За равни права на пушачи и непушачи!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За равни права на пушачи и непушачи!


Гост

#251 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-04 18:09

#249: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Първото което е, това, че пушенето е наркомания не съм си го измислила аз, в тази посока има редица доказателства. И ако това обижда теб или други пушачи определено е израз на комплекси, защото както знеем истината боли казана в очите. В страни като Англия например има пълна забрана, те как я спазват? Може би няма толкова пушачи?  Може би хората са цивилизовани? В останалите страни също хората са по-цивилизовани и толерантни и разделителният режим при тях има различно измерение, освен това в Германия(една от страните с частична забрана)процентът на пушачите е значително по-малък от този в България. Там на тютюнопушенето се гледа толкова лошо, че ако се гей биха го възприели по-добре отколкото ако си пушач. Пушенето е най-разпространино сред по-възрастните и ниско образованите предимно. Там наистина имаш избор за разлика от тук. Тук манталитета е ни е балкански, и при една компания от 5 пушача и 5 непушача нали е ясно в кое заведени ще отидат всички. Иначе хич не ме бърка ти с колоко такива като тебе ще отидете да се напушите на цигари като прахосмукачки в някое заведение за вас. Освен това някакси напълно несъвместимо на фона на безработицата, безпаричието и всички проблеми пред които е изправено обществото ни-да се излага на дневен ред невъзможността за пушене на закрито! Тук единствено ресторантьорите имат основание за недоволство, както е и в Европа. Там протестират собствениците на заведения, не зависимите пушачи. Като сме заговорили как е в Европа нека първо да се изравним по другите параграфи. А ние всичката мара фтасала живеем си прекрасно, оправихме всички проблеми, само тези на пушачите останаха! Смях!


Гост

#252

2012-12-04 18:48

Искам да кажа и още нещо относно непосещаемостта на заведенията. Добрите такива, които предлагат обслужване на ниво, добра хигена, добра храна и обстановка си имат клиенти. Останалите в които качеството е занемарено ходят пушачите основно за да пушат на едно кафе. Вярно имат клиенти, но не и оборот. Поне моите впечатления са такива.

ел команданте

#254 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-04 20:11

#251: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

да прекратим този безмислен спор.и вие не сте по различна от тези които във форумите ни обиждат,псуват ни,заливат ни с помия даже и се заканват със физическа разправа. намери се и един български Брейвик който бил готов да разстреля всички пушачи.незная къде дреме службата за киберпрестъпления в интернет към МВР.или чака наистина да избие няколко души и чак тогава да се заеме с него.престанете повече да пишете на мое име не съм ви гръмоотвод!!! забравете че ме има тук.и изобщо какво търсите в този форум който касае само нас пушачите и закона,а на вас не ви е мястото тук.

ването

#255 Re:

2012-12-04 20:59

#252: -

ти пък откъде се нарисува тук.къде си тръгнала в турско село сланина да продаваш.ти ще ми кажеш дали да пуша или не.пуша си защото е куул.пази ме боже от разпопен поп и разкаял се пушач от врагове сама се пазя.


Гост

#256

2012-12-04 21:39

Законът засяга всички ел коменданте, не само вас. И да смятам че забраната трябва да е пълна поне в нашата страна, защото това е единственият начин да се спазва частично.
Ването, нищо не казвам-само подсказвам нещо което отлично знаеш но дори пред себе си не признаваш за твое голямо разочарование.

ването

#257 Re:

2012-12-05 08:07

#256: -

ти сега каза ли нещо или нищо.вместо да се занимаш с мене ходи да си оправиш целулита.аман вече от съветници и хейтъри. никой не ти иска мнението дръж си го за себе си капиши?

катя

#258 Re:

2012-12-05 08:26

#256: -

ха хах хаа.още едно тролче се появи ма хоризонта.госпожо колко ти плащат от герберските централи та да висиш тук по цял ден и да ръсиш бисери.какво си мислиш че сме порасли в саксия и са ни поливали с шампанско.знаеш ли колко такива като тебе са минали през форумите?ние стреляните лисици отдалеч ги надушваме.


Гост

#259 Re: Re:

2012-12-05 08:28

#257: ването - Re:  

 

Хм, уж казвате,че непушачите били агресивни и аругантни към вас апък то виж какви ги пишеш? И добре, че твоето мнение го чуват много, че  не въведоха забраната. Ясно е че ще има недоволни още известно време, които рано или късно ще свикнат със забраната, както и с всички други неща.

петър анадолиев

#260 Re: Re: Re:

2012-12-05 09:14

#259: - Re: Re:

мадам след като си гостенка дръж се като такава и не обиждай домакините на форума.като толкова ти се пише против нас отивай в групата на бездимните там можеш да ругаеш пушачите колкото ти душа сака никой няма да ти прави забележки точно обратното там такова поведение се толерира.

ването

#261 Re: Re: Re:

2012-12-05 09:32

#259: - Re: Re:

ооо я стига си се занимавала с нас ами поразгледай другите форуми та там да четеш каква агресивност се излива.не си и помисляй че ние само този форум четем.всичко знаем какво пишете за нас.

