Подписка за запазване на обучението от 5-ти до 7-ми клас в МГ


Гост

#651 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 17:53

#650: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Защо да се премахват курсовете? За тях винаги ще има желаещи – децата, които ходят по състезания например.


Гост

#652 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 17:55

#648: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Познавам лично бивши ученици в СМГ минали и през MIT и през CalTech, както и през други големи университети с хубави стипендии. Със сигурност преподавателите и ръководството на училището могат да съберат внушителен списък с примери, като подобни списъци могат да изготвят и много от засегнатите от предвидените промени гимназии. Не казвам, че всички там са гении, но както писа някой по-рано, в МГ-тата средното ниво е високо, което дава възможност да се работи по-бързо и да се минава повече материал. Това е причината успехите на тези деца да са възможни. Двете начални години обхващат периода,  в който се гради здарвата математическа основа - не че без тях не може, но ще е по-трудно - и за децата и за учителите да попълнят дупките и да се навакса с различните видове нестандартни задачи. За никой не е тайна, че в рамките на СМГ паралелките след 7-ми клас, формирани на базата на тези от 5-7 клас са по-силни от останалите.


Гост

#653

2012-02-28 18:16

802 и 3656 – Ширин Ибрахимова – Пловдив, а колко ли още се повтарят? Аз видях няколко. Не е морално, г-жо Ибрахимова! Не е и нужно – интернет петициите нямат никаква стойност. Няма ли ЕГН как ще докажете, че такъв човек въобще съществува.
Пък и дали някой би зачел гласовете на 9, 10, 11... годишни деца? Вие утре ще ги заведете президент и правителство да избират – нали и те живеят в тази държава и ще бъдат управлявани от тях, що пък не?!?!

Гост

#654 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 18:17


Гост

#655 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-02-28 18:19

#654: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Има и съвсем пресни примери

е

#656

2012-02-28 18:55

Не се сещам защо трябва да спорим толкова. Ами кажете го ясно и на глас: ГЕРБ са тъпаци и досега вършат само тъпотии. Изходът е прост - да бъдат махнати от властта. Като бъдат махнати от властта, който и да дойде впоследствие ще започне да оправя тъпотиите, които са направили. Включително що се отнася и до математическите училища 5-7 клас. Ей колко е просто.

Гост

#657

2012-02-28 19:59

Bravo !

Гост

#658 Re:

2012-02-28 21:01

#657: -

ПОДКРЕПЯМ  петицията :-)


Гост

#659

2012-02-28 21:13

Истина е, че съм учил в математическа - нпмг, но след 7-ми клас...но е и истина. че подготовката. в някакъв смисъл ми беше започнала някъде около 5-ти

Гост

#660

2012-02-28 21:16

Ostavete decata, reshili da se razvivat v tazi sfera da go pravqt svobodno ...

Гост

#661 Re:

2012-02-29 00:06

#66: , -Аз ти опонирам веднага!! : ) Приеха ме в СМГ след 7ми клас и попаднах в паралелка , в която 75% от съучениците ми са СМГ-ейци и никога тези 'старите' не са били торелирани в каквото и да е отношение ако не са си го заслужили. В началото ни деляха като новите и старите , но според мен това е съвсем нормално. Преди не ми харесваше това 'деление' , но сега го виждам като + , защото дори и да не съм била на тяхното ниво си извоювах правото да съм. Беше като предизвикателство за мен да започнат да ме гледат като развна , а от момента , в който това се случи се старая да поддържам форма и да не се отпускам !


Гост

#662

2012-02-29 02:27

Стоп на осакатяването на българското образование!!!

Гост

#663 Re: Re:

2012-02-29 11:05

#661: - Re:

Така е с много ученици, приети в МГ от 8-ми клас. Всичко си зависи от човека, а не от това кога е приет в МГ. Има и ученици, които са учили в МГ от 5-ти клас, а от 8-ми клас започват да изостават спрямо новопостъпилите.

В 8-ми клас се учат съвсем нови неща, така че дори да не си учил никога методи като "Да върнем лентата назад"..... това въобще не ти пречи, знаенето на подобни методи не помага с нищо след 6 клас. Математика се учи във всяко едно училище до 8-ми клас, стига да го желаеш наистина. Всеки сам може да се подготвя – във всеки сборник има теория и подробно решени задачи. Ако не си тъп, няма как да не усвоиш прочетеното, а пък ако си, то никой не може да ти помогне, дори и най-великият професор математик.


