Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.


Гост

#101

2015-04-26 19:48

Напълно съм съгласна! Майката е готова от самото раждане да се грижи за детето си!

Гост

#102 Re:

2015-04-26 20:37

#97: Особено мнение -  

 Безсънните нощи тепърва предстоят. Само дето на следващия ден от 6 сме на работа...


Гост

#103

2015-04-26 20:40

trjbva da se sprat svoevolijta v durjavata ni i vsi4ki vinovni da budat nakazvani

Гост

#104

2015-04-26 21:04

Категорично "За", новородените да не се отделят от майките в болничните заведения! Майката е тази, която е създадена за да се грижи за бебето си... особено в първите му дни след раждането, единственото което е необходимо за първораждащи майки е съвети от специалисти практици. Всичко останало е въпрос на инстинкт, който най-добре ти кзва какво да правиш. А, що се отнася до прословутата акушерка, не е нужно да съм психолог за да предположа, че това не й е за първи път... Изпаднах в ужас, сънувах кошмари след новината, думи нямам, нека Господ накаже такива като нея...!

Гост

#105 Re:

2015-04-26 21:05

#16: -  

 Vruzkata zapochva oshte po vreme na bremennosta. Nechovechno e toku shto rodeno detence da bade otkusnato ot maika si dori za mig!


Гост

#106

2015-04-26 21:56

За да не се повтаря повече никога това чудовищно деяние извършено от "Уморената" акушерка!

Гост

#107

2015-04-26 23:25

Nai normalno e novorodenoto da se dade pri maikata vednaga sled kato se rodi. Parvo za da se sazdade sigurnost na deteto I na maikata I salto taka emocionalnata vrazka mejdu tqx trqbva da ne se prekasva. I nai veche za da ne se sluchvat poveche takiva grozni postapki ot akusherki.

Гост

#108

2015-04-27 00:12

Smiatam che e vreme veche da se subidim i da budem zadrugen narod Triabva da zapochnem da si pomagame edin na drug a ne vseki da gleda samo sebe si i da si zatvaria ochite za nespravedlivostite okolo nego. DA BUDEM BULGARI!

Гост

#109

2015-04-27 03:07

Противоестествено е бебето и майката да бъдат раздели. И е крайно време тази масово престъпна практика да бъде сменена със здравия вариант. Тя и То, заедно.

Гост

#110

2015-04-27 03:56

Bebetata triabva da badat pri maikite si. Te poznavat samo glasa na mama i se chyvstvat spokoino. Sashtoto e i s maikite. Maikata se griji za bebeto si nai-dobre. Taka vsichki shte sa spokolini i niama da se slychvat prestaplenia s bebeta.

Гост

#111

2015-04-27 06:04

Подписвам с две ръце. Бебчетата трябва да са от мига на раждането до майките си, защото ще са в сигурни ръце. Знайно е, че майката е майка - закрилница и ще брани и защитава живота на детенцето си, дори с цената на живота си.
Ваня Поппетровска

#112

2015-04-27 06:38

Аз съм за,защото едното ми дете е родено в България,а другото в Германия.В България ми го дадоха да го видя едва след 12 часа след раждането,а в Германия веднага още в родилната зала.В България дори да ти реве детето ти не можеш да го успокоиш,защото е в друга стая ,да не говорим че след 12 часа е много по-трудно да забозае отколйото веднага.Благодарна съм на господ,че имах възможността да родя второто си дете в Германия,повярвайте ми че за три дни престой в болницата се почувствах наистна горда че съм жена,такова внимание и от близките не бах получавала.


Гост

#113

2015-04-27 07:57

За да няма майки ,тереперещи от ужас, кога някой ще превърти и ще излее яда ,безсилието или злобата си върху бебето й ! Защото не знам ,колко още преуморени и озверели акушерки са направили нещо подобно .

