Митрополит Николай - пред църковен съд

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Митрополит Николай - пред църковен съд

МИТРА НА МУТРА

#576 Re: Re: Re: ЦЕНЗУРИРАТ: 554, 555, 567, пък било "изтрито от автора"

2016-07-01 12:07

#575: - Re: Re: ЦЕНЗУРИРАТ: 554, 555, 567, пък било "изтрито от автора" 

Благодаря за молитвата.

ВСЕКИ  ЧОВЕК има някакъв проблем.

Н.В.П. Никола М.С. е БЕЗблагодатен. МУТРА С МИТРА.

ВЪН ОТ БПЦ!

 

Inkredo

#577 Re: Ода за поповете Емко и Еленко, събрали за 5 дни... 83 подписа от Николаевите храненици (I-ва сце

2016-07-01 20:05


Гост

#578

2016-07-03 20:23

Зaщото поведението нa митрополит Николaй е осъдително . Той трябвa незaбaвно дa бъде изгонен от БПЦ , зaщото не желaя духовен водaч , който
нямa христов хaрaктер. В послaние към гaлaтяните 5 : 22 - 26 стих aпостол Пaвел кaзвa: плодът нa Святия Дух е ЛЮБОВ ,РAДОСТ , МИР , ДЪЛГОТЪРПЕНИЕ ,БЛAГОСТ , МИЛОСЪРДИЕ , ВЯРНОСТ ,
КРОТОСТ , СЕБЕОБУЗДAНИЕ , ЕДИН ДРУГ ДA СЕ НЕ ДРAЗНИМ И ДA СИ НЕ ЗAВИЖДAМЕ .A В ПОСЛAНИЕТО НA ЯКОВ 3 -тa глaвa се кaзвa : ,, НО ЕЗИКA НИКОЙ ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДA УКРОТИ ; БУЙНО ЗЛО Е , ПЪЛЕН Е СЪС СМЪРТОНОСНA ОТРОВA . С НЕГО БЛAГОСЛAВЯМЕ ГОСПОДA И ОТЦA И С НЕГО КЪЛНЕМ ЧОВЕЦИТЕ , СЪЗДAДЕНИ ПО БОЖИЕ ПОДОБИЕ . ОТ СЪЩИТЕ УСТA ИЗЛИЗAТ БЛAГОСЛОВЕНИЕ И ПРОКЛЯТИЕ ! ИЗВОРЪТ ПУСКA ЛИ ОТ СЪЩОТО ОТВЕРСТИЕ СЛAДКA И ГОРЧИВA ВОДA? ЖЕЛAЯ МИТРОПОЛИТ НИКОЛAЙ ДA СЕ ОСЪЗНAЕ , ДA ВИДИ ДО КЪДЕ Е СТИГНAЛ, ДA СЕ ПОКAЕ , ДA СЕ СМИРИ И ДA СЕ ОТЪРСИ ОТ ЗЕМНAТA ,ЖИВОТИНСКA И БЕСОВСКA МЪДРОСТ , ЗAЩОТО ГДЕТО ИМA ЗAВИСТ И КРAМОЛНИЧЕСТВО , ТAМ ИМA БЪРКОТИЯ И ВСЯКAКВО ЛОШО НЕЩО ! A МЪДРОСТТA , КОЯТО Е ОТ БОГA , ПРЕДИ ВСИЧКО Е ЧИСТA , ПОСЛЕ МИРОЛЮБИВA , КРОТКA , УМОЛИМA , ПЪЛНA С МИЛОСТ И ДОБРИ ПЛОДОВЕ , ПРИМИРИТЕЛНA , НЕЛИЦИМЕРНA ! ВСИЧКИ ТЕЗИ ДОБРОДЕТЕЛИ ЗA СЪЖAЛЕНИЕ НЕ ПРИТЕЖAВA МИТРОПОЛИТ НИКОЛAЙ , A ОТЕЦ ТОДОР , КОЙТО БЕШЕ РAЗПНAТ НA КРЪСТA И С НAТИСК , ЗAПЛAХИ , УНИЖЕНИЯ. ОБИДИ БЕШЕ ЗAСТAВЕН ДA ПОЕМЕ ВЪРХУ СЕБЕ СИ ВСИЧКИ ГРЕХОВЕ НA МИТРОПОЛИТ НИКОЛAЙ !

Гост

#579 Re:

2016-07-03 22:32

#578: -  

 Подкрепям Вашия коментар.И не само аз.Божията благодат се излива не върху горди хора като него,а върху смирените.Също както водата от небето не може да се застои по върховете и скалите,а се събира на низките места.В този горд,злобен и алчен човек няма Божия благодат и той не е способен да я преподаде на нас,миряните с лошия си пример.Вяра без добри дела е мъртва.Много огорчени хора има от Митрополит Николай,много!

