ЗА вегетарианско меню в детските градини и кухни!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЗА вегетарианско меню в детските градини и кухни!


Гост

#26

2012-01-19 16:57

аз не съм изцяло против месото но съм поне за 2 безмесни дева седмично. И намалена консумация на свинско месо, било то и под формата на кайма.

Гост

#27

2012-01-19 18:55

Tvardo ZAAAAA!Bez da sum Vegetarianez.
Владимир

#28

2012-01-20 00:31

@25 - и за мен това е решението - два варианта в менюто. А и количественото съотношение в което трябва да се приготвят ще се изясни бързо за всяка детска градина или кухня. Но трябва задължително да ги има и двата варианта, защото иначе се дискриминира една голяма и ставаща все по-голяма част от хората, сред които съм и аз.
Илия

#29 За избора

2012-01-20 08:26

Няма нищо страшно в месото... нито във вегетарианското меню - истината е, че трябва да се позволи избор!
Не може животинските храни да са задължителни, при положение, че има пълноценни заместители. Ограничението за бобови 2 пъти седмично трябва да отпадне.

Ако сме напълно честни за избора - трябва да дадем на децата да избират. Защо решавате вместо тях? Мислите ли, че те не знаят какво да изберат? :)

Гост

#30

2012-01-21 10:08

Радвам се че има будни хора,надявам се и другите да се събудят!

Гост

#31

2012-01-21 15:35

ЗА избора на вегетарианско меню.

Гост

#32

2012-01-24 11:24

Дъщеря ми не иска да ходи на градината - коментара и е " Немога да ям колкото и каквото те искат "
Абра-Кадабра

#33 Re: за какво точно е петицията?

2012-01-28 00:06

Време е да спрем да бягаме от природата и единствения контакт с нея да е когато я рушим.

Време да започнем да възпитаваме поколенията да се хранят с истински продукти, които доставят на организма нужните вещества.

Разнообразието е най-важно, така човешкия род е оцелявал винаги... но разнообразие от истински продукти

А всеки да си следва неговите убеждения.. не можете да ме убедите че не трябва да се яде месо. Колкото теории има за, толкова и против. Въпрос на предпочитание.

Ели

#34 Re: Re: за какво точно е петицията?

2012-01-29 00:42

#33: Абра-Кадабра - Re: за какво точно е петицията?

Здравейте. точно поради тази причина и нас не могат да ни задължават да ядем месо, не е ли така?


Гост

#35

2012-02-02 16:53

Свобода на избора!!! Не можете да ни налагате с какво да храним децата си, ако смятаме, че здравословното е точно обратното на това, което сега се предлага!
За ВЕГЕТАРИАНСКО/ВЕГАНСКО меню в детските градини и кухни!!!!! Това е демократичният избор, който СТЕ ДЛЪЖНИ да ни осигурите, като на равноправни граждани на Република България!!!

Гост

#36

2012-02-02 18:19

Здравейте! От пет години живея в Канада, където дъщеря ми посещава детска градина и след това - начално училище. И в двете заведения предлаганата храна е изцяло вегетарианска и биологична. Родителите, които желаят децата им да консумират месо, са свободни да приготвят обяда им сами. Не зная от кога датира въпросната българска Наредба налагаща 5-дневно месно меню в детските градини, но тя определено е много изостанала. При всичките изследвания, показващи вредата от консумацията на месо, връзката между месоядството и нарастването на раковите заболявания и прочие, подобна Наредба не само не урежда, но направо нарушава правата на гражданите. Позволявам си коментара със забележката че докато живях в България съм работила като районен съдия, и искрено се надявам българското законодателство да бъде осъвременено!

Гост

#37

2012-02-02 20:01

Всички знаем с колко много антибиотици и хормони тъпчат животните във фермите за по-бърз растеж. Всички лекарствени средства учат организма, че няма нужда да се справя сам с проблемите. Така имунитетът на едно дете може никога да не получи шанс да се развие. Просто защото сме се доверили на хора, които са му давали храна с недоказан произход и качество.
Явор
Гост

#38

2012-02-03 02:11

Срамота е човечесвото все още да се изхранва с кръвта на другите видове. И вместо да наведат главата си поради този голям срам, някои имат наглостта да проявяват насилие и сред себеподобните си (и то в така наречените "цивилизовани държави"). Как някой ще ми заповядва и налага как да храня детето си, какви вируси да му вкарвам в крехкото тяло и как да го обработвам и манипулирам, за да служи и то безропотно на лъжливата ситемата. И как ще погледна в очите си своете дете, когато то ме попита: "Татко, защо ме направи безскруполен убиец, защо не успя за ме запазиш чист?"
Вегетарианските деца, отраснали хранейки се без излишно насилие са много и безчет. Израстват като Здрави, Жизнени и Енергични люде. Аз познавам такива хора. И те са Горди с това, Горди с Прекрасния Живот, който водят. Веднага давам пример с едно такова момче (вече мъж), който е Колоездач, Планинар и Алпийски Катерач. Смел, Силен и никой не може да се мери и надпреварва с него. И все от този тип са хората-Вегетарианци, включително и аз :)
Ние нямаме право да превръщаме и децата си в зверовете, които сме ние! Това е грях и престъпление! Касапщината на тази планета трябва да се спре - и то незабавно. Затова е Хубаво да създадем едно Чисто, Необременено и Чувствително поколение от млади хора.

