Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#226 Re: Re: Re:

2012-02-21 17:31

#225: - Re: Re:

Разбрах си заблудата, не ме бийте ...

Може би ми се е искало да има такива училища ...

Пък си и признах, че не съм наясно и затова питам ...


Гост

#227 Re: Re: Re:

2012-02-21 17:34

Да, наистина е трудно да се направи преценка на математическия талант на децата в 1-ви клас, но някои математически гимназии имат прием след 4-ти клас без да смятат за нужно да правят такъв подбор, тоест приемат си без изпит (ПМГ – Силистра, а е възможно да има и др. такива). Кому е нужно това?#224: - Re: Re:  

 

Прекрасен пример. Правят подбор без изпит и въпреки това си пълнят местата? В Силистра? Разбирате ли сега, колко важно нещо е

името и традицията на едно училище

.

Авторът на тази петиция

#228 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 17:36

#226: - Re: Re: Re:

:-) Благодаря


Гост

#229

2012-02-21 17:55

Имам внуче на 6 години с явни математически способности.
Още не ходи на училище, но свободно събира, изважда, донякъде умножава. Решава лесно логически задачи.
Бих искал това дете да получи шанса да получи специализирана математическа подготовка каквато се получава най-вече в математическите гимназии. Не пиша тези редове от болни амбиции. Всички възрастни от прародителите му до него са с висше образование и можем да преценим когато едно дете има математическа нагласа. Математиката е фундаментална наука и добрата подготовка е крайно необходима за всички точни науки и професии. Дайте шанс на такива деца да получат тези знания!

Гост

#230 Re: Re: Re:

2012-02-21 17:58

#225: - Re: Re:

А аз да съм казала нещо подобно, г-жо авторке на петицията? Писах само, че приемът ще се запази, тоест ще има прием в сегашните МГ преди 8-ми клас, но няма да е от 5-ти клас, а от 1-ви клас. За тази цел обаче МГ ще трябва да се наричат средни математически училища. Ако пък искат да запазят името си, ще приемат ученици само от 8-ми клас. Госпожа Дамянова го каза същото и то много ясно. Какво значение има МУ, ПУ, ДУ .... ли ще се казва училището, в което учи дъщеря Ви, при положение, че сградата, учителите, учебните програми, съучениците, качеството на подготовка.... са едни и същи?

П.П. Подготовката, получена на курсовете  по БЕЛ в школите, също се смята за допълнителна извънучилищна подготовка, а не за подготовка  в училище, така че – само истината.


Гост

#231

2012-02-21 18:01

Поредното безумие, сякаш целта на нашите управляващи е да убият интелектуалния потенциал на малкото останали в България умни хора, от които ще зависи нашето бъдеще!

Гост

#232 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 18:02

#227: - Re: Re: Re:

Ами много ясно, щом е без изпит. Те и в ромските квартали училищата си пълнят паралелките без изпит.


Гост

#233 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 18:14

#230: - Re: Re: Re:

А кому е полезно да има прием от първи клас, като той ще стане за сметка на вече утвърдени като работещи паралелки в МГ.

Нали сградата е същата, не е разтегателна, за да се отворят поне 4 нови паралелки, ще трябва да се закрият поне 4 от горен курс, КОИТО СА ДОКАЗАНО РАБОТЕЩИ.

 


Гост

#234

2012-02-21 18:31

Детето ми учи от 5 до 12 клас в МГ. Никога не е ходила на частни уроци за да се подготвя за кандидат-гимназист и студент. Приеха я от първи път и в двата случая.

Гост

#235

2012-02-21 18:32

Нещо доказано и качествено трябва да бъде съхранено, а не унищожено. След време ще константираме, че е допусната грешка, но добрите резултати на учениците от 5 - 7 клас на МГ, вече няма да ги има. На къде върви българското образование? Към 10 глуха, ако трябва да бъдем точни, както всички направени промени през т. нар години на преход в нашата мила родна България.Някои хора са проспали часовете по история, защото вместо да се поучат от старите грешки и да ги избягват, те в желанието си да угодят на някои лобистки кръгове са готови да съсипят нещо толкова успешно, като приема на ученици в МГ, след 5 клас.

