Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година

Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година / Съобщения / Имаме един ден за внасяне на предложения! / Коментари


Гост

#126

2021-09-01 15:02

Никакви маски,тестове, карантини, ваксини и прочие глупости! Детето ми не е опитно зайче,с което някой може да си прави експерименти. Който го е страх да си седи вкъщи и да остави нормалните хора да живеят както сметнат за добре живота си!

Гост

#127

2021-09-01 15:07

Нека преминаването към ОРЕС да става по желание на родителя, а не по медицински причини. Мисля, че ние родителите трябва да управляваме добруването на нашите деца, а не различни институции да ни казват кое я добро за тях. Ако маските или тестването са задължителни и имаме тази опция да ги оставим вкъщи ще се преборим по лесно с  тиранията, която неистово искат да ни наложат и да се бъркат в семейната ни неприкосновенност. Недопустимо е да продължаваме да допускаме друг да решава за нашите деца и да им се молим да ни разрешат да ги защитим. Това е абсурдо, а още по-абсурдо е да го поддържаме. Казвам това като учител и родител. Не може да се казва на родителите, че не знаят кое е добре за децата им и родителите да подлежат на санкции ако не желаят да подложат детето си на решения взети от институции, които имат наглостта да определят кой родител е добър и кой лош.

Гост

#128

2021-09-01 15:08

Здравейте, подкрепям напълно предложенията. Надявам се, че обявяването на предвидените мерки за "незаконосъобразни" е юридически издържано. Мисля, че трябва да се формулира посланието, че мерките от точка 2. са абсолютно неприемливи, дори ако на властите им хрумне да ги направят или обосноват като законосъобразни, и че ако бъдат наложени, ще има реакция от наша страна (правна и/или гражданска).

Гост

#129

2021-09-01 15:18

Учебната година да протече присъствено за всички ученици и учители,с изключение на тези, които държат, по някаква причина, на дистанционно обучение. Преминаването към ОРЕС да се случва при 20 и повече процента заболели в училището,а не в населеното място , областта или страната.
Радина

#130 Re: #11

2021-09-01 15:25

#14: - #11 

 Ако няма да има маски, няма да има никъде в училище. Не разбрахте ли, че маските не само не пазят, а напротив - вредят. Освен това, като тичат децата през междучасията, падат им маските по земята, тъпчат ги и после пак на устата. Голяма хигиена, голяма дезинфекция, няма що.

Достатъчно е да се поддържа хигиена в тоалетните и умивалните - да са снабдени непрекъснато със сапуни, тоалетна хартия, а класните стаи да се проверяват по-често. 

А за начина на обучение, аз съм за това, родителите да избират какъв да бъде за техните деца. 

 


Гост

#131

2021-09-01 15:25

Благодаря за това, че ни информирате и държите в течение.

Гост

#132

2021-09-01 15:30

Видимо болните деца да си останат в къщи докато им мине.
За останалите, нормално присъствено училище без никакви извънредни, задължителни дивотии. Децата или техните родители, които се страхуват от вируси, да носят маски, ако искат.

Маските да се осигурят от държавата, респ. училището, както е по закон!


Гост

#133

2021-09-01 15:44

Здравейте, колеги, Поздравявам г-жа Шишкова за петицията, както и за предложенията за предстоящата учебна година. Те са пълни, логични и законосъобразни. Моето първо предложение е насочено към преките и непреките "стимули" с уклон към ваксиниране, които също влизат в обсега на Закона за защита от дискриминация. Ще дам пример: За училищата с над 70% ваксиниран персонал се издават "грамоти" от МОН за принос към общественото здраве. В училището, на което съм директор няма нито един случай за времето от 13.03.2020 г. на болен от ковид ученик, нито член на персонала. Нито един от нас не е ваксиниран, нито един от нас не желае ваксиниране. На проведеното през август съвещание запитах дали учебни звена като нашето следва да получат такива грамоти - за принос към общественото здраве. Резонно въпросът ми не получи отговор. Затова предлагам - към получателите на тези "грамоти" да се причисляват и учебните звена без заболели, или такива грамоти да не се издават. 2. Второто ми предложение касае изискването за несмесване на децата, обучавани в групите с целодневна организация на учебния ден. Много училища по финансови и нормативни причини, както и детски градини в летните периоди не могат да си позволят групи без смесване. Мярката е неефективна, защото в малките населени места децата от едно семейство се обучават в съответното училище. Те играят навън с другите деца и в период на ОРЕС са неразделни. Затова считам, че такава мярка не трябва да фигурира. Бих искала да подчертая, че в нашето училище носенето на маски не беше приоритет. Спазвахме изискванията за непосещаване на училище от деца, които са с видими признаци на заболяване, миене на ръце, монтиране на озонатори и бактерицидни лампи в цялата сграда и протоколите за дезинфекция. Считам, че всяка една мярка трябва да се мери, според резултата. Всичко, написано по-горе е логично и в интерес не само на нас, учителите, директорите, децата, но и на цялото общество. В случай, че бихте желали да осъществим контакт, госпожо Шишкова, можете да ми пишете на мейла, с който съм регистрирана в петицията. Поздрави и успех!

