ВСИЧКИ СЕМЕЙСТВА ДА ПОЛУЧАВАТ СУБСИДИЯ ЗА ДЕТСКИ ЯСЛИ И ГРАДИНИ

Quoted post


Гост

#1

2013-11-01 11:09

Трябва да има равнопоставеност!

Отговори

Yordanka Ivanova

#2 Re:

2020-09-21 18:32:54

#1: -  

Здравейте, подкрепям Вашата петиция!!!

Аз съм на 56 г., баба съм на две момчета на 9г.7м.-3-ти клас и 2г.8м.принудих се да загърбя целият си личен живот, да се завърна в България, да работя по 11-14ч.на ден, за да мога да ги изхранва тези деца,

Дъщеря ми ги отглежда сама, за първото получава месечна издръжка от бащата в размер на 150..00лв и 40.00лв дет. надбавки, за второто получава само 50..00 лв.  дет. надбавки и нищо повече, значи реално разпределени получените средства малко дете живее с 50.00 лв на м., за памперси, лекарства, храна, забавление или незнам какво ще стигнат, и  в един прекрасен момент, ще се яви бащата, който до момента не се е по интересувал З това дете, ще направи един ДНК тест за бащинство, ще представи един добър доход ииии, къде ще отиде това дете за което няма свободно място в детс. градина??? малкото не е класиран в нито едно от местата в които сме кандидатствали, вследствие на което майката не може да кандидатства никъде за работа, но при подаване на молба за соц. помощи, се взема като доход присъдената издръжка от съда за първото дете, а второто не е при познато от бащата, и ии в случаят излиза, че бащата на първото дете, храни и второто, а майката не може да започне работа, тъй като сама отглежда двете си деца, а малкото не може да бъде записано в дет. ясла или градина поради липса на свободни места.

Как с гореспосоченият доход, майката може да наеме детегледачка или да даде детето в частна дет. градина??? Ами ако аз съм от бабите,,, който има деца да си ги гледа"".,какво ще стане с тези деца???Закона за закрила на детето важи само, ако има домашно насилие,...!!! Нооо когато държавата прилага тази преса, не съществува такава точка от ЗЗД