Гост

#114

2015-04-27 07:57

След месец ми предстои раждането на второто ми дете. Не мога да си представя подобно поведение на побъркана акушерка. Опитвам се да се поставя на мястото на майката в момента в който и съобщават за нанесеният побой над бебето и!Не знам как ще реагирам, но определено нищо хубаво няма да очакват!
Таня Христова

#115

2015-04-27 08:51

Защото връзката между майката и детето се оформя в първите часове и дни след раждането, защото е жизненоважно за детето да се храни и усеща близостта и сигурността на майката. За да са по-спопойни и здрави децата ни.

Кармела

#116 Мащабни реформи, а не кръпки

2015-04-27 08:55

Аз родих преди девет месеца със секцио. Естествено ми се искаше бебка да е при мен от първия момент, но за да може това да се случи, са необходими много повече неща от това законово да се задължат болниците да ни дават децата веднага.

В реанимацията са 4 жени - аз не бих била ок около бебето ми да има още 3 семейства щъкаши постоянно около новороденото ми.

Законово бащите имат право на отпуск чак след изписването, т.е. за да са до майката след раждането, зависят от добрата воля на работодателя.

И в реанимацията, както и в стаите няма нормални условия за стерилизиране на шишета и елементарен комфорт за гледане на детето. Нямам предвид някакви глезотии, но ден след секцио е много трудно да се наведеш до земята, за да изкараш памперсите от сака си. Освен това в голяма част от болниците не можеш да подъдржаш желаната от тяб температура на въздуха - често е твърде топло, задушно.

Липсва достатъчно информация за състоянието на децата и всяка майка трябва да се моли и да чака поне половин час, за да научи нещичко.

Като цяло съм на мнение, че е необходима мащабна реформа и сериозен и трезв (а не емоционален) обществен дебат. Трябва всяка майка да може да е до детето си след раждането и то без значение дали е платила за ВИП стая.

 


Гост

#117

2015-04-27 10:02

Преди години родилен дом имаше във всяко населено място, Нямаше починали родилки, нямаше и смъртност при бебетата. Те бяха при майките си и така майката наблюдаваше всичко каквото се случва с бебето и вижда как се къпе, повива и храни допълнително ако трябва.
कली

#118

2015-04-27 10:04

Следвайки логиката, че бебетата трябва да са при майките си, т.к. не се знае кога и коя акушерка ще изперка, предлагам вече никой да не се качва на самолет, който самият той не пилотира.

Любопитен

#119 Re:

2015-04-27 10:09

#117: -  

 Кога са били тези прекрасни времена без смъртност на родилки и новородени? Или по-скоро: в коя действителност?!

Любопитен

#120 Re:

2015-04-27 10:10

#101: -  

 Коя точно майка? Тази, която се страхува да го вдигне от креватчето и не знае как да го постави на собствената си гърда? Или някоя друга?


Гост

#121 Re:

2015-04-27 10:17

#118: कली -  

 Ако си направя самолета сама с любимия човек и си го пазя в корема 9 месеца, много ще настоявам никой друг да не експериментира с него, особено агресивно! Аналогът е без всякаква връзка!


Гост

#122

2015-04-27 10:25

Единственият начин да се гарантира спокойствието на майките и здравето на децата.


Гост

#123

2015-04-27 11:11

Защото смятам практиката за неадекватна, ако майката иска детето да остане при нея.

Гост

#124

2015-04-27 11:13

За да може всяка майка да вижда как се отнасят с нея в родилния дом, за да бъде спокойна, че никой няма да си позволи да упражни насилие върху бебчето. Аз съм раждала и двете си деца в СБАГАЛ „ПРОФ. Д-Р ДИМИТЪР СТАМАТОВ – ВАРНА” ЕООД - бебчетата са при майките! Това е най-естественият и най-добрият начин за една родилка да бъде с детето си!

Гост

#125 Дани

2015-04-27 11:20

Пълно безобразие е отделянето на бебето от майката. Как може да продължава това нещо? Москов, не се занимавай с глупости, а направи така, че бебета на България да идват на този свят обградени с майчина любов!