Не на работеща Джамия в Центъра на Стара Загора.
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на работеща Джамия в Центъра на Стара Загора.
|
Гост |
#12013-11-23 14:51Тези, които изпепелиха и опустошиха града през 1877 нямат никакво право да се месят в дневния ред на гражданите му. Нечувана наглост и арогантност е, турската държава да сее сепаратизъм на религиозна основа в нашите територии! Да защитим суверенитета си! |
|
| |
|
Гост |
#22013-11-23 16:14Ще я запаля, ако вземе да царика. |
|
| |
|
Гост |
#32013-11-23 17:28БЪЛГАРИЯ ЗА БЪЛГАРИТЕ ! |
|
| |
|
Гост |
#42013-11-24 03:26Смърт за исляма!!! |
|
| |
|
Гост |
#52013-11-24 07:11Всеки има право на личен избор що се отнася до вероизповеданието. Музеят на религиите в Стара Загора се вписва прекрасно в културната среда на града и способства много повече в този си вид за обединяване на различните етноси. |
|
| |
|
Гост |
#62013-11-24 07:45СОЛИДАРНОСТ! БЪЛГАРИЯ Е СУВЕРЕННА СТРАНА ЧИЯТО РЕЛИГИЯ И ИЗТОЧНО ПРАВОСЛАВНА! |
|
| |
|
Гост |
#72013-11-24 11:27da si pojelaem uspeh! |
|
| |
|
Гост |
#82013-11-24 15:45НЕ>>>НЕ>>НЕЕЕЕЕ на работеща джамия |
|
| |
|
Гост |
#92013-11-24 19:18Много полезна инициатива! Подкрепям с 2 ръце!!! |
|
| |
|
Гост |
#102013-11-24 21:37Super e |
|
| |
|
Гост |
#112013-11-26 10:40АНТИ ДПС! АНТИ ТУРЦИЯ! ПОДКРЕПЯМ ПЕТИЦИЯТА! НЕ НА НОВОТО ТУРСКО РОБСТВО! |
|
| |
|
Гост |
#122013-11-28 17:31neiskam da slu6am kak nqkoi tur4en se moli i da mi pee nqkakvi si tehni molitvi |
|
| |
|
Гост |
#132013-11-28 18:53BULGARI, Uvajavaite Istoricheskite Pametnici na kulturata,NO NEPROPUSKAITE DA KAJETE "NE" na Predlojenia kato tova! Dedite Vi sa prolivali KRUV za nezavisimost,NE YA OTSTUPVAITE DAROM !!! |
|
| |
|
Гост |
#142013-11-29 05:27Не желая да я коментирам! |
|
| |
|
Гост |
#152013-11-29 06:49Подигравка с всички българи и най-вече със старозагорци! Не трябва да допускаме работеща Джамия в центъра на един от най-големите градове на България, опожарен и сринат до основи от турците! |
|
| |
|
Гост |
#162013-11-29 15:30Не може в центъра на Стара Загора да има действащ мюсюлмански храм по няколко причини:1. Защото това е културно-исторически паметник от изключително значение не само за България, но и за света. Радко може да се открият на едно място наслагвани един над друг четири ритуално-обредни съоръжения в продължение на 3000 години. В най-долния пласт от ранно-желязната епоха са култови ями; следва друго култово място от тракийската древност с открита каменна плоча с изображение на Тракийския конник; следват основите на средновековна християнска църква, върху които е построена джамията през 1409 г. Не трябва да се забравя унищожението до основи на възрожденска Стара Загора, изпепелена от войските на Сюлейман паща и числото на изкланите на дръвника като животни, избитите и загиналите в пожарищата старозагорци, които не са успели да избягат, както и всички онези хора, потърсили убежище в града от чирпанските, старозагорските и новозагорските села. 14 500 души минават под ятагана на поробителя. Шест часа трае боят за спасяването на Самарското знаме, 60 часа кървавата вакханалия. Когато на 1 януари 1878 г. в побединя си път към Цариград руските войски минават покрай Стара Загора, под дебелия сняг град няма. Завърналите се старозагорци с пролетното затопляне изтръпват от картината, която се открива пред очите им - разложени трупове покриват улиците, мегданите, развалините на къщите. Да не говорим за психопатните извращения на побеснелите "герои" на Сюлейман паша - жив одран българин, чиято висяща кожа на дърво на Аязмото е изпратена след Освобождението в стъкленица със спирт по английски журналист да я занесе армаган на Дизраели. Българи са разпъвани пак там на кръст като Христос. Ако това вселенско жертвоприношение е в името на Аллах, джамията трябва да си остане Музей на религиите. Иначе мюфтийското настояване е безпримерно нахалство. Старозагорци трябва да проявят по-голяма заинтересованост по въпроса,ако искаме днес да защитим своята чест и достойнство. |
