Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#251

2012-02-21 20:17

are da ne se maha i taka si e syper plss : ))

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-21 20:17



Гост

#253

2012-02-21 20:20

Безобразие! .. България НЕ иска да запази образованието на бъдещите поколения!.. Това е пълно безобразие! Никой не мисли за децата, които все пак искат да се развиват в тази необятна наука-МАТЕМАТИКАТА, който са се отдали на нея и искат да научат още и още! Дано тези, които са "ЗА" този закон се замислят, за това че в математическите гимназии обучението е на много по-високо ниво от т. нар. ОУ-та и СОУ-та и най-важното заради децата- бъдещото поколение на България! Впрочем това може да са техните деца! Всички тези медали, грамоти, които получават, труда, който полагат .. Това ли заслужават?!
П.П.: Съжалявам хората, които правят всичко възможно да съсипят държавата и образованието на бъдещото поколение!!!

Гост

#254 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 20:25

#242: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Наистина СМГ не дели сграда с никого, а и така едва се събираме - съмнявам се дори да има място за по 1 паралелка от 1, 2, 3 и 4ти клас (колкото да можем да се "натъкмим" на проектозакона, ако той не се пригоди към нашите нужди, което е доста по-лесно в случая).


Гост

#255

2012-02-21 20:36

В масовите училища се обучават посредствени ученици, такива, на които"се дава "основно образование. Защо искате(господа управляващи) да лишите умни деца от възможност за развитие?
СМГ

#256

2012-02-21 20:41

Ако се премахне приемът след четвърти клас в математическите гимназии ще е огромна грешка. В момента много ученици мечтаят да влязат в елитна математическа гимназия и по новия закон шансовете им изгарят. младите таланти трябва да развиват математическото си мислене от малки!

Гост

#257

2012-02-21 20:50

Аз лично съм завършил математическа гимназия, започвайки образованието си от 5-ти клас там. Смятам, че нещата, които се изучават там трябва да се подхванат именно от ранни години (профилирана физика, математика и информатика), затова се подписвам в тази петиция

Гост

#258

2012-02-21 20:54

Аз съм в 4 клас и мечтата ми е да уча в ОМГ "Ак. Кирил Попов", Пловдив.

Гост

#259

2012-02-21 20:59

Петицията е много важна за бъдещия статут на Математическите гимназии и за качественото образование в България.

Гост

#260

2012-02-21 21:03

Нека не позволим да се сбъдне една от "мечтите" на Големия брат и незнанието да стане сила, но за малцината, които искат образованието в България да не съществува...

Гост

#261

2012-02-21 21:04

Това е поредната атакасрещу нашите деца. Удобни са примитивите. Удобни са невежите. Удобни са лумпените. Знаещите, мислещите, интелигентните са заплаха за статуквото на мутренската върхушка.

Гост

#262

2012-02-21 21:06

да се запази!!!

Гост

#263

2012-02-21 21:11

трябва да го има на всяка цена !!!
гост

#264 Re:

2012-02-21 21:20

#31: -

За коя провинция говориш, защото и ние сме провинция, но при нас от 29 деца, едва 2-3 отиват в ЕГ, всичко останало си остава в МГ. Ако не е качествено образованието там едва ли ще има такъв наплив, а след като се борят за 1 място повече от 6 деца, за какво говорим.


Гост

#265 Re: Re:

2012-02-21 21:26

#264: гост - Re:

И в нашата провинция от 26 деца приети след 7-ми клас в профил " математика", повече от 20 са от тези, които са учили в ПМГ 5-7 клас.

 


Гост

#266 Re:

2012-02-21 22:00

#248: -

"През тези години съм натрупала знания в областта на математиката, които са ми от полза и досега, когато се явявам на кандидат-студентски изпити."

Често ли се явявате?


Гост

#267 Re: Re: Re:

2012-02-21 22:06

#265: - Re: Re:

"И в нашата провинция от 26 деца приети след 7-ми клас в профил " математика", повече от 20 са от тези, които са учили в ПМГ 5-7 клас."

