Не на забраната за забрадките

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на забраната за забрадките


Гост

#126

2016-05-23 18:18

Вярвам в Бог , но не съм религиозен . Смятам ,че всеки може да се облича както иска , стига само лицето да не е покрито на обществени места .

Гост

#127 Айше

2016-05-23 20:48

МОЛЯ ВИ, НЕКА ДА БЪДЕМ В МИР ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ. 
ОСТАВЕТЕ ХОРАТА ДА ХОДЯТ СПОКОЙНО КАКТО СИ ИСКАТ, ТЕ ЗАСЛУЖАВАТ ТОВА ПРАВО.
АЗ СЪЩО СЪМ СЪС ЗАБРАДКА ОТ 13 ГОДИШНА ВЪЗРАСТ. СЪС ЗАБРАДКА СЪМ ЗАВЪРШИЛА ГИМНАЗИЯ И ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ. ИСКАМ И С ТОВА ОБЛЕКЛО ДА РАБОТЯ ПО СПЕЦИЯЛНОСТТА СИ. 
ХОРАТА ОТСРЕЩА НЕ ГЛЕДАТ КАК СИ ОБЛЕЧЕН, А КАКЪВ СИ ПО ДУША... :)


Гост

#128 Айше

2016-05-23 21:03

Както виждате Дева Мария със забрадка.
Мюсюлманите също ходят със забрадка.
Защо тогава забранявате със закон забрадката?
Не помислихте ли, че по този начин подценявате Дева Мария, както и Мюсюлманите в Република България?


Вътрешният министър на Италия:

„Ако Дева Мария е била винаги забулена с хиджаб, както я показвате в нейния портрет, как тогава искате от мен да подпиша забраната на хиджаба?!!”




Гост

#129

2016-05-24 07:37

И ние искаме да има осъдени за възродителния процес и за зверствата, които са извършвани над мюсюлманите но все още НЯМА?!..


Гост

#130 Re: Re:

2016-05-24 07:46

#123: Ибрик - Re:  

 А ние защо трябва да повтаряме тези грешки от миналото. Не трябва ли вече да сме си взели поука от това и да продължим напред, а не само да тъпчем на едно и също място в миналото. То и България трябва да бъде осъдена за геноцида, който извършва над мусулманите. 

 


Гост

#131

2016-05-24 10:37

Проблема на България не са нито бурките, нито кърпите.Проблемите на България са КОРУПЦИЯРА, ПРЕСТЪПНОСТТА, БЕЗРАБОТИЦАТА, МИЗЕРИЯТА, БЕДНОСТТА и т.н.Това са истинските проблеми на България. Управляващите целенасочено се опитват да прикрият  тяхната некадърност със справянето на истинските проблеми на страната, като изместват центъра на внимание на гражданите от истинските проблеми с несериозни или измислени проблеми, като бурките например.


Гост

#132

2016-05-24 12:57

Селям алейкум. Аз лично знам че такъв вид петиций не са ефективни. Просто статистиката в последните години го доказва!
Но това не означава че трябва да спрем да се борим! Да ви кажа ли кой начин със сигорност е ефективен... И не само за конкретен а за всички проблеми на мюсюлманите! Това е държава каквато е основал Пратеника (САВ) и упраелявана както той го е правил (със закони и правила които той е прилагал!) днес сме свидетели че няма такава държава! Защото има много страни с управители който твърдят че са вярвъщи но дали е тъка трябва да погледнете какво правят те, а то е много далеч от това което е прилагал пратеника! А един от най големите ни врагове днес е ИДИЛ, защото вижте - та те убиват повече мюсюлмани от каквито у да било други! Кажете ми кой невинен е бил убит от Пратеника?

Гост

#133

2016-05-24 19:33

Защото е дискриминация. Посяга се на най-святото за един човек, посяга се на душевния мир на човека,и неговото свещено право да се извиси духовно и нравствено.То се прави от хора които са убили душите си и са живи мъртъвци.


Гост

#134

2016-05-24 23:02

Подкрепям петицията за защита честа на Мюсюлманите в РБ (и всички репресирани граждани в най-новата ни 100 годишна история), и на всички достойни граждани на Нашата Страна. Да заявим категоричната си позиция срещу Фашистките прояви в Днешна България. Не на Репресиите, Дискриминацията, Фашизма и Потъпкването на Изконните Човешки Права в Нашата Родина.