Гост

#664 Re: Re: Re:

2012-02-29 11:31

 

Справедливостта  е на наша страна! Да бъдем силни! Ще се опитват да ни противопоставят, да ни разколебаят, но борбата е за нашите деца и тяхното бъдеще! Успех!


Гост

#665

2012-02-29 11:31

Математическите гимназии в България са оазис в образователната система на България. Качеството на предоставяното образование е високо. Учениците, завършващи тези училища продължават образованието си в най-престижните висши училища, завършват успешно и се стават елит на нацията ни. Заявяваме категорично, че вярваме в необходимостта от образование с високо качество. Най-сигурният и изпитан начин за това е запазването на приема на ученици с изявени дарби в областта на математиката в математически гимназии след завършен ІV клас.

Гост

#666 Re:

2012-02-29 12:28

#665: -

А как стоят нещата с тези, завършили ЕГ? Май не сте наясно? Те са бъдещият елит на нацията!

И кои са тези престижни висши училища – ВТУ, ТУ, Лесотехническия....

Много е високо, толкова, че чак половината завършили са неграмотни – не пишат вярно на собствения си език.

Да вземете да ги подготвяте тези таланти още от утробата на майките им – майките да решават повечко задачки докато ги износват, току-виж се родил българският Гаус.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-02-29 12:31



Гост

#668

2012-02-29 12:32

Давай, народе, на математиката!


СВОБОДНИ МЕСТА ЗА УЧЕНИЦИ В ОМГ "АКАД. КИРИЛ ПОПОВ" ПЛОВДИВ

Пълен текст на новината:
Профил "Природоматематически"- с немски език:

- 9 клас- 2 места;

-11 клас- 2 места;

Профил "Природоматематически"- с английски език:

- 10 клас- 3 места;

- 11 клас- 1 място;

Профил "Природоматематически"- с френски език:

- 9 клас- 1 място;

-10 клас- 3 места;

Професия "Програмист"- 11 клас- 2 места;


Гост

#669 Re:

2012-02-29 12:49

#668: -

Това са деца заминали в чужбина , в друг град или в други паралелки на самата гимназия.Защо не покажете дали тези места са заети след това?Текучество има във всички училища.

И вообще тази информация какво общо има с петицията?


Гост

#670 Re: Re:

2012-02-29 12:58

#666: - Re:  

 Много тъпо противопоставяне. Аз съм завършил ЕГ, но не виждам защо едните да са пред другите? И двата вида училища са елитни, просто имат различен фокус. Що се касае до университетите - ТУ е най-доброто и престижно висше учебно заведение у нас. Какво лошо има? Иначе в сайта на СМГ има списък на деца приети в топ университети по света.


Гост

#671 Re: Re: Re:

2012-02-29 13:02

#670: - Re: Re:

Много точно казано.Това са различен тип училища и всяко от тях е по свой начин стойностно.Някой се опитва да наложи принципа"разделяй и владей".


Гост

#672 Що за спор е това?

2012-02-29 14:37

Не мога да разбера за какво точно спорите? Дали образованието в МГ е добро или не? В СМГ е много добро. Сигурно има и някои МГ-та, където е от зле та по-зле. Какво от това? Отмяната на приема след четвърти клас няма да повиши качеството на образованието никъде, т.е. няма как да е решение.
Гледах мнения, че гимназиални учители не трябва да преподават на петокласници. Аз не мога да се изкажа по въпроса, но дори и така да е, искайте законът да забранява именно това, а не приема след четвърни клас! В момента и в СОУ един и същи учител би могъл да преподава на пето- и на дванадесетокласници.

Гост

#673 Re: Re: Re:

2012-02-29 14:48

#670: - Re: Re:

"Що се касае до университетите - ТУ е най-доброто и престижно висше учебно заведение у нас. Какво лошо има?"

Брех, брех, какви работи се научават тук ...


Гост

#674 Re: Re: Re: Re:

2012-02-29 15:00

#673: - Re: Re: Re:  

Каквото и да е нивото на ТУ, кое друго подобно на него У НАС дава по-добро образование?


Гост

#675

2012-02-29 17:09

Komentirai