Открито писмо до г-н Премиера по важен национален въпрос

Авторът

#1

2012-03-21 08:01

Моля, подкрепете тази петиция, важно е! Наистина е важно! Не отминавайте! Касае бъдещето ни - и нашето, и на страната ни...

Гост

#2

2012-03-21 08:54

Безкомпромисно точна и навременна. Но както всичко у нас и тя ше потъне в дебрите на държавното безхаберие, за да се угоди на бюрократично- просветния рахатлък Не вярвам че с граждански прояви може да се направи нещо в днешна България!
ПАИСИЙ

#3 НАРОД БЕЗ ИСТОРИЯ СЕ ОБЕЗЛИЧАВА

2012-03-21 10:48

МЛАДИ ХОРА! СЪНАРОДНИЦИ! НА ВАС БЪЛГАРИЯ РАЗЧИТА!

НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ БЪЛГАРСКАТА ИСТОРИЯ ДА БЪДЕ ЗАТРИТА !
НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ БАТАК ДА СТАНЕ МИТ.НАРОД БЕЗ ИСТОРИЯ И КУЛТУРА Е ОБРЕЧЕН НА ОБЕЗЛИЧАВАНЕ!

подкрепете Петицията до Юнеско за Опазване и Вписване в списъкана Юнеско на Църква-костница гр.Батак- БЪЛГАРСКАТА ГОЛГОТА! ПРИСЪЕДИНЕТЕ СЕ В СЪЩИЯ САЙТ НА АДРЕС:

www.peticiq.com/kostnica_batak

НЕ БИВА ДА ДОПУСНЕМ ИЗВЪРШВАНЕТО НА СВАТБИ И КРЪЩЕНЕТА НА ТОВА СВЯТО МЯСТО ПРОПИТО С КРЪВТА

НА 2000 НАЦИОНАЛНИ ГЕРОИ ДАЛИ ЖИВОТА СИ ЗА СВОБОДАТА НА БЪЛГАРИЯ!

ТОВА Е МАСОВ ГРОБ, А НЕ ОБИКНОВЕН ХРАМ! ЧЕТЕТЕ ДОПИСКИТЕ НА МАКГАХАН ОТ 1876Г., ЗАПИСКИ НА З.СТОЯНОВ. ПАЗЕТЕ ИСТОРИЯТА !

РАЗПРОСТРАНЯВАЙТЕ ПЕТИЦИЯТА.


Гост

#4

2012-03-21 11:11

Образованието трябва да стимулира и изгражда творческото начало и самостоятелното мислене в децата и младите хора, а не да ги унифицира, и подлага на отдавна остарели методи на образование.

Гост

#5

2012-03-21 11:29

Всички правителства от началото на т.нар "демократичти промени" до днешни дни са в ДЪЛГ към БЪЛГАРСКИЯ УЧИТЕЛ, и - респективно - към БЪЛГАРСКИТЕ ДЕЦА! И не само! И КЪМ БЪЛГАРСКИЯ ПРЕПОДАВАТЕЛ ВЪОБЩЕ!
За съжаление, и на това правителство един от приоритетите НЕ Е ОБРАЗОВАНИЕТО! Три години българският преподавател, българският учен не е получил лев отгоре върху заплатата си. ОБРАТНОТО - ТЕ - ЗАПЛАТИТЕ ПЕРМАНЕНТНО СЕ СТОПЯВАТ с ПЕРМАНЕНТНОТО ПОКАЧВАНЕ НА ИНФЛАЦИЯТА! Сигурно, защото не работим достатъчно, и качествено! А НЯКОЙ НАД ВСИЧКИ НАС - ИЗБИРАТЕЛИ И ДАНЪКОПЛАТЦИ - РАБОТИ ЛИ? НЕЩО НЕ СЕ УСЕЩА.....

Гост

#6

2012-03-21 17:01

Поздравявам автора за инициативата. Види се, че за разлика от други, неговата съвест не спи. "Учител" е този, чиято снимка пазим наравно със снимките на родителите си, спомнете си и не забравяйте това. Нали искате децата ви да станат хора...

Гост

#7

2012-03-21 18:03

Подкрепям поставените искания в петицията до българското правителство относно с години и десетилетия отлаганата същностна реформа в българското образование.

Гост

#8

2012-03-21 22:13

Нашия народ го е казал:"прост народ,слаба държава".За 70 години другарите постигнаха целта си-приравниха мнозинството до интелектуалното си ниво от '44г.

Гост

#9

2012-03-22 09:40

Възпитанието и учението на децата ни е най-важната цел на всеки един от нас.
От това зависи цялата бъдеще на всички и държавата.

Гост

#10

2012-03-22 10:24

Без качествено образование няма бъдеще ...

Гост

#11

2012-03-22 11:45

Писмото е блестящо! Но ще си остане глас в пустиня..

Гост

#12

2012-03-22 18:40

Напьлно подкрепям петицията написана от Ангел Грьн4аров,за наболелите проблеми в образованието и за тежката ситуация ,в която е поставен бьлгарският у4ител.

Гост

#13

2012-03-23 19:25

OK

Гост

#14

2012-03-24 03:56

Много точно формулирана,с ясно изразена позиция,отразяваща реалната действителност и обреченост на професията на учителя!Подкрепям тази петиция!

Гост

#15 Петров Игнат

2012-03-24 13:05

Колега Грънчаров, не Ви ли се струва, че преигравате? В тази икономическа обстановка, къде ще Ви платят по 30 лева на ден за 4-5 часа работа!И два пълни месеца през годината платен годишен отпуск!

