За изучаване на политология в гимназия

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За изучаване на политология в гимназия


Гост

#1

2013-06-23 15:34

Otlichna ideya.Da si informiran e golyamo predimstvo.Yspeh!

Гост

#2

2013-06-24 09:38

Подписвам петицията, но с особено мнение. Идеята е добра, но трябва да се обмисли внимателно от методична гледна точка и от специалисти с преподавателски опит в съответните области за изготвяне на самата програма на курса. Не съм убеден, че е възможно и полезно споменатите автори да бъдат изучавани задължително. Такъв предмет би следвало по-скоро да представя в разумен за усвояване обем основните политически системи и съотвените школи, направления и основни начала, на политическа наука и практика, приложими днес и в близкото бъдеще, Освен това, нормално е, в специализираните средни училища, техникуми и пр. предлаганият курс на обучение да е в съкратен обем, така че да дава само достатъчно необходимата елементарна политическа грамотност. Резервиран съм и към включването на предмета в кръга на матуритетните, макар че, по принцип, предвид все по-западащото състояние на образователната ни система, се изкушавам от идеята за въвеждане на задължителна матура и по история, например... Но не знам колко души ще успяват да се дипломират тогава.
Емилиан Лафер
Авторът на тази петиция

#3 Re:

2013-06-27 13:27

#2: -

Аз съм изцяло ЗА програмата да бъде изготвена от експерти, а дадените автори са само за примерна литература. Но според мен дисциплината трябва да бъде матуритетна, заради важността си - каквото и да изучава човек, не може да премине живота си без съответната гражданска култура. А в тази възраст и считайки нивото на средното образование в страната, ако тази дисциплина не получи държавна регулация и стандарти, тя ще западне, както е обучението по раздел Право в момента. Освен това, оценките от матурите се изчисляват спрямо средното за страната ниво, тоест това няма да намали броят на дипломиращите се.


Гост

#4

2014-01-03 15:40

само, че да е философия и да се кометират произведения. Дори Волтер и Русо не зе изучават в българските училища!!!!