Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#51

2012-02-19 17:58

За мен образованието в една държава е с най-важната и изначална стойнност! Образование трябва да има, за да има нация

Гост

#52

2012-02-19 18:06

bez komentar
gost

#53

2012-02-19 19:40

I tova hubavo neshto li iskat nqkoi maloumnitsi da razvalqt, golqmo napuvane, ot godini go mislqt kak da razvalqt gotovata rabota

Гост

#54 Re:

2012-02-19 19:43

#45: -

Ignatov da si hodi!


Гост

#55

2012-02-19 19:50

Безумие е да се унищожават градени с десетилетия традиции! Дъщеря ми учи 5 - 7 клас в СМГ преди 3 години и съм безкрайно благодарна на учителите в това училище. Специално благодаря на г-жа Шаркова!

Гост

#56

2012-02-19 20:24

СМГ е изключително добър пример за гимназия. Трябва да бъде подкрепяно във всяко отношение.
С много уважение към учителите, учениците и всички служители в СМГ,
Благодаря и продължавайте в същия борбен дух!
На добър час!

Гост

#57

2012-02-19 20:34

евала! следваща стъпка-забрана на чуждоезиковото обучение и на мястото им въвеждане на нови премети като "Добрият катаджия" или "Милицията-единствен път към прогреса"!Нека вървим към едно по-светло бъдеще за България..


Гост

#58

2012-02-19 21:33

Наложи ми се да говоря със министър Дамянова, точно по тази тема и не можех на нейния леко високомерен отговор "Като сте Математическа гимназия ще сте си гимназия, тоест от 8 клас, а ако искате прием след 4 клас ще сте Математическо училище"!!! Те наистина не осъзнават каква грешка ще направят ако забранят приема след 4-ти клас. Аз самата сега съм 12-ти клас и съм прекарала 8 прекрасни години в МГ-Варна и знам, че съм получила най-доброто възможно образование, но без основата от 5-7 клас, това щеше да е немислимо!

Гост

#59

2012-02-19 21:40

Ot MG izlizat mnogo talanti, tova ne trqbva da se promenq! :)

Гост

#60

2012-02-19 21:42

fsdfdf

Гост

#61

2012-02-19 22:19

Аз лично бях приета в СМГ в 8ми клас и виждам разликата всеки ден,знам че съм изпуснала шанса си да бъда добра колкото тях и все пак не им завиждам,а се радвам че има такива хора. Честно не разбирам съображенията,които са срещу приема на деца след 4ти клас. Смятам,че това е една страхотна възможност за умни деца да развият способностите си до край, вместо да се опитвате да понижите тяхното до нашето ниво, по-скоро този прием трябва да бъде стимулиран. Яд ме е че не се пробвах когато бях в 4ти клас и никога няма да разбера дали съм можела да стана състезател по математика и е жалко да се отнема тази възможност на и без това малкото деца,които имат желание да учат и постигат успехи в областта на математиката и науката...

Гост

#62

2012-02-19 22:45

Което работи - не го пипайте... Аман от пишман държавници!

Гост

#63

2012-02-19 22:58

Няма ли да спре вече идиотизма в тази държава!
То не беше шистов газ, то не беше закон за детето, не беше закони против пушенето, не беше закони против остъкляването на балкони, то не беше ACTA, то не беше горене на снаряди и ракети в центъра на България, то не беше липса на всякаква социална политика, то не беше толериране на крадци и разбойници..., айде засрамете се вече бре! Безсрамници!

Гост

#64 Re: Re:

2012-02-19 23:44

#54: - Re:Ignatov da si hodi!

Мисля, че преди него трябва да си тръгне Дамянова.


Гост

#65

2012-02-19 23:59

!!!!!!!!!!
,

#66

2012-02-20 00:07

както всяко нещо, и този въпрос има плюсове, но и много големи минуси - да, съгласявам се, че приемът в СМГ от 5 клас е възможност за развитие на таланти от ранна възраст, но като постъпил в това училище в 8 клас бих искал да покажа и другата страна на медала - при разпределението на паралелките в приема след 7 клас се получават смесени паралелки - смесени от "нови" и "стари" ученици на гимназията, които съвсем логично имат голяма разлика в нивото. Новоприетите ученици са по някакъв начин дискриминирани - дори деца със свръхспособности нямат тези възможности, които СМГ предоставя в прогимназиалния етап на обучение, още повече възрастта 13-14 не е лесна за абсолютно никого, всички са с крехка психика и един неуспех може да ги съсипе и откаже от по-нататъшно развитие... Прекалено много глупости наговорих днес, но се надявам, че има нещо вярно в цялата работа и че министърът има право с тази заповед..

Гост

#67

2012-02-20 00:18

Matematikata ne e prosto zabavlenie , a nachin na jivot ;]
гост

#68

2012-02-20 00:50

#66, логиката е направо "страхотна" - понеже "дори деца със свръхспособности нямат тези възможности, които СМГ предоставя в прогимназиалния етап на обучение" - по-добре да няма такива възможности за никого ...
Докога постиженията, вместо да се поощряват, ще се рушат?!

Гост

#69

2012-02-20 01:10

Петицията има пълната ми подкрепа.

Гост

#70

2012-02-20 04:39

Подкрепям напълно петицията. Аз самата съм възпитаничка на СМГ и се гордея с това. Смятам, че има прекрасни преподаватели и е място за деца с талант в математиката.
Дамянов

#71 Re: Re: Re:

2012-02-20 05:30

#64: - Re: Re:

.. точно Игнатов трябва да си ходи, таз женица Дамянова да не би да се е сетила сама?? Това си е заръка отгоре, явно това момченце с оскъден бекграунд е почнало мащабно избиване на селско-антифашистките си комплекси.

ВТ

#72 БГ и елитите

2012-02-20 05:44

Преходът, освен купищата други национални провали, много от тях неизбежни, има и един трудно забележим, но много осезаем провал - в изграждането на нови, некомунистически, неченгесарски, проевропейски, силни и креативни БЪЛГАРСКИ ЕЛИТИ. И понеже това не се случи, страната има и ще продължава да има купища вторични проблеми, които рядко биват разпознавани като проблеми от липса на елити. Та нима ако имаше елити, щеше да се стигне до тази фатална поредица в управлението от 2001-а насам - все същите мутиращи мутации на един просъветски, крадливо-ретрограден псевдо-елит, наследен от комунистическия режим. В тази неравна битка евроатлантическите ни партньори имат определен провал също, че не инвестираха наистина в изграждането на новите елити. Примери бол, който може да ги види, видял ги е, който не може - ще шикалкави безкрай.

Гост

#73 Re:

2012-02-20 07:20

#66: , -

Еати логиката??? Признаваш, че приетите след 4 клас са напреднали толкова, че не може да бъдат настигнати при прием след 7 клас, а после искаш да няма прием след 4 клас за да няма напреднали деца??? Нали точно това е идеята на петицията - децата да могат да се развият отрано.


Гост

#74

2012-02-20 07:31

Ама не разбирам защо хората не четат и бързат да подписват всякакви нека. Там пише - нищо няма да се променя, само името на училището от БМГ ще стане БМУ. Точка. Няма да се променя номер, име и нищо дрего, доколкото разбирам. Става дума за административна подредба на типовете училища. Ако нищо друго няма да се променя, само работата на директора - какво толкова?!

Гост

#75

2012-02-20 08:01