Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година

Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година / Съобщения / Имаме един ден за внасяне на предложения! / Коментари


Гост

#26

2021-09-01 10:40

Предлагам на управляващите средствата за таблети и интернет за учениците за работа в ОРЕС да се използват за закупуване на дезинфекционни лампи за всяко помещение - класни стаи и др. във всяко училище, с което ще се подобри качеството на здравето на всички работещи в училищата.


Гост

#27

2021-09-01 10:42

Ние сме тези които плащаме данъци и ИЗИСКВАМЕ, а не настояваме. Има ли начин да получим мнението на учителите, тези които искат децата да ходят на училище ?

Гост

#28 Нюлфер

2021-09-01 10:44

Напълно подкрепям предложените по-горе мерки.

Гост

#29

2021-09-01 10:46

Благодарим ви за всичко, което инициирахте! И аз, като родител съм убеден, че не трябва да спираме до тук. Предложението ми е, да се настоява за прекратяване на дезинфекцията в училищата с препарати, които са с доказана висока токсичност(Биоциди) и др. Като това да се прави със спиртни такива, като алтернатива.Молим и да се уточни, коя институция е отговорна за дезинфекцията върху децата ни?Безопасната среда, за която тръбим, включва и използването на безопасни продукти за човешкият организъм!Начинът за борба с микробите да не вреди на учениците и техните преподаватели!

Гост

#30

2021-09-01 10:48

Според мен е добро предложение, както часовете в онлайн среда са по-кратки, ако се налага да бъдат и присъствените по-кратки, като по този начин да се разделят учениците, ако се налага това. Аз съм родител, не съм учител, така че Вие ще прецените до колко това е удачно. Тъй като за учители и физическото натоварване в момента е много.
19

#31

2021-09-01 10:49

Никакви задължителни маски и тестове, както за учениците, така и за учителите. Който иска по желание - да му се даде възможност и държавата да поеме разноските. Максимално присъстевно обучение за всички, преминаване на дистанционно - само при отчитане на заболявоемостта в конкретното училище, и то по критериите в закона за епидемия, а не по настоящите измислени правила. Пълна подкрепа за учителите сами да изберат дали да се ваксинират, тестват и носят маски.


Гост

#32 Re:

2021-09-01 10:50

#10: -  

 Подкрепям Ви на 100,% .


Гост

#33

2021-09-01 10:51

Подкрепям всичко изложено като предложения. Без задължително медицински каквото и да е, без маски за децата, без маски за началните преподаватели. 


Гост

#34

2021-09-01 10:51

Не на маските 100% и никакви тестове или ваксини, освен ако не са по желание.

Гост

#35

2021-09-01 10:52

Аз настоявам за нормална учебна година, без ограничения, без маски. Въз основа на научно доказани факти. Мерки не са необходими!!! Благодаря.

Гост

#36

2021-09-01 10:52

Носенето на маски да не е задължително и да се вземат под внимание частните училища (там класовете са с доста по-малко деца от държавните). Успех!

Гост

#37

2021-09-01 10:52

Съгласна съм с предложенията

Гост

#38

2021-09-01 10:53

Точка номер 2 е най- важна за мен

Гост

#39

2021-09-01 10:54

Нямам какво да допълня към написаните шест точки. Така е добре.

Гост

#40

2021-09-01 10:55

Присъствено обучение: без маски, без тестове, без задължителна ваксинация за когото и да било ( учители, ученици, непедагогически персонал). Който желае да носи маска, да се ваксинира, да учи дистанционно. Мястото на децата е в училище! Маските доказано не помагат! Оставете учителите да работят, който го е страх от присъствено обучение, нека да мине дистанционно. Нека маските и "маските" да паднат!!!

Гост

#41

2021-09-01 10:56

Да не се тестват децата с никакви тестове и тогава няма да има карантинирани паралелки /тестовете дават голям процент грешки!!!/; който е болен от някакъв грип - се лекува домашно, другите - продължават обучението си присъствено докато могат съгласно изискванията за обявяване на грипна ваканция. Максимално самосъзнание от родителите; БЕЗ параноичен страх от само едно кихане в клас !!! Ако детето има грипоподобни симптоми - се лекува домашно съгласно разбирането на родителите; АБСОЛЮТНО ПРОТИВ карантинирани деца и родители като прокажени!!!
вила вилекула

#42 Re:

2021-09-01 10:58

#13: -  

 И тези близалки според Вас каква точност за инфектиране с Ковид дават? Ама по -сериозно. По принцип PCR методът е само са специализирани лаборатории и за научна работа, не за диагностика. Виждаме колко лаборатории го правят в момента...За тест като близалка...

В никакъв случай тестове, защото те травмират и психически, и физически децата. Маските да са препоръчителни. Родители да нямат право да решават дали да се минава към ОРЕС, защото хипохондрици ще увреждат други. За ваксини изобщо не може да става  и дума.

 


Гост

#43

2021-09-01 10:59

Присъствено обучение

Гост

#44

2021-09-01 11:03

Аз съм За максимално присъствено обучение!

Гост

#45

2021-09-01 11:04

Да се предвидят средства за поставяне във всяка класна стая и спортен салон обеззаразително устройство- UVлампа или въздухопречиствател с UVлампа.

Гост

#46 Среща МОН

2021-09-01 11:05

Продължавайте все така, и бъдете сигурни че ще бъдете подкрепяни от Нас Родителите във тази битка за общото бъдеще на нашите деца и на Всички Нас. 


Гост

#47

2021-09-01 11:06

Точките, за които сме се подписали са ОК, не трябва да отстъпваме, никакви тестове и ваксини, локално решение, според ситуацията и то не ситуацията в училището, а ситуацията в даден клас, и тук не говорим за грип и други болести, а само за Ковид! Успех!


Гост

#48 Re: Re:

2021-09-01 11:07


Гост

#49

2021-09-01 11:10

Напълно съм съгласна и подкрепям описаните от Вас предложения.

Гост

#50

2021-09-01 11:13

Яна Шишкова, аз съм начална учителка,която отдавна вече не практикува. Това което искам да напиша е, че напълно подкрепям така написаните от вас мерки/точки . Маските да са препоръчителни, а не задължителни! Никакви поставени условия от страна на директорите към колегите учители, които касаят каквато и да ваксинация срещу К-19! Никакви тестове, като условие за присъствено обучение, както за учители, така и за ученици! Заедно сме силни! Бог да ви БлагоСлови! С поздрав Галина Цветанова



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...