Даниела

#135 Re:

2016-05-25 09:27

#2: - Глупости! България е светска държава! Практикувайте си религията, но без да вредите на останалите! А при този тероризъм изобщо не е нормално да ходят забулени хора по улиците! Да вървят в Турция и да си носят там фереджетата. Ако им позволят!

Ще им секне дохода на циганките, на които им плащат за да носят бурки. Горките, наистина им нарушават правата. Но защо ще се жалват пред съда. Съдът е светска институция! Нека да се жалват на Аллах!

Даниела

#136 Re:

2016-05-25 09:31

#129: -  "И ние искаме да има осъдени за възродителния процес и за зверствата, които са извършвани над мюсюлманите но все още НЯМА?!.."

 Ами няма осъдени, защото водачите на вашите партии също са участвали във възродителния процес като организатори.

Именно на тях не им е изгодно да се разследва и да излезе истината наяве. Така вместо шепа изроди се обвиняват всички българи.

Какво по-удобно от това! Разделяй и владей!


Гост

#137 Re:

2016-05-25 09:56

#90: -  

 Това са нашите хора честни и работливи,които и вас ви издържат!  Престъпници такива!!

Aishe

#138

2016-05-25 19:28

А,бе хора, никой не иска забрана нч забрадки. Трябва да се вижда лицето на всеки. От къде да знам аз под бурката мъж ли е, жена ли е. И да се взривяват край училища и детски площадки.

Гост

#139 Re:

2016-05-26 10:00

#24: -  

 Ако аз в 21-ви век, отида да живея в някоя арабска държава, ще мога ли да ходя там, като европейка, без кърпи и други подобни облекла и свободно да си изповядвам православната религия?


Гост

#140

2016-05-26 10:05

Смятам, че всяка жена има право да се облича както пожелае.

Гост

#141 Re:

2016-05-26 10:17

#138: Aishe -  

 В новоприетия закон се включва и покриването на косата, което има двусмислен характер.А пак що се отнася за терористите, никой не би тръгнал в европейска страна да се взривява с бурка, тъй като това е все едно да кажеш елате и ме хванете. Терористите са с къси панталони и тенески, а не с буки.Това може да върви е една арабска стана, за да не бие на очи.


Гост

#142

2016-05-26 17:16

Dano pravdata vyztyrjestvuva...

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-05-31 05:45



Гост

#144

2016-05-31 06:01

Подписах петицията защото и аз сам със забратка, и тя е мой личен избор.И следкато булшинството смятат че живеем в демократична страна защо някой някъде ще ограничава ПРАВАТА НИ на свобода и избор.
Вяра

#145 Re: Re:

2016-06-08 22:44

#135: Даниела - Re:  

 Всеки човек има право да изповядва мирно своята вяра и ДА СЕ ОБЛИЧА КАКТО ПОЖЕЛАЕ!!! Ти Даниела можеш и голичка да се разхождаш. Дори животните не са оголени. Вярващата жена има страх от Бог и нейното тяло и хубост е само за съпругът и.  Ходи си развявай  голотиите насам натам, и не нападай  с  омразен, нечовечен  акъл тези които са избрали самоуважение,богобоязливост,  скромност и смирение пред Бог. И за твое сведение- терористите нямат нищо общо с вярващите мюсюлмани. Вземи прочети  достоверна научна литература  за Исляма преди да изплюваш змии и гущери срещу религията на Адам, Моисей,  Исус и последният пророк изпратен от Бог за цялото човечество- Мохамед (Бог да го благослови и с мир да го дари). 


Гост

#146

2016-06-17 06:01

това са изконни човешки права от религиозна гледна точка и никой няма право да ги отнема ,за такова нещо се воюва дори със други средства .
Предложение :
1.до една седмица да бъде отеглен законопроекта
2 .до две седмици на жълтите павета до решаване на проблема

Гост

#147

2016-06-17 15:19

Защото този законопроект е нечовешки.

Гост

#148

2016-06-17 20:37

Според мене няма нищо лошо човек който проповядва религията си

Гост

#149

2016-06-17 21:54

защото трябва да има свобода на всички граждани на България.

Гост

#150

2016-06-18 09:52

Това мое право като гражданин на РБ , а тази забрана едно че нарушава конституцията и второ моите права ...да не изброявам още ...