ЗА вегетарианско меню в детските градини и кухни!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЗА вегетарианско меню в детските градини и кухни!


Гост

#51

2012-02-24 18:00

Липасата на вегетарианска храна в детските градини е абсолютна дискриминация на децата, тъй като е нарушено правото на свободен избор. Още повече, че всички родители са задължени да плащат данъци, срещу които им е нарушено правото да ползават услугите на безплатното задължително образование на децата, съгласно чл. 14 от Хартата на основните права на Европейския съюз.

Гост

#52

2012-02-27 09:55

Нека има свобода в избора на хранене! Наистина, стига с тази мърша...

Гост

#53

2012-02-27 12:09

silno se nadqvam ne6to da se promeni i poneje deteto mi e izbralo samo,4e ne haresva vkusa na mesoto,da ne stoi gladno vseki den v detskata gradina!neka se zamislqt i dali e normalno plodovete,da sa po polovin banan ili 4etvurt qbulka sa im dostatu4ni(malko se vru6tam v moeto detstvo,kogato banite bqha trudno dostupni i polovin banan be6e edva li ne lux)!

Гост

#54

2012-02-27 13:46

Успех!
Боби

#55

2012-05-11 17:59

Не разбирам спора за какво е - за или против вегетарианството ли или за или против петицията? За мене петицията е НЕЯСНА като формулировка. Също така мисля, че не е проблем да има ДВЕ менюта в детските градини - за вегетарианци и за деца, чиито родители смятат, че трябва да се хранят по стария начин. Едва ли ще е проблем да се направят и десетина порции вегетарианско меню. А ако вкусно - може и останалите деца да решат да го пробват. Според мене проблемът е в това, че да направиш вкусно зеленчуково ястие трябва повече време, отколкото да метнеш готовите кюфтета на скарата..или нарязаните мръвки в тавата с картофите..примерно... А ако погледнем в "менюто" на нашите предци - месо се е яло на големи празници!!! В останалото време - варива и зеленчуци, по-рядко мляко и яйца..и дедите ни са били жизнени, здрави и дълголетни...

Гост

#56

2012-05-11 20:27

Инициативата ми харесва! Нека да има и вегетарианско меню в детските градини, така родителите ще имат избор.
Ели

#57 Re:

2012-05-11 22:01

#55: Боби -

"А ако погледнем в "менюто" на нашите предци - месо се е яло на големи празници!!! В останалото време - варива и зеленчуци, по-рядко мляко и яйца..и дедите ни са били жизнени, здрави и дълголетни..."

Това е точно така! Правилно сте разбрал/а съдържанието на петицията..

Наистина, би било чудесно ако на децата се предлага месо само на големи празници, пък тези които не ядат вкъщи да опитат, ако искат. Ние на ядем месо вкъщи, но даваме на детето когато има по празници навън..

Много е важно за подрастващите месото да е от чисти и здрави животни, хранени с треви и билки, а не с хормони и антибиотици!!!


Гост

#58

2012-05-11 22:32

Аз искам децата ми да имат право на избор!

Гост

#59

2012-05-12 08:00

Не на убиването на животни.

Гост

#60

2012-05-12 11:24

Не съм веретарианка,но смятам, че хората, който не консумират определени продукти - месо , риба, яйца и т.н. трябва да имат право на избор- както за себе си, така и за децата си.

Гост

#61

2012-05-12 11:36

Всеки трябва да има правото на избор - това е едно от многото права на човека!
Емил Теофанов

#62

2012-05-12 12:53

Хора, не ви ли омръзнаха вече тези спорове на тема: "Да убиваме или да не убиваме?". Много е просто решението. Има два варианта:

1. Три пъти седмично, в детската градина се завежда едно агне, връзва се за да не бяга, и на децата се раздава по един нож, със който да го наръгат и убият. След това агнето се одира от професионалист коляч, сготвя се, и се сервира на децата за обяд. Хем вкусно и полезно, както казват убийците в този форум, хем децата от рано ще могат да направят избор - дали да убиват или не.

2. Или по-безопасния вариант - професионалния убиец/коляч сам да убива и одира агнето, а децата само да помагат в източването на кръвта и да се образоват - какво означава яденето на месо.

 

Докато храним децата си със Смърт, това общество няма да стане по-добро.

Документалния филм "Земляни".