Гост

#16

2012-03-24 15:03

Нека да се конкретизира за жените възрастта запенсиониране да е 55 г.,за мъжете 58 като им се запазва правото за още 6 години ,ако имат желание и сили да продължат.Делегираните бюджети са убиец за българското училище.Експериментът е неудачен,да се премине към друга по-ефективна форма полуделегираните бюджети,където има финансиране не така тясно обвързано с броя на учениците.
Димитрова

#17 Re: Петров Игнат

2012-03-24 15:53

#15: - Петров Игнат 

 Неееее, господин Петров, не преиграва господин Грънчаров, защото е вътре в системата и се сблъсква с проблемите в нея всеки божи ден. Делегираните бюджети превърнаха детето Ви в "крачеща" хилядарка за директорите, защото само директорската заплата е обвързана с броя на децата в училището (детската градина). Делегираните бюджети не направиха образоването на вашето дете по-добро, защото училището дори само като материални условия отвътре изглежда по-зле от преди 40 години и все по-зле ще изглежда. Паралелки в училищата и групи в детските градини - препълнени ( 38 деца на 3-годишна възраст в група в Софийските детски градини, при норма 25 по списък! И с тях един учител- 6 часа сутрин и 6 часа следобед. Аз не завиждам на детети Ви, ако е поставено при такива условия, съветвам Ви и вие да не завиждате на учителя, че работи само 6 часа с детето Ви.) В заключение ще кажа, че добрите условия за учениците в училищата и за децата в детските градини са добри условия за работа и на учителя. Учителят, който въпреки многото нерешени проблеми е останал да работи в училище, той обича работата си ( съответно и Вашето дете)и затова не е избягал от все повече разпадащата се система, наречена Образование. "Мишките", които бяха в училище само заради намаления норматив на преподавателска заетост ( както вие казвате - 4 часа работа) отдавна не са в училищата, а са директори, експерти, служители в отдел Образование в Общините, служители в МОМН и навсякаде другаде, където се сетите. На тях сигурно дори не им се събират по 4 часа работа на ден. Но на останалите в училищата и в детските градини учители, мисля, че дължите уважение. Ето защо Ви моля, подпишете петицията, а ако имате колебания, каня Ви на моето работно място само един работен ден. Няма да ви оставя сам, ще съм до Вас и ще Ви помагам, ако нещо ви затрудни.

А за 2-та пълни месеца отпуск през годината - най-често 2/3 от нея аз използвам да си подготвя материали, които ще са полезни за децата през следващата учебна година на личния ми компютър, със лични средства, защото нямам служебен и за материали никой не ми отпуска средства - все няма!

 


Гост

#18

2012-03-24 22:50

Колегата е написал самата истина.Дано има кой да я види и да я чуе!

Гост

#19

2012-03-25 08:52

Крайно време е,някой да погледне на нещата в образоването с учителски поглед,а не отстрани!!

Гост

#20

2012-03-25 10:30

Държава, която не държи на качеството на своето образование е слаба държава. Държава, която не уважава своите учители, е държава доято не държи на качеството на образование. България е слаба държава. Това трябва да се промени!

Гост

#21

2012-03-25 23:38

Смятам,че всичко това е до болка известно на т. нар. ръководители на тази държава-мащеха на интелектуалната общност.Но и не вярвам, че някой ще обърне внимание на всичко казано по горе.Кому е нужно? Прост народ най-лесно се ръководи.

Гост

#22

2012-03-26 02:14

...
Teacher

#23

2012-03-26 05:57

Поздравления! Наистина ясно, точно и целенасочено! Опасявам се обаче, че и наистина няма да стигне до адресата.А според мен адресатът е именно учителят... За съжаление учителството - в по-голямата си част - е затънало в блатото на битовизмите, във всекидневното "надцакване" на принципа "колега колегу окото вади"... И така нататък. Уви! "Седянката" щеше да се развали преди 5 години, ако още една седмица беше изтърпяла учителската стачка, че малко да затрудни изборите на седенкуващите. Не би.И вероятно няма да бъде.И вероятно нещата ще си продължават така. На учителя ще се гледа като на враг. Докога, не знам. Може би докато си отиде от грешния български свят и последният, закърмен с идеите на "работническо-селската власт".
"Дяй то да си гуйдар, дяй то да си даскал?" Спомняш ли си, уважаеми сънароднико, дядо Петко Славейков?

Гост

#24

2012-03-26 10:12

дано да има успех ,много съм благодарна на хората създали я !

Гост

#25

2012-03-26 10:36

Вече 32 години работя с непресъхваща любов към децата.В началото на моя професионален път се абонирах за всички педагогически списания и си купувах много книги, сега това е немислимо, поддържах ниво с членство в библиотеката, но за тази година и това вече не мога да си позволя. Добре, че Интернета го плащат синовете ми, ето докъде се докарахме.От сега се чудя ще имам ли сили оше 7 години да учителствам, но не как да е, а така, че и новите деца да ме запомнят. И нека реформата се прави от професионалисти, а не от хора, виждали само на картинка малки деца. Безумно е в Държавните образователни изисквания да се смята , че дете на 3години може правилно да изговаря всички фонеми.Преди 30 години от 40 деца само 1-2 имаха говорни нарушения, а сега от 30 деца само 1-2 произнасят всички фонеми правилно. Не гадая защо е така-работя,но ме боли за недомислици, а те не са една и две.....Напълно съм съгласна с Петицията!!!Мария Манева-магистър с I ПКС-Варна