В ИМЕТО НА БОГ, ВЯРА И РОД, ДА СПРЕМ ГЕНОЦИДА ЧРЕЗ АБОРТИ ЗАВИНАГИ

Явор Неделчев
Авторът на тази петиция

/ #7

2014-06-17 22:41

Навярно е необходимо да дам отговор и на този въпрос: защо точно моята обикновена личност [грешният раб Божий Явор (Неделчев)] дръзва да предложи прослава на Бога и постигане на широко обществено единомислие по въпроса за пълното отхвърляне на „аборта“ чрез широки обществени обсъждания в медиите, и най-вече в телевизиите, за да се стигне до действителното пълно прекратяване на нашия всенароден смъртен грях със закон?

Ето го и моят отговор: защото съм човек и българин, който всъщност признава своята незначителност и паднала природа, но заедно с това съм и Православен Християнин от числото на миряните в родната ни Църква, и като такъв вярвам, че въпреки моята греховност, по безкрайната милост на Христа Бога съм частица от Неговото Тяло – Светата Православна Църква, но с право се определям и като представител на Българската Православна Църква, както и на целокупната Православна Църква, точно затова, защото доброволно (според свободната си воля) участвам в спасителния литургичен живот на същата наша Света Църква и многократно се причастявам и приемам в себе си истинските и животворящи Плът и Кръв на нашия Бог и Спасител. Защото точно в тези обстоятелства съм възлюбил Господа на нашето спасение. Защото съм възлюбил и България. Защото искам и нейното спасение. И най-накрая: защото имам филмово и телевизионно образование, но съм си поставил за цел да работя само върху Православни Християнски филми и предавания до последното си издихание на земята.