Гост

#236 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 18:38

#233: - Re: Re: Re: Re:

Ооооо, едва ли някой би си позволил да закрие паралелки в горен курс, ако те са "доказано работещи". А изход от ситуацията с неразтегателната сграда вероятно ще се намери, но това е работа на компетентните органи. Скоро четох, че в някои градове (не си спомням кои) предстои оптимизация на училищната мрежа от следващата учебна година – сливат се училища, поради малкия брой ученици в тях. МГ в почти всички градове делят обща сграда с ОУ. Възможно е сградите, в които са сега МГ, да бъдат предоставени за ползване само на тях и така с двусменен режим на учене проблемът да бъде разрешен.


Гост

#237

2012-02-21 18:45

#236: - Re: Re: Re: Re: Re:

Дали? В Пловдив чакаме това да се случи вече 29 години.


Гост

#238

2012-02-21 18:48

Завършила съм ОМГ "Ак. Кирил Попов", гр. Пловдив. Това беше Голямата школа в моя живот. Едниният ми син също завърши там, а другият се готви да кандидатства след 4 клас. Виждам огромното влияние на ранното специализирано обучение по математика през погледа на три поколения и съм убедена, че то трябва да се запази и развива.

Гост

#239 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 18:55

Ами много ясно, щом е без изпит. Те и в ромските квартали училищата си пълнят паралелките без изпит.#232: - Re: Re: Re: Re:  

 

Ами те със закуски и топло мляко не успяват да ги вкарат в училище.Но щом казвате, че ще ходят там на училище с желание, какво по-хубаво от това.Отново Ви благодаря за качествените примери.

Гост

#240

2012-02-21 18:58

Господа чиновници и законотворци,
не убивайте таланта на нашите деца -
не покривайте с вечна срам свойте имена!
TS

#241 Re:

2012-02-21 19:13

#1: -

Целта на ранния прием е да стимулира подрастващите да развият възможностите си в областта на математиката. Както в спорта и изкуството, така и в тази наука талантът се открива в ранна възраст, а за развитието му освен дарба е необходима и специална подкрепа. Математическите гимназии години наред предоставят щастливото и сбъдващо мечтите на малчуганите  малко пространство в нашата държава. Тези деца се чувстват на мястото си и са много щастливи. Моля се да не се осъществи този замисъл, който ще убие хиляди мечти и последствията ще се върнат в държавата.

 


Гост

#242 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 19:21

#236: - Re: Re: Re: Re: Re:

Разбира се, а СМГ да ги закрият ли направо, след като не делят ничия сграда?

Моята вяра в "компетентните органи" се изчерпва, четейки този проектозакон, но адмирации за вашата, хубаво е човек като се поумори, да има на какво да се облегне, ако ще и да е гола вяра. :)

 

бат Бойко от ГЕРБ

#243

2012-02-21 19:37

В тази държава всичко хубаво се разрушава. СМГ многократно става световен шампион по математика, информатика, физика и др. И сега заради закон трянякакъв смотанбва да се спре приема от 5ти клас.По този начин се губят много млади таланти

Гост

#244

2012-02-21 19:37


Гост

#245 Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 19:40

#71: Дамянов - Re: Re: Re:

Изобщо по-добре целия ГЕРБ да се маха!!!!!!!!!!


Гост

#246

2012-02-21 19:40

Много жалко, че до там я докарахме - с петиции да защитаваме добрите практики в образованието!!! Какво ниво се преследва за сметка на децата с изявени интереси и в чия полза???

Гост

#247 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-21 19:46

#242: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Вяра, надежда и любов – най-сигурната защита срещу изпушване. :)



Гост

#248

2012-02-21 19:53

През тези години съм натрупала знания в областта на математиката, които са ми от полза и досега, когато се явявам на кандидат-студентски изпити.

Гост

#249

2012-02-21 19:55

моля подпишете

Гост

#250

2012-02-21 20:12

Подкрепям!