Открито писмо до г-н Премиера по важен национален въпрос
Quoted post
Димитрова |
#17 Re: Петров Игнат2012-03-24 15:53Неееее, господин Петров, не преиграва господин Грънчаров, защото е вътре в системата и се сблъсква с проблемите в нея всеки божи ден. Делегираните бюджети превърнаха детето Ви в "крачеща" хилядарка за директорите, защото само директорската заплата е обвързана с броя на децата в училището (детската градина). Делегираните бюджети не направиха образоването на вашето дете по-добро, защото училището дори само като материални условия отвътре изглежда по-зле от преди 40 години и все по-зле ще изглежда. Паралелки в училищата и групи в детските градини - препълнени ( 38 деца на 3-годишна възраст в група в Софийските детски градини, при норма 25 по списък! И с тях един учител- 6 часа сутрин и 6 часа следобед. Аз не завиждам на детети Ви, ако е поставено при такива условия, съветвам Ви и вие да не завиждате на учителя, че работи само 6 часа с детето Ви.) В заключение ще кажа, че добрите условия за учениците в училищата и за децата в детските градини са добри условия за работа и на учителя. Учителят, който въпреки многото нерешени проблеми е останал да работи в училище, той обича работата си ( съответно и Вашето дете)и затова не е избягал от все повече разпадащата се система, наречена Образование. "Мишките", които бяха в училище само заради намаления норматив на преподавателска заетост ( както вие казвате - 4 часа работа) отдавна не са в училищата, а са директори, експерти, служители в отдел Образование в Общините, служители в МОМН и навсякаде другаде, където се сетите. На тях сигурно дори не им се събират по 4 часа работа на ден. Но на останалите в училищата и в детските градини учители, мисля, че дължите уважение. Ето защо Ви моля, подпишете петицията, а ако имате колебания, каня Ви на моето работно място само един работен ден. Няма да ви оставя сам, ще съм до Вас и ще Ви помагам, ако нещо ви затрудни. А за 2-та пълни месеца отпуск през годината - най-често 2/3 от нея аз използвам да си подготвя материали, които ще са полезни за децата през следващата учебна година на личния ми компютър, със лични средства, защото нямам служебен и за материали никой не ми отпуска средства - все няма!
|
Отговори
Гост |
#28 Re: Re: Петров Игнат2012-03-26 12:26:42 |
За максимална ефективна присъда за Габриела Сашова и Красимир Георгиев, и за законодателни промени, предвиждащи по-тежки наказания за престъпления, извършени срещу животни!
Подкрепа за Диляна Гайтанджиева
Отворено писмо против ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО религиозно обучение
Импийчмънт на Румен Радев
Преименуване летище Граф Игнатиево на Капитан Димитър Списаревски
Бъдеще за децата и лица с увреждания
За отваряне на още групи в детските градини и ясли в гр. Варна
ПЕТИЦИЯ В ПОДКРЕПА НА ИСТОРИЧЕСКИ ПАРК КАТО КУЛТУРНО-ИСТОРИЧЕСКИ ОБЕКТ С ОБРАЗОВАТЕЛНО-ПОЗНАВАТЕЛНА СТОЙНОСТ ОТ НАЦИОНАЛНО ЗНАЧЕНИЕ
ПРОТИВ БЛОКИРАНЕТО НА ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ ЗА 10 ДЕНА ЗАРАДИ ПАРТИЕН ПРОТЕСТ
Финансиране на кастрационна програма на национално ниво, контрол по ЗЗЖ,ЗВМД,НК325б
Има ли нещо, което искате да промените?
Промяната не се случва, ако мълчите. Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото? Стартирайте социално движение, като създадете петиция.
Стартирайте собствена петицияДруги петиции, които може да Ви интересуват
ПРОТИВ БЛОКИРАНЕТО НА ЦЕНТЪРА НА СОФИЯ ЗА 10 ДЕНА ЗАРАДИ ПАРТИЕН ПРОТЕСТ
5854 Създадено: 2025-06-28
НЕ УБИВАЙТЕ ЧЕРНАТА КОТКА - СПАСЕТЕ Я ОТ ЧЕРНИЯ ПАЗАР!
5305 Създадено: 2025-06-24
Увеличение на майчинското обезщетение след навършване на 1 година
2464 Създадено: 2025-06-30
Петиция за достойно заплащане на медицински работници
4653 Създадено: 2025-05-30
ЗА ВЪВЕЖДАНЕ НА ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЕЖЕГОДНИ ТЕСТОВЕ ЗА ВЪЗРАСТНИ ШОФЬОРИ НАД 65 ГОДИНИ
8477 Създадено: 2025-06-22
Петиция за признаване на 22-ра задача от изпита по химия 29.06/2025 в Медицински университет София
583 Създадено: 2025-06-30
За отваряне на още групи в детските градини и ясли в гр. Варна
578 Създадено: 2025-06-25
Децата ни или електрическите тротинетки!
4822 Създадено: 2025-06-11
Букток за Братството
381 Създадено: 2025-06-24
Петиция за пожизнена творческа пенсия за д-р Тимен Тимев
250 Създадено: 2025-06-30
"ЗА" изготвяне и утвърждаване на стандарт "Анестезиология и Интензивно Лечение"
304 Създадено: 2025-06-23
Петиция срещу увеличаване на годишните такси за платено обучение в ПУ ,, Паисий Хилендарски"
193 Създадено: 2025-06-28
Шум и опасно шофиране в нощните часове по бул. България (отсечката между бул. Гешов и бул. Тодор Каблешков)
539 Създадено: 2025-06-20
За запазване на дърветата в квартал Марица-Болницата в град Пазарджик
141 Създадено: 2025-06-25
За обявяване на 25 септември за Ден на Добруджа
126 Създадено: 2025-06-26
НЕЗАБАВНА ОСТАВКА НА НАТАЛИЯ КИСЕЛОВА
7341 Създадено: 2025-06-02
ПЕТИЦИЯ ЗА ПОДКРЕПА НА БЪЛГАРСКОТО БИОЛОГИЧНО ЖИВОТНОВЪДСТВО
11869 Създадено: 2024-06-24
Преместване на насилника на деца във Видин в друг кризисен център, извън областта, където да се вземат адекватни мерки срещу недопустимото му поведение!
312 Създадено: 2025-06-23
СРЕЩУ ПРИВАТИЗАЦИЯТА НА БДЖ
82 Създадено: 2025-06-28
Подкрепа за Диляна Гайтанджиева
5469 Създадено: 2025-06-10