презвитера

#580 bNAISTINA Re: 578

2016-07-04 00:56

#578: -  = Наистина много мъдър коментар

 Наистина коментар №  578  е много МЪДЪР и подробен, благодарни сме за усилието и за красноречието - то не е дадено всекиму така ясно и разбрано и ОСНОВАТЕЛНО да се изкаже точно по темата.

презвитера

#581 Re: Re: НАИСТИНА

2016-07-04 01:06

НА #579: - Re:  СЪЩО Е ПРАВИЛНА КРИТИКАТА

 Правилна е критиката, че "...в този горд,злобен и алчен човек няма Божия благодат..." като обяснението е много просто: "ДЯДО" НИКОЛА М. С. Е ПОТОМСТВЕНА, НАСЛЕДСТВЕНА КОМУНИСТИЧЕСКА НОМЕНКЛАТУРА (БКП И ДС)  ПАРАШУТИРАНА ДА КОЛИ, БЕСИ И СЪСИПВА ПРАВОСЛАВИЕТО В НАЙ-СТАБИЛНАТА ЕПАРХИЯ.

кОЛКОТО И МИТРИ ДА СИ НАХЛУПИ МУТРАТА НЕ МОЖЕ ДА СКРИЕ РОГИТЕ И ОПАШКАТА (А КОПИТЦАТА МУ ЗА ДА НЕ СЕ СПЪВАТ ЗАТ'ВА НА СВЕТА МАРИНА ПЛОЧНИКА Е "ПОДОБРЕН"  КАТО В ГРАДСКАТА ТОАЛЕТНА)

НО НЕ СЕ ЗАГЛЕЖДАЙТЕ КЪМ РОГАТА, ЧЕ СТЪКЛЕНИЯТ МУ ЗЪЛ ПОГЛЕД Е ВРЕДЕН ЗА ЗДРАВЕТО.


Гост

#582 Re: Re: Re: НАИСТИНА

2016-07-04 02:28

#581: презвитера - Re: Re: НАИСТИНА 

 Наблюдавах този човек няколко пъти,гледах на видео службите му и видях,че се опитва да създава впечатление,че е хрисим,добър,много загрижен и вярващ...даже някъде ще погали и някое дете за заблуда...но всичко се свежда само до ОПИТВАНЕ.Не може с това да скрие злобата,която носи и която някога не може да въздържи и тя излиза навън - в речта му,в погледа му,в замахването с пръст.И дядо му Геласий,при когото се научи на невъздържаност не беше чак толкова зле.Николай надмина учителя си.При онзи поне не личеше да е злобен,както при Николай.Геласий блещеше глупости и простотии,но някак си без да влага чувство на омраза.А Николай съска като змия.Е,как да обичаш такъв Пастир?Няма милост в погледа му,няма доброта в говора му,в делата му?Колкото и да искаш да му простиш,той вече отново е обидил някой и нещата ескалират.Как пък не отиде при тези миряни в Асеновград бе...колко бдения направиха,колко нещо...Той стана по-голям от ББ.ББ като има недоволни или стачкуващи поне вземе някакви мерки,за да успокои топката.А този не,та не!Магарешки инат и какво?На неговото да е!Не става така,дядо Николайчо,не става,не разбираш ли?Така още повече показваш нищожеството на духа си и отсъствието на вярата ти.Всички те разбрахме колко си вярващ,колко си Пастир,колко си зъл!Всички!И ти направи нещата необратими,ТИ,самият ТИ.Остави ги да се затвърдят у хората и сега каквото и да правиш,и от десет планини светена вода да им донесеш никой няма да те вземе повече насериозно и да и има вяра в теб и една йота.Каквото си надроби - ще си го сърбаш!!!

До Гост № 582

#583 До ГОСТ № 582 Re: Re: Re: Re: НАИСТИНА

2016-07-04 13:45

До Гост  №  #582: - Re: Re: Re: НАИСТИНА 

 Отначало сякаш коментираш ТЕАТРАЛНО ПРЕДСТАВЛЕНИЕ. И сякаш като репетира още няколко КЛИШЕТА, като назубри още няколко лесни цитати оттук-оттам, Н.В.Преосвещенство АКАДЕМИК АЯТОЛЛАХ  ФЮРЕР Никола Методиев ще се оправи и ще ни поведе напред към победа над подлите Византийци (и вероломния Вартоломей, който доскоро му беше даже много драгий).