Гост

#134 Re: абсолютно точно!

2021-09-01 16:08

#83: -  

 


Гост

#135

2021-09-01 16:16

Логично е да се карантинират болните , а не здравите деца и учители.Така или иначе във всяко училище или ДГ , мед.лице извършва превенция сутрин при приема на децата. Да се разговаря с родителите на рутинните родитело-учителски срещи в началото на годината, за по-отговорно отношение към здравето ,не само към собствените , но и към чуждите деца! И що за наглост, от страна на РУО да изискват пречистватели на въздуха в стаите , които да се платят от бюджетите на учебните заведения ?! Тези неща трябва да се осигурят от средствата ,предоставени от ЕС за превенция и борба с "инфекцията" от съответните министерства-МОН и МЗ !
Jeny

#136

2021-09-01 16:24

  Подкрепям всички предложения.

Към заболеваемостта в училищата да се прилагат противоепидемичните мерки и критерии  прилагани до 2019г 

прилагам линк за препарат за дезинфекция с трайност 1 год след прилагането му.Ако някоя държавна институция  го финансира ще бъдат смислено изхарчени пари .Ако не - биха могли да го закупят родителите

 https://prevent.bg/


Гост

#137 Re:

2021-09-01 16:26


Гост

#138 Re:

2021-09-01 16:28

#26: -  

 Прекрасно предложение!

Юлия

#139 Re:

2021-09-01 16:31

#133: -  

 Подкрепям ви напълно!


Гост

#140 Re:

2021-09-01 16:33

#133: -  

 Подкрепям ви напълно!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2021-09-01 16:37



Гост

#142

2021-09-01 17:22

Понеже препоръките на СЗО имат препоръчителен характер, те следва да бъдат пренебрегнати! Учителите и учениците следва да ходят физически на училище! Мерките за здравето на едните и другите следва да бъдат насочени в превантивно усилване и поддържане на имунитета с природни средства.. Лекции и видеоматериали на вирусолози, адекватно разбиращи ситуацията,които да внесат яснота и да помогнат на децата и учителите да се успокоят ,чрез Разбиране . Преглеждане на учебната програма и отменяне на неточни исторически факти в учебниците.Умишлено усложнен или неясно поднесен материал по всички предмети следва да бъде поправен. Министъра на образованието трябва да носи наказателна отговорност за изопачаване на Българската история, както и на исторически факти по отношение на световните войни. Да се поставят ясни прегради ,за да не се допуска осквернително отравяне на детската психика с новите тенденции в обучението на запад, със смесване на основни понятия мъж ,жена,семейство! Сексуалното образование да бъде съобразено с възрастта и да бъде поднесено с чистота и етика! Успех!

Гост

#143

2021-09-01 17:34

За мен е важно първолаците да имат присъствен първи учебен ден, който е веднъж в живота, но да не бъдат държани на двора, като животни, както настояват от МОН. Ако наистина приеме, че те ще започнат присъствена учебна година, не виждам логика да влязат в клас на 16-ти, но на 15-ти това да им е забранено. Останалите деца също имат право на първи учебен ден. Важно е да се работи локално, защото в повечето големи училища, децата и учителите вече са преминали през Ковид, а според последните данни, идващи от света, шанса за реинфектиране на вече преболедувалите е доста нисък. Категорично маските нямат място в класните стаи, особено в начален етап. Тези деца прекарват над 8 астрономически часа в клас, заедни са и на двора и по време на обяд, където отново общуват, и са без маски, а след това са заврени в стаята с маски - пълна глупост. За хигиенните навици в тази възраст и мръсотията, която ще дишат в продължение на часове, не мисля че е необходимо да се коментира.
нели

#144 относно мерките в училище

2021-09-01 17:41

Без маски, без ваксини, без тестване и  присъствена форма на обучение. 

нели

#145 Re:

2021-09-01 17:42

#126: -  

 Подкрепям. Трябва да спрем този фашизъм , ако трябва и бойкот на учебната година


Гост

#146 Re:

2021-09-01 17:46

#13: -  

 Не допускаме вариант за тестване в задължителен порядък. Ние атакуваме законността на ВСИЧКИ мерки в задължителен порядък. Ако се даде децентрализация и родителите желаят тестване, говорете си директно с училищните ръководства.


Гост

#147

2021-09-01 17:47

1."Не" на задължителната ваксинация 2. Максимално дълго присъствено обучение

Гост

#148

2021-09-01 18:01

Без маски и тестове за всички ученици в клас!!! Присъствено обучение за всички ученици!

Гост

#149 Re:

2021-09-01 18:04

#133: -  

 Благодаря Ви за отправените предложения!

Ще ги добавим към писмото утре!


Гост

#150 Re:

2021-09-01 18:05

#133: -  

 Моля да се свържете с мен на yanashishkova@abv.bg




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...