На корупция мирише тази статистика. То не че не знаем.

Проектозаконът си е супер. Ако властимащите се поддатат на тази петицийка, аз веднага организирам контра-петиция. Със сигурност ще има много повече подкрепа.

А БГ мамите да не се правят на ощипани моми, защото много добре знаят, че приемът в МГ от 5-ти клас си беше полулегален.

 

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-21 22:12



Гост

#269 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 22:18

#267: - Re: Re: Re:

Каква корупция пък тебе те гони, след 7 клас всички деца наново кандидатстват в МГ, наравно с всички останали, никой не ги приема само, защото са учили в МГ. А всички искат децата им да учат там, защото не се налага да ходят на частни уроци, за да влезнат в гимназии, защото подготовката е на много високо ниво, а най-важното е че работят наистина с децата. В нашето МГ бивши ученици, настоящи студенти, в момента идват в събота и неделя на доброволни начала, водят кръжоци заедно с учителите, и то безплатно. И тази традиция е от години.


Гост

#270 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 22:20

#267: - Re: Re: Re:  

"На корупция мирише тази статистика. То не че не знаем."

Теб явно не са те приели.

Защо трябва децата учениците от 5 до 7 клас искащи да учат математика да се принуждават да посещават частни училища или скъпи курсове? Тези които не има харесват математическите гимназии просто да не се записват там.

 


Гост

#271 Re: Re:

2012-02-21 22:26

#266: - Re: Мишона или Check please? :)))

Писна ми от хора, които идея си нямат от начина на прием в профилираните гимназии, но не спират да плюят, ей така за спорта. Децата след 7 клас си кандидатстват на общо основание. В нашия град математическата паралелка е тази, в която се влиза с най-висок бал от цялата област. Показателен е фактът, че такъв бал формират именно възпитаниците на същата МГ, учили там в периода 5-7 клас. Но по-важното е, че тези деца искат да продължат да учат в същото училище и то със същия профил.

Апропо, няма да ме изненада наличието на индивиди, подкрепящи отмяната на приема. Когато в България гроздето за някого е кисело, той би направил всичко възможно никой друг да не получи онова, което за него самия или детето му е непосилно.


Гост

#272 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 22:26

#270: - Re: Re: Re: Re:

Теб явно не са те приели.

-----------------------------------

Ха-ха. По мое време в МГ искаше да ходи само дребния Петърчо с дебелите очила от първия чин.

От всички коментари (навсякъде), дори от начина по който е написана петицията, забелязвам едно. Колкото по-ограничена е една (бг) мама, толкова по-неистово е желанието й отрочето да е в МГ. То всъщност няма лошо да бъдат изолирани там. Ще взема да ви покрепя. :D

 


Гост

#273 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 22:30

#272: - Re: Re: Re: Re: Re:

Е, сега там учат умни и красиви деца, които отнесоха китайците на последното голямо състезание. А ти се успокоявай с бълнуванията си за мами, татковци и учинайки. :)))

 


Гост

#274 Re: Re: Re:

2012-02-21 22:33

#271: - Re: Re:

"Апропо, няма да ме изненада наличието на индивиди, подкрепящи отмяната на приема. Когато в България гроздето за някого е кисело, той би направил всичко възможно никой друг да не получи онова, което за него самия или детето му е непосилно."

То е ясно, че с ограниченото си мислене други доводи не могат да ви стигнат до ума.

И що скачате, като недовършени? Питах момичето/момчето дали често се явява по кандидат-студентски изпити. Каза, че обучението в МГ много му помагало, като се явява. :D



Гост

#275 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 22:34

#274: - Re: Re: Re:

Ако му предстои кандидатстване, е нормално да се яви на няколко предварителни изпитни сесии. Но понеже ограниченото Ви мислене е твърде заето с БГ Мамма, вероятно не сте се сетили за това. ;)