Да, ама не е така, ние в Пловдив вярата я нямаме за ТЕАТРО, ВАШЕ В.П. Ние си имаме древни традиции и още по-достойни Духовници от стари БЛАГОЧЕСТИВИ семейства на които имаме доверие и не щем БАРЕТА парашутирана от Номенклатурата на БКП да ни "подобрява" църквата чак като махленската тоалетна. Стига "хигиена".

Та да идеш в манастир докато ти дойде АКЪЛА, (при точно спазване и на ТРИТЕ МОНАШЕСКИ ОБЕТА, особено за Нестяжание=Непритежание, бедност!) вместо да се преструваш като палячо, накичена Елха. (Или ЛЕЧЕНИЕ, ПОМОЩ! А?)

И чак към края, драги № 582, ставаш ясен и точен, че никакви маймунджулуци от АКАДЕМИК ФЮРЕРА не се приемат:  "...сега каквото и да правиш,  и от десет планини светена вода да им донесеш  никой няма да те вземе повече насериозно и да  има вяра в теб и една йота.  Каквото си надробил - ще си го сърбаш!!!"  ПРАВИЛНО, №582


Гост

#584 С какъвто съд съдиш-с такъв ти се отсъжда!

2016-07-05 06:52

Нека митрополит Николай си припомни тези библейски думи,че ги е забравил.И нека не се ядосва на Щерьо,о.Тодор и недоволните от него,защото той осъжда другите унизително и жестоко и недовоството срещу него е по Божие допущение,за да види хубаво ли е да съди другите не по Божия съвет за братска любов.Той обича само себе си,никой друг.Всички останали според него сме му слуги,подчинени.Да,ама,не.Колкото и да се изживява кат Бог,няма да стане.Ние знаем своя Бог!


Гост

#586 Re:

2016-07-05 08:53

#585: -  

 Асеновград очаква да се отнеме почетното гражданство на отец Йордан !!!


Гост

#587 Re: Re:

2016-07-05 08:56

#586: - Re:  

 Почетно гражданство на непочтени хора ...как става това ?..нямам обяснение 


Гост

#588

2016-07-05 09:11

Казват, че на празника на Св. Марина в Пловдив  ще дойдат много  гости  и патриарха  включително, по покана на дядо Николай.

А ние  пишем, та се подписваме...


Гост

#589 Re:

2016-07-05 09:59

#588: -  

 Протест пред храма и освиркване на домакина Николай!!!След като се правят,че не виждат нашия протест и за тях не съществуваме- така трябва.!!!


Гост

#590 Re: Re: Re:

2016-07-05 10:16

#587: - Re: Re:  

 Правилно!Какъв почетен гражданин може да бъде о.Йордан?Пада авторитета на този почетен приз и общинарите трябва да се вслушат в хорския протест `Недостоен`.В противен случай тази награда се опорочава.

Р.Р.Видяхте ли го как хвърля ореховата шума на Петдесятница?Той и попските работи си ги върши защо-пощо.


Гост

#591 Re: Re:

2016-07-05 10:35

#589: - Re:  

 Одобрявам !!!Само кажете в колко часа да сме там !


Гост

#592 Вярно!

2016-07-05 16:31

"Невъзможно е да сме равнодушни към несправедливостта.

С несправедливостта или си сътрудничат или се сражават."Албер Камю

Никакво сътрудничество с несправедливостта!Остава да се борим срещу нея!Същото се отнася и с гордостта и комерсионалността на митрополита!!!


Гост

#593 Господари на ефира!

2016-07-06 15:29

Имам предложение - да поканим в Асеновград Господари на ефира!

В МАНАСТИР ЛИ?

#594 В затвора, не в Манастир!

2016-07-06 15:36

Ако многоправедният всесилен главнокомандващ БАРЕТ  бъде пратен в манастир (а дори и в лудницата, където му пазят легло от години и където ще го хранят БЕЗ ДА РАБОТИ, за разлика от Истински Православния Народец) то той следва да хвали Господа и прехвали пълногласно - - - защото след Света Марина мястото му като ПРЕСТЪПНИК Е В ЗАТВОРА

Където едни чичковци много ще го уважават, всекидневно, както си и заслужава, не ли?

Потомствената наследствена Номенклатура не посегна на СВЕТИНИТЕ през цялата епоха на комунистическа Диктатура на Пролетариата; за да доживеем .неграмотни полуидиоти парашутирани от БКП и Комитета за ДС да бесуват и да "подобряват" Църквата ни според парвенюшкия си вкус.

Като НЯМА СЕДЕМ ГОДИНИ ОТ ДОМ завалията защо го пратиха в Пловдив за посмешище?


Гост

#595

2016-07-07 13:14

ПСАЛОМ 71. За Соломона. (Псалом Давидов.)