Гост

#63

2012-05-12 17:04

Това е най-доброто решение за децата на България. За тяхното здраве. За поколонията напред.
Време е заблудата за потребността от месо, мляко, яйца и прочие да отпадне.
Искрено се надявам повече хора да подкрепят тази хуманна инициатива!

Гост

#64

2012-05-12 22:43

Кажи ми какво ядеш, за да ти кажа какъв си. Нека да можем да избираме какви да сме, ние и нашите деца.

Гост

#65

2012-05-13 00:30

На 03.04.2012 Министерство на Културата постанови да се запази музейния статут на историческата църква-костница гр.Батак и да се преустановят богослуженията в нея,тъй като с това се руши културно-историческото наследство.

Въпреки това,като проява на незaчитане на върховенството на закона, богослуженията не са преустановени, паленето на свещи в историческата църква-костница продължава и автентичния вид не е възстановен.

На метри от костницата, през 1913г.е изграден нов Катедрален храм за нуждите на богослужението, който стои и днес и може да покрие нуждите на миряните, а културната ценност-костницата да се запази в автентичния вид за поколенията.


ДА СЪХРАНИМ БЪЛГАРСКАТА КУЛТУРА!

ПОДКРЕПИ ПЕТИЦИЯ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ИСТОРИЧЕСКАТА ЦЪРКВА-КОСТНИЦА В ГР.БАТАК в същия сайт
НА АДРЕС:

http://www.peticiq.com/kostnica_batak

Гост

#66

2012-05-13 09:51

ПЪЛНА информираност, право на избор, възаможност за избор - без това няма свобода!

Гост

#67 БЪЛГАРИ,СЪБУДЕТЕ СЕ!!!

2012-05-15 01:54

МУЗЕЙ,,ЦЪРКВА-КОСТНИЦА,,гр.Батак-НЕЗАКОНЕН ХРАМ-ПЕТИЦИЯ до UNESCO
http://marica.bg/show.php?id=82159 Батак: Мухъл плъзна по костите на мъчениците 14 Май 2012; 12:21 Видяна 155 пъти, 4 коментара
2012-05-14 20:15

http://marica.bg/show.php?id=82159
Батак: Мухъл плъзна по костите на мъчениците

14 Май 2012; 12:21 Видяна 155 пъти, 4 коментара

ПОДКРЕПИ ПЕТИЦИЯ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ИСТОРИЧЕСКАТА ЦЪРКВА-КОСТНИЦА В ГР.БАТАК в същия сайт
НА АДРЕС:

http://www.peticiq.com/kostnica_batak

Гост

#68

2012-05-16 21:17

Още по времето на Людмила Живкова беше издадена наредба във всеки град да има вегетариански ресторант, а във всеки съществуващ ресторант в страната, да има поне по 1 вегетарианско меню...
Аз съм "за" вегетарианското меню в детските градини - това ще улесни много родители.

Гост

#69

2012-05-18 20:09

Мисля, че всеки има право на избор, още повече отнасящ се за храната му!

Гост

#70

2012-05-29 13:55

Твърдо съм "За" да има избор!

Гост

#71

2012-05-29 15:27

Животоопазващо е осъзнаването на предимствата на вегетарианството. Дано повече хора подкрепят инициативата!

Гост

#72

2012-05-30 09:31

Винаги съм смятал, че вегетарианството води до увреждане на мозъците на практикуващите го и тази петиция е доказателство за това!
Колкото до това "детските градини сами да преценяват какво да е менюто", ако това стане, децата ще ядат само боб, леща и постни спагети, защото така ще излиза по-евтино на детските градини - ето затова отгоре са ги задължили да има и месо!

Гост

#73

2012-05-30 11:43

отговорният избор на родителите е най-важния аргумент в полза на тази петиция,затова ви подкрепям...успех

Гост

#74

2012-05-30 14:52

ЗА вегетарианско меню в детските градини и кухни!

Гост

#75

2012-05-31 15:13

Всичко това е много хубаво, ако имаше възможност децата ни да бъдат приети в детски заведения, а не да напускаме работата си или да ангажираме бабите (от които повечето, поради вдигане на пенсионния праг са работещи, а останалите им е трудно да обгрижват сами себе си) да ги гледат...Предполагам тогава менюто и не само това няма да е особено съобразено...:(