Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.


Гост

#1

2015-04-25 09:36

Защото раждаме и търпим ужасно отношение на персонала към нас по време на раждането, преди това ти обещават едно, че детето ще е при теб, а като родиш ти вземат детето и не знаеш нито къде е, нито какво се случва с него! Теб те зарязват сама да се оправяш. Мен ме зарязаха на висок стол, щях да се претрепа да сляза до тоалетна. Никой не ме чу като виках близо 15 мин. в Майчин дом. След 5 часа си го получих, но...А децата на майките раждали секцио се деряха цяла вечер в една стая без внимание и затваряха вратата, за да не чува по коридорите.

Гост

#2

2015-04-25 09:39

Практиката на отделяне на бебета от майките в България е нехуманна и нецивилизована. Липсата на контрол от страна на управлението и родителите какво се случва в неонатологичните отделения, е предпоставка за всякакви злоупотреби с живота и здравето на новородените. Няма нищо по-добро и лечебно за едно бебе от майчината близост и любов.


Гост

#3

2015-04-25 10:03

Нужен е всеки един подпис,за безопастността на нашите деца.

Anonymous

#4

2015-04-25 11:18

Това отдавна трябваше да се промени

Гост

#5

2015-04-25 11:44

Смърт за тази психопатка!!!!

Гост

#6

2015-04-25 12:01

Аз родих преди три месеца в чужбина.Веднаж не взеха детето ми извън стаята ми.Каквото тряваше да се прави на детето идваха и го правеха в стаята пред очите на майката.От мига в който се роди до изписването майката е постоянно с детето си.Само така според мен трябва да стане и в България за да се предотвратят подобни безобразия.А ако никой не вземе мерки за да се подобрят нещата в болничната система стотици хора ,ще направят избора да раждат в чужбина,където отношението на медицинския персонал е страхотно,а малките деца и бебетата са гледани и обгрижни от тях с много любов.

 

 


Гост

#7

2015-04-25 12:32

Аз съм майка на две прекрасни деца !!! Който видях чак на третия ден ???

Гост

#8

2015-04-25 12:36

Имам две деца, като двете след раждането ги отделиха, за да мога да поспя. Не мигнах и двете нощи и единственото, което исках беше да си взема при мен детето. Бебетата имат нужда от близостта на майките си, отделянето първата нощ е безидейно и вредно

Anonymous

#9

2015-04-25 12:58

Мисля, че е абсурдно да взимат бебетата, а понякога само съобщават, че са мъртви и дори не ги показват на родителите да си вземат сбогом. Заради което е възможен случая на 1 майка, която си намери детето в сиропиталище след 13г, след като йбяха казали, че е мъртво след раждането (някъде пловдивско беше случаят). Възможно е малтретиране на новородени, смяна на деца и какви ли не абсурдни неща. Раждала съм 2 пъти в Лондон и всичко беше безупречно. Когато бебето ми трябваше да отиде да го прегледат, а аз не можех да стана от леглото след раждането, ме закараха заедно с леглото до кабинета на педиатъра, но в нито един миг не го изгубих от поглед. Крайно време е това също да стане практика в България.


Гост

#10 Re:

2015-04-25 13:01

#1: -  

 Абсолютно ви покрепям в обвинениятя. И при мен беше подобно. 5 дневния предтой в тина киркова ми образува депресия за няколко месеца. А гадния спомен е за цял живот! 


Гост

#11

2015-04-25 13:18

И аз имам дете ами ако беше моето
12#

#12

2015-04-25 13:25

Живея в Гърция, родих тук 2-то си дете, в болницата всички бебета са до майките си от момента на раждането .За къпането на бебето се отива на определеното за това място и пред очите ни сестрите ги къпеха,масажираха и обличаха.Дори и недоносените бебета в ковиоз бяха с майките си , за това съм абсолютно ЗА тази петиция ,чувствах се много по спокойна в сравнение с първото ми раждане в България където ми дадоха бебето на 3 ден след раждането за постоянно.

#12

#13 Re:

2015-04-25 13:43

#1: -  

 Да и аз съм го преживяла след първото ми раждане секцио,което беше в БГ ме оставиха съвсем сама и не позволиха на никой мой близък да дойде да ми помага едвам станах на 2-я ден и ми се караха ,че не отивам да го кърмя ,а аз права неможех да стоя да не говорим да вървя,отне ми 10мин. да извървя до другия край на коридора за да отида да си видя детето.В Гърция беше друго нещо пак секцио но с майка ми и съпругат ми до мен денонощно и бебчо в кошче до главата ми.