мариана

#262 Re: Re: Re:

2012-12-05 10:13

#259: - Re: Re:

и какво си мислите че ще ни напакостите като се спазва закона.той засяга повече  ресторанрьорите а не толкова нас.войната я водим зарад принципа защото и ние сме граждани на тази държава.нямало да ходя през зимата в заведения и какво от това?празниците ще си изкарам при гостоприемните ни съседи на юг и запад от България.тя зимата ще мине и тогава не чакайте никаква толерантност и разбиране от наша страна.на тези места където ни е разрешил закона ще си пушим без да се съобразяваме с вас.отстъпки от нас не чакайте каквото си послахте с това и ще ви покрием.по добре стойте далече от пушачи полезно ще е за вас.

Асоциация на пушачите в България

#263 Re: Re: Re:

2012-12-05 10:51

ти гостенко като си решила да пишеш тук поне направи ли си труда да прочетеш заглавието на форума,кои са организаторите,какво се дискутира и какви са темите за обсъждане.защо публикуваш невярна информация за това как се прилага закона в държавите в Е.С. и причините поради които е отменен и върнат стария.тази тема беше широко дискутирана тук с публикувана достоверна информация от първоизточниците.дадени са и линкове към публикациите.ние тук свободни интерпретации по теми не толелираме.не обсъждаме какви права имате вие ,а доколко този закон е справедлив и отговаря ли на конституцията на България.кой какви права има това може да определя само съдът включително и този за правата на човека в Страсбург.а ти или чети това което се дискутира и тогава пиши коментари по темите или не пиши за неща които не са ти ясни

joro

#264 Re:

2012-12-05 11:22

Не мога да повярвам, че в 21-ви век свободата ни ще бъде ограничена по такъв брутален начин и ще обикалят някакви инспектори , които ще ни третират като престъпници затова, че сме си позволили да запалим по цигара в някоя кръчма, кафене или градинка! Това наистина е безобразие!
васката

#265 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-05 11:30

прочетете това няма да се разочаровате:
http://dodoiv.blog.bg/politika/2012/06/01/uchredi-se-partiia-bylgarski-tiutiuno-anarhisti.962121
ел команданте

#266 Re: Re: Re:

2012-12-05 11:42

#259: - Re: Re:

Гост-предупредих те да не ме споменаваш повече тук.търпението ми не е безгранично,ако продължиш да се занимаваш с мене коментара ти ще бъде премахнат!!!

михаил николов

#267 Re:

2012-12-05 11:58

хей фрешове какво ще кажете за тази тъжна статистика.сега пушачите вместо своя икономика ще хранят чужда.Гърция ,Македония и Сърбия са със широко отворени врати за тях

3200 пловдивчани ще останат без работа до края на годината заради забраната за пушене. 48 заведения вече са затворени.

Във Варна над 2800 души вече са съкратени, защото оборотът на кръчмите е паднал с 60%. В някои кафенета работата е намаляла с цели 90%, а от над 400 заведения на 50 са окачени бележки „Обектът е временно затворен“ в очакване на резултатите от протеста.

1/3 от персонала в заведенията в Стара Загора е уволнен, а оборотите са паднали с повече от 60 на сто. Един от най-популярните ресторанти е продал едва 6 куверта за новогодишната вечер, като други години по това време всичко е било вече изкупено. 200 кръчми са пред фалит.

В Шумен 500 сервитьори, бармани и готвачи останаха без работа, защото собствениците на заведения отчитат 80% по-малко оборот.

ани

#268 Re:

2012-12-05 12:08

тарикатите от ГЕРБ са взели пари от фонда на Блумберг,за да прокарват тази забрана и гледат да си ги заслужат и да вземат още!А баламурниците им се връзват!

julieta

#269 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-05 12:16

Абе нали всички граждани на държавата са с равни права според конституцията? Как тогава пушача е с по-малко равни права от непушача? Защо да няма заведения, в които да не може да влизат непушачи?

Гост

#270

2012-12-05 13:32

О, извинявате, че не знаех, че тук в този форум опозиция не може да има, трябва да има само коалиция. Мариана, аз от пушачм никога почти и по никакъв повод толерантност не съм срещала, така, че подобни смешни и безпочвени закани нямат никаква почва у нас. Освен това пушенето на открито през лятото на никой нпяма да накриви шапката.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-12-05 19:03


васката

#273 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-12-05 19:38

така ще бъде вече чужденците правят алкохолен туризъм а ние българите цигарен.:))
мариана

#274 Re:

2012-12-05 20:03

#270: -

ах каква интелигентност и каква висока култура.цялата истина била в шапката.

Пушач съобразяващ се с непушачи

#275 Re:

2012-12-05 21:22

#6: -

Съгласен съм. Не искам да пуша до непушачи. Затова искам да имам зала за пушачи. Просто е като Бойко Борисов в предизборна кампания.