Явор Карапетров

Явор

#39 Здраве, Сила и Дълъг Живот :)

2012-02-03 02:19

За всеки, който се интересува от темата за Живота :)

http://vimeo.com/29802399
Веселина

#40 Re:

2012-02-03 13:14

#10: -

Точно затова има толкова болни лъвове, тигри, мечки и вълци. Смятам, че тези животни, въпреки че природата им е отредила да ядат месо, трябва също да бъдат приучени да пасат трева още от най-ранна възраст!!!

Иван Симеонов

#41 Re:

2012-02-03 13:20

#38: Явор -

Мога ли да запитам Вие от какъв животински вид сте произлязъл и наясно ли сте с еволюцията на човека?

(сега, след като сте Смел и Силен, не е лошо и да станете по-Грамотен - безскруполен=безскрупулен; човечесвото=човечеството; много и безчет=тавтология)


Гост

#42

2012-02-03 15:15

Желая детето ми да се храни здравословно!

Гост

#43

2012-02-06 18:32

Моля всички властимащи, не служете на стари догми!
Не тровете системно бъдещото поколение с токсините на мъртва плът в яиниите.

Гост

#45

2012-02-08 11:30

Става дума да бъде дадено правото на родителите да могат да направят избор за своите деца. Не мисля че някъде в страната ни е задължително да се изповядва определена религия или е задължително да се подкрепя определена политическа партия. Не мисля и, че трябва да бъде задължително за всички деца да ядат храна, съдържаща месни продукти, които не само че са изработени по много жесток начин, ами и не съдържат нищо полезно, със всичкота ГМО царевица, антибиотици и хормони, с които се хранят животните.

Гост

#46 Re:

2012-02-11 13:00

#45: - тогава да на ориза от Китай , да на белия боб от киргизстан , да на царевицата от Сащ , да на соевите протеини с неизвестен произход . нека децата ни да ядат храна добита без жестокост  .  ами лещата ами .....................     АБЕ ВИЕ ЛУДИ ЛИ СТЕ?                  установено е че и растенията имат нервна система , щом могат да бъдат упоени.  каточели С.Цваиг беще написал нещо за насилието преди много години ,помните ли онова за ябълката ?     да но все нещо требе да се гризка

 

TheReasonOnlyLiesinLife

#47

2012-02-18 15:19

Въвеждането на изцяло вегетарианско/веганско меню в детската градина е престъпление срещу децата. Щом в някои страни трябва да си на 16, за да си атеист, защо трябва да ограничаваме избора на децата си? Ако едно дете е възпитано да не яде нещо от малка възраст, то ще продължи да не го яде.
Нека оставим децата си да имат избор за всичко, което няма да навреди на здравето им. Месото е прието за една от главните хранителни групи не случайно. Нека децата имат възможността да ядат месо дори и в домове на *внимание лично мнение* самозаблуждаващи се псевдо-еколози *внимание лично мнение* вегетарианци.

Гост

#48 Re:

2012-02-20 06:40

#8: -

В месото има вещества, необходими за подрастващия организъм. Оставете децата да опитат от всичко, а по-късно сами да решат дали ще станат вегани.


Гост

#49 Re: Re:

2012-02-20 06:46

#46: - Re:

това с храната, добита по особено жесток начин ме удря в тавана от смях. не съм запозната да има хуманно добиване на месо. по тази логика трябва да смятаме всички различни от вегани за изверги.

 

"установено е че и растенията имат нервна система , щом могат да бъдат упоени.  каточели С.Цваиг беще написал нещо за насилието преди много години ,помните ли онова за ябълката ?     да но все нещо требе да се гризка"

да спрем да се храним ли?


Гост

#50

2012-02-21 19:05

Във времена на все по-болни деца, моля, направете усилия да дадате шанс всеки да може да се храни по-здравословно и съобразно с принципите които изповядва!
ХИЛЯДИ ГОДИНИ ВЕГЕТАРИАНСТВО И ТОЛКОВА СВЕТЛИ ЛИЧНОСТИ СА ПРИМЕР ЗА МНОГО ХОРА!
Не забравяйте , че за нашия народ са казвали пътеписи, че сме вегетарианци , които рядко ядат месо!