Гост

#14

2015-04-25 13:54

Нямам доверие в болничния персонал

Гост

#15

2015-04-25 15:09

По ред причини това е по-добрия вариант,но не винаги е възможно родилката да се грижи още от първите часове.Имам едно нормално раждане и едно секцио преди 6 месеца и незнам дали някоя мама би могла да поеме бебчето си умирайки от болка и неподвижна 24 часа....незнам.....аз не можех.....

Гост

#16

2015-04-25 15:49

Имам две деца на 14 и 8г.И при двете раждания,които бяха в Троянската болница,бебетата си бяха при майките.Благодарности за това на управлението на болницата!Мисля,че силната връзка на майката с нейното дете започва от раждането му!Затова подкрепям идеята бебетата в родителните домове да стоят при майките си!Така е правилно!

Гост

#17

2015-04-25 16:28

Има ли закон, с който да се забранява оставянето на бебета при майките? Ако няма, не виждам за какво въобще е тази петиция. Като отидете да раждате, трябва лекарите и сестрите да искат вашето съгласие за всяко едно нещо, а не обратното. Знайте си правата и ги отстоявайте. Не се дръжте като затворници и не позволявайте да ви третират като такива.


Гост

#18 Re:

2015-04-25 16:29

#15: -  

 Моето раждане, не в България, и на близнаци, също беше секцио. Уверявам те, че може, но естествено не сама. Таткото беше с мен всяка минута от 12 дневния ни престой в болницата, а по-късно и родителите ми дойдоха, и също стояха в стаята голяма част от деня. Една връвчица докарваше усмихната медицинска сестра, винаги когато я подръпнех. Разделянето ми с бебетата беше за половин час, и то само защото бяха с ниско тегло и трябваше да ги прегледа лекар, докато ме шиеха. татко им обаче отиде с тях в съседната стая, за да следи прегледа. След това ми ги донесоха в реанимация и сложиха на гърдите, и вече бях майка. Една страхувана операция сега е мил спомен... Всичко може стига да има желание и човещина у персонала.


Гост

#19

2015-04-25 18:04

Мястото на бебето е при майката.Ако тя е в състояние да се грижи за него и то е добре , няма причина да бъдат разделяни, след като цели 9 месеца са били заедно.Така се намалява стреса при бебето и се стимулира лактацията при майката.Връзката между майка и дете е много силна и много специална.Не е честно спрямо бебенцата да стоят сами и да плачат , и за тях да се грижат непознати жени/колкото и добри професионалисти да са/,щом може майките им да ги гушнат , да ги нахранят и успокоят.

 


Гост

#20

2015-04-25 18:25

Това е безумие и не смятам,че е само този случей как да накараме нашите деца да останат в тази държава с това правосъдие.Когато родих моето дете ми беше дадено на 3 ден въпреки молбите ми дори само да го видя.

Гост

#21

2015-04-25 18:32

Дано този трагичн инцидент спомогне за подобряване на условията на бебетата в родилните домове!

Гост

#22

2015-04-25 18:43

Трябва всяка акушерка да минава много сериозен психо тест преди да бъде допусната на работа!!!

Гост

#23

2015-04-25 18:44

Децата трябва да са до майките си и да не им се отказва информация за състоянието им, каквато е практиката!

Anonymous

#24 Re: Re:

2015-04-25 18:44

#13: #12 - Re:  

 Идентичен е и моят опит - секцио или не, децата са най-добре при майките си. А както стана видно, не се знае какво се случва с тях, докато ги няма. 


Гост

#25

2015-04-25 18:48

Защото раждаме и търпим ужасно отношение на персонала към нас по време на раждането, преди това ти обещават едно, че детето ще е при теб, а като родиш ти вземат детето и не знаеш нито къде е, нито какво се случва с него! Теб те зарязват сама да се оправяш. Мен ме зарязаха на висок стол, щях да се претрепа да сляза до тоалетна. Никой не ме чу като виках близо 15 мин. в Майчин дом. След 5 часа си го получих, но...А децата на майките раждали секцио се деряха цяла вечер в една стая без внимание и затваряха вратата, за да не чува по коридорите