструктурират част от залата, която преди е била за пушачи в място за пушене.  Така хем непушачите ще са доволни, защото няма да се налага заради пушачите да влизат в зала за пушачи, хем персоналът няма да е изложен на остатъчния дим, хем пушачите няма да мръзнат навън. Толкова ли е трудно да се направи това. Сигурно част от пушачите пак ще са недоволни, но мисля че по-голямата част биха били съгласни. Ама няма кой да мисли в тази държава, те ще гласуват най-малумната промяна, и след няколко месеца пак този въпрос ще е на дневен ред в парламента. Излага ме се пред Европа отвсякъде и за всичко!

anjela

#352 Re: Re: Re

2012-12-11 12:05

#351: - Re: Re

да се заемат и да го направят кой им пречи.а да се пуши навън не е гадно а нездравословно.независимо че пушим и ние си пазим здравето особенно от простуди.това което го предлага закона сега може да се прилага само от средата на март до края на октомври.


Гост

#353 Не съм сагласен с вас

2012-12-11 13:45

Писалисте:
"без тази забрана да поставя в неравностойно положение определени групи от обществото на база техен личен избор."
Самоче ако аз избера да не си прецаквам здравето и вие пушите около мен, ме поставяте в неравностойно положение, на базата на моя личен избор!
И това не е всичко...
"Регламентиране на възможността за обособяване на заведения за обществено хранене и развлечения, достъпни за пушачи, при стриктно спазване на изискванията за климатизация и недопускане на непълнолетни лица в тях."
И ще стане както преди... да не мога да си заведа детето на сладкарница, защото най сладко е да си изпушиш цигарата с парче торта и кафе.

Асоциация на пушачите в България

#354 Re: Re: Re

2012-12-11 18:58

вижте това.първия пробив вече е направен.очаква ни дълга борба но накрая ще постигнем своето държавата да ни зачита и нас за граждани а не само данъкоплатци.ако не ни уважат исканията ние пушачите ще обявим гражданско неподчинение и ще откажем да плащаме данъци.много сме ще се организираме и ще го направим.с нас са ресторантьорите и собственици на заведения. атаката продължава.
http://www.blitz.bg/news/article/170090

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-11 19:57


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-11 20:08


ел команданте

#357 Re: Re: Re: Re: No comment...

2012-12-11 20:53

#356: доктора - Re: Re: Re: No comment...

защо не дадеш мниние и на втората част от коментара а именно отношението на министър Атанасова към полиетиленовите заслони защото това вече е проява на жестокост към пушачите.в студа даже бездомните кучета си намират место да се укрият на завет.а извинявай забравих че пушачите ни третират по зле даже и от кучетата.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-11 21:31


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-12 09:54


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-12 11:54


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-12 12:41


ването

#363 Re:

2012-12-12 14:24

#361: -

това ще го реши парламента а не ти.а това е да не забравяте:

http://desmond.imageshack.us/Himg809/scaled.php?server=809&filename=373246.jpg&res=landing

венера

#364 Re: Re: Re

2012-12-12 14:55

няма да обсъждам закона затова има парламент и правителство на които заплатите плащаме всички ние.иска ми се да видим тези които не пушат и постоянно ни внушават че:"ние сме европейци"."ние имаме европейска култура", а това дали е така.те които постоянно се опитват някого да поучават,да възпитават,да се бъркат в личния ни живот и начина ни на мислене.дават "ценни" указания как да живеем от какво да се отказваме,какви недостатъци имаме,даже и да заплашват.държат се като махленски клюкарки,дават непоискани съвети.тук не визирам всички непушачи има и такива с които се води нормален диалог.та да попитам тези които са разпознали себе си как мислят дали приличат на европейци или напротив на някои нации които живеят доста по на изток от България.

Zerg

#365 Кого се опитвате да заблудите?

2012-12-12 16:22

Господа Пушачи,
Кого се опитвате да заблудите? Имате си свобода, имате си и решение, като толкова не можете да поседнете в заведение без цигара. Платете си за електронна такава - тя не отравя останалите до вас. Можете да си я пушите и в заведението и в самолета и във влака. Ама тя била по скъпа ли? Е за пороците се плаща.
И господата собственици на заведения да не се оправдават за некадърността си със закона. Който е направил необходимото не е загубил.
ел команданте

#366 Re: Кого се опитвате да заблудите?