|
| |
|
Гост |
#172013-11-29 15:38Да развалиш нещо, което обединява хора, етноси, култури, епохи, за да направиш нещо, което не просто ще ги разедини, а ще ги направи врагове, не е безумие, престъпление е. |
|
| |
|
Гост |
#182013-12-01 07:41Джамиите-в Турция. Като малцинство да се смятат като секта. И никакви менарета. |
|
| |
|
Бесен съм |
#19 ПОДКРЕПЯВАМ ВИ2013-12-01 16:20Против расизма съм,НО СЪМ И ПРОТИВ ГАВРЕНЕТО С РОДИНАТА!Българи,подпишете тази петиция.България е била,сега е винаги ще бъде християнска.В Стара загора няма помаци,защо ще се строи джамия? |
|
| |
|
Има ли нещо, което искате да промените?
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
НЕ на произволните задържания: Свобода за Стоян Колев до доказване на вината
2 181 подписи
2 181 Подписи / 7 дни
22 Jun 2026
Призив за решителни действия срещу енергийната империя на Христо Ковачки!
834 подписи
834 Подписи / 7 дни
18 Jun 2026
Мальовица има нужда от развитие, а не от ново изоставяне.
541 подписи
541 Подписи / 7 дни
19 Jun 2026
За реформа на следобедния сън в детските градини - право на избор и тихи занимания
346 подписи
170 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
ДА СПАСИМ ЯЗОВИР НИКОЛОВО: РЕМОНТ НА ДИГАТА, ОТЧЕТНОСТ И НОРМАЛНО ВОДНО НИВО
316 подписи
119 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
Петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер „Белене“ – публична държавна собственост – и отнемане на правото на управление на имота от община Белене поради неизпълнение и подмяна на ре
105 подписи
105 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
Петиция за премахване на бетона и разкриване на античното сърце на Могиланската могила във Враца
255 подписи
94 Подписи / 7 дни
2 Jun 2026
Да спасим децата от хазарта! За забрана на рекламата на хазарт
10 874 подписи
83 Подписи / 7 дни
2 Dec 2022
Подписка против въвеждането на училищни униформи от родителите на учениците от 11А, 11Б, 11В, 11Г, 11Д, 11Е клас от 22. СЕУ "Г. С. Раковски" за предстоящата 2026/2027 учебна година
110 подписи
74 Подписи / 7 дни
16 Jun 2026
НЕ на поредното увеличение на цената на водата в град Русе!
70 подписи
70 Подписи / 7 дни
20 Jun 2026
Подкрепяте ли достойно майчинство през втората година – 450 евро, ежегодна индексация и изплащане на 75% от обезщетението на майките, които се върнат на работа?
265 подписи
56 Подписи / 7 дни
15 Jun 2026
Гражданска петиция в подкрепа на изграждането на магазин Lidl в град Банско!
55 подписи
55 Подписи / 7 дни
17 Jun 2026
Петиция за монтиране на пешеходен светофар с бутон и реорганизация на движението на кръстовището при „Балкантурист“ и "Старата вестникопродавачница" гр. Лом
312 подписи
35 Подписи / 7 дни
12 Jun 2026
Подписка в подкрепа на искането на жителите на с.Чепинци, с.Негован, с.Световрачене и с.Кубратово за изграждане на канализация и реконструкция на водопроводната мрежа
393 подписи
30 Подписи / 7 дни
11 Jun 2026
Peticiq.com
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.