 

Боже, дай на царя Твоето правосъдие и на царевия син Твоята правда,

2. за да съди праведно Твоите люде и Твоите бедни в съда;

3. планините да донесат мир на людете, и хълмовете – правда;

4. да съди бедните от народа, да спаси синовете на сиромаха и да сломи потисника, –

5. и ще се боят от Тебе, докле пребъдва слънце и месечина, от рода в род.

6. Той ще слезе като дъжд върху покосена ливада *, като капки, оросяващи земята;

7. в негови дни ще процъфти праведникът, и ще има изобилен мир, докле месечина трае;

8. той ще владее от море до море и от реката * до краищата на земята;

9. пред него ще паднат жителите на пустините, и враговете му прах ще лижат;

10. царете на Тарсис и островите данък ще му поднесат; царете на Арабия и Сава дарове ще му принесат;

11. и ще му се поклонят всички царе; ще му служат всички народи;

12. защото той ще избави бедния, стенещия и угнетения, който няма помощник.

13. Ще бъде милосърден към бедния и сиромаха и ще спаси душите на бедните;

14. от коварство и насилие ще избави душите им, и скъпоценна ще бъде тяхната кръв пред очите му;

15. и той ще живее, и ще му дават арабийско злато, и ще се молят за него непрестанно, всеки ден ще го благославят;

16. ще има изобилие на жито по земята, навръх планините; плодовете му ще се вълнуват като гора Ливанска, и в градовете людете ще се размножат като трева по земята;

17. неговото име ще бъде (благословено) довека; докле слънце трае, ще се предава името му *; и в него ще бъдат благословени (всички земни племена), всички народи ще го облажават.

18. Благословен Господ Бог, Бог Израилев, Който едничък прави чудеса;

19. благословено името на славата Му довека, и цяла земя да се изпълни с Неговата слава! Амин и амин.

20. Свършиха се молитвите на Давида, Иесеевия син.


Гост

#596

2016-07-07 13:17

ПСАЛОМ 39. Началнику на хора. Псалом Давидов.

 

Твърдо се уповавах на Господа, и Той се наклони към мене и чу моите вопли;

3. извлече ме от страшен ров, от тинесто блато, постави на камък нозете ми и утвърди стъпките ми;

4. и вложи в устата ми нова песен – хвала на нашия Бог. Мнозина ще видят, ще се побоят и ще се уповават на Господа.

5. Блажен човек, който възлага надеждата си на Господа и се не обръща към горделивите и към ония, които се отбиват към лъжата!

6. Много си сторил Ти, Господи, Боже мой: за Твоите чудеса и помисли за нас – кой ще се уподоби на Тебе! – бих желал да проповядвам и говоря за тях, но те брой нямат.

7. Жертва и принос Ти не пожела; продупчи Ми ушите *; всесъжение и жертва за грях не поиска.

8. Тогава рекох: ето, ида; в книжния свитък е писано за Мене;

9. желая да изпълня волята Ти, Боже Мой и Твоят закон е в сърцето Ми.

10. Възвестявах Твоята правда във великото събрание; не забранявах на устата си: Ти знаеш това, Господи.

11. Твоята правда не скривах в сърцето си, възвестявах Твоята вярност и спасението от Тебе, и не затаявах Твоята милост и Твоята истина пред великото събрание.

12. Не спирай, Господи, Твоите щедрости към мене; Твоята милост и Твоята истина нека ме пазят непрестанно,

13. защото злини безбройни са ме окръжили; постигнаха ме беззаконията ми, та дори да виждам не мога; те са повече от космите на главата ми; моето сърце ме остави.

14. Благоволи, Господи, да ме избавиш; Господи, побързай ми на помощ.

15. Да потънат в стид и срам всички, които искат гибелта на душата ми! Да бъдат върнати назад и да бъдат предадени на присмех ония, които ми желаят зло.

16. Да се смутят от своя срам ония, които ми говорят: “добре, добре!”

17. Да се радват и да се веселят чрез Тебе всички, които Те търсят, и ония, които обичат Твоето спасение, да казват непрестанно: велик е Господ!

18. Аз съм беден и сиромах, но Господ се грижи за мене. Ти си помощ моя и избавител мой; Боже мой, не закъснявай!

* Вместо “продупчи Ми ушите” – в превода на 70-те: “тяло Ми приготви”.


Гост

#597 Re: Господари на ефира!

2016-07-07 14:46

#593: - Господари на ефира! 

 Още през м.Февруари им сигнализирахме...нищо!


Гост

#599 Телевизия Скат!

2016-07-07 15:00

Не е нищо!

#600 Re: Re: Господари на ефира!

2016-07-07 15:07

#597: - Re: Господари на ефира! 

 Аааааа!Не е нищо,не е нищо!Хората разбраха що за митрополит е Николай Пловдивски!Не е малко!