2012-12-12 16:26

#365: Zerg - Кого се опитвате да заблудите?

случайно да не си дистрибутор на електонни цигари."нищо лично бизнес" нали така се казва.))))))))))

http://desmond.imageshack.us/Himg809/scaled.php?server=809&filename=373246.jpg&res=landing


Гост

#367 Re: Re: Re: Re

2012-12-12 20:34

#360: мариана - Re: Re: Re

Това ще го повторя за н-ти път. Само човек с пилешки мозък може да повярва, че вдишването на няколко нанограма дим от растение, може да му навреди, да го отрови и т.н. На фона на всички гадости, които вдишваме, това количество е сигурно 0.001% от дневната доза на пушеците от автомобилите, праховите частици във въздуха, дима от скари, камини, свещи, аерозолите от препаратите за почистване и какво ли още не. Та половината препарати за почистване са с хлор (БОВ и мутаген), амоняк и какви ли не други химии ... Никъде не съм видял проучване за нивата на радон в жилищните и офис сгради. Радонът е доказан карциноген. Между другото, такова изследване изобщо не е правено в България. Преди няколко години от БАН започнаха, но не знам докъде са стигнали. Ама на радонът няма как да му сложат акциз и да го контрабандират :) Да не говорим и за козметиката, имаше едно изследване, че май слънцезащитните кремове предизвиквали рак на кожата, а Шанел Н5 ще го забраняват, защото предизвиквал алергии.

 

П.П. Между другото, аз предлагам да си направим собствено проучване за вредата от тютюневия дим, дори бих отделил някой лев. Нямам никакво доверие на доктори и статистика. Дори може да поканим активистите от "Без дим", те поне пари имат, а и да не кажат, че изследването е опорочено.


Гост

#368

2012-12-12 20:47

И сега като не се пуши, и като пускат нарядко аспирацията, познайте с колко пъти ще се вдигнат респираторните заболявания и всякаквите вирусни инфекции. Това пак за нашето здраве го правят, хаха ...

Гост

#369

2012-12-12 21:34

ЩЕ ПУША И ЩЕ ПИЯ ЩОМ СЕ ПРЕДЛАГА СРЕЩУ ПАРИ !!!

КАТО СПРЕ ДА СЕ ПРЕДЛАГА ЛЕГАЛНО, ЩЕ СПРА И ДА ГО ПОЛЗВАМ !!!!

Гост

#370

2012-12-12 21:38

sled 10 za6to ne...koito ne iska da mu pu6tat da ide v zalata za nepu6a4i ili prosto da stoi dale4 ot tam....
Габи

#371

2012-12-12 21:47

Холдинга запада.....това ли ви е целта...едно по едно да елиминирате всичко и накрая да нЕма България........
М.Х.

#372

2012-12-12 21:59

Отвратително е дрехите ми да миришат на цигари всеки път когато изляза на заведение, побърква ме мисълта, че когато отида на дискотека не мога да танцувам повече от 20 минути именно заради мъглата от тютюнев дим, какъв е проблемът Ви пушачи да пушите в помещенията определени за това или на вън, говорите за равни права на пушачи и непушачи- е забраната позволява тази възможност, нека който иска да пуши, да си пуши без да замърсява кислорода на непушача. Някой споменаха ГМО, алкохолни др небивалици, тези неща нямат нищо общо мили мои !!!
просто кафе с цигара

#373

2012-12-12 22:00

Закона е лицемерен и дискриминационен.Подкрепям напълно промяната му .
An

#374

2012-12-12 22:22

Vseki da napravi svoq izbor!


Гост

#375

2012-12-12 22:28

Аз и приятелите ми пушим....Лошо.Вече не се събираме защото няма къде.Имаме деца и се опитваме да ги оставим на бабите за да пиинем по една ракия и запалим по цигара.Сори...не става.Изпокрихме се по къщите като мишоци.