Митрополит Николай - пред църковен съд

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Митрополит Николай - пред църковен съд

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-06-21 17:25



Гост

#477 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-21 18:19

#475: Горда ПРЕЗВИТЕРА - Re: Re: Re: Re:  

 Ако някой се зъби, си ти!Просто коментарите трябва да са ясни,издържани и във връзка с петицията!


Гост

#478

2016-06-21 18:43

Моля, пишете коментари във връзка с петицията !Нека не влизаме в безмислени спорове ,а по-скоро да обединим усилията си !

ПРИДЪРЖАЙТЕ СЕ КЪМ ТЕМАТА

#479 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-06-21 18:48

#477: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 НАПЪЛНО СЪГЛАСНИ СМЕ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИДЪРЖАМЕ КЪМ ТЕМАТА НИКОЛА МЕТОДИЕВ СТОИМЕНОВ

("дядо" с ЕГН 69********) защото като навърщи "пълнолетие" в 2019 и след като е опял когото трябва (помните ли варненското "дядо" дето беряло мидички горкото, сам-самичко щото икономисвало от биячета) той тогава ще цуне мечтаното Бяло Було и ще изпълни Голямото Чудотворническо Нотариалническо ИЗПЪЛНЕНИЕ на последните незаграбени български СВЕТИНИ.

Окото му няма да мигне, не е от тия той, със СЪВЕСТ, а е от БАРЕТИТЕ.  (САН  КИРИКО, о, йес!)

Та който се отплесва със странични закачки, моабети, който трупа линкове към други теми и общоморално разводняване, то той НАЛИВА ВОДА В МЕЛНИЦАТА НА МАФИОТЧЕТО.


Гост

#480

2016-06-22 06:55

Вече близо 1500 души искат църковен съд за Николай Пловдивски

 

Стартира и втора петиция срещу митрополита!


Гост

#481 Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 07:04

 

 

Митрополит Николай: Атакуват ме агенти на ДС

Четете  в 

 http://www.marica.bg/

Да беееее!Атакуват го злобата  и ненависта му към хората!!!!Агентите ли го накараха да изгони Щерьо и да притиска о.Тодор?Еееееее,нахалството и демагогията му нямат граници!!!!!

 


Гост

#482 Re: Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 07:10

#481: - Атакували го агенти на ДС??? 

 Хаха! " Всички атаки срещу мен бяха и са инспирирани от бивши агенти на бившата Държавна сигурност."

Тоя жертва ли иска да се изкара,а?Леле,леле!Как може !!!Още повече се показва колко е нагъл и подъл!!!!!!!!!


Гост

#483 НАХАЛНИК!!!!

2016-06-22 07:13

"Един от методите на агентите на ДС е да вменяват на нарочените от тях обекти собствените си грехове и долни помисли. Всички грехове, в които ме обвиняват, са техните грехове и техните долни помисли. Имайте го предвид."

ХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЙ,МУТРОПОЛИТЕЕЕЕ!ТИ ЗА КАКВИ НИ СМЯТАШ БЕ?ТИ ПРАВИШ ГРЕХОВЕТЕ СИ КАТО ГОНИШ ХОРАТА ОТ ХРАМА,КАТО ГИ УНИЖАВАШ,КАТО СИ НАЗНАЧАВАШ ТВОИ ХОРА!Я,МОЛЯ БЕЗ ТИЯ!!!!!!!!!!!!!!!!

Мария

#484 ДА,ДА,НАЯСНО СМЕ!

2016-06-22 07:31

"Целият православен народ в Пловдивска епархия вече е наясно."

НАЯСНО СМЕ,ДА,че лъжеш и манипулираш хорат естественооо в твоя полза!Помощник на о.Тодор?Но кой?Сина на архиерейския наместник!!!!!Да си чувал за конфликт на интереси?Така ли става назначаването?Така ли трябваше да се отнесеш с о.Тодор,с Щерьо?Митрополит може ли така нагло да лъже?Как не те е срам?Ние ли сме от ДС?Това ли ти роди мръсната и подла глава?Докато четях какво си казвал щях да повърна!!!От гадост,от възмущение,от ОТВРАЩЕНИЕ към теб!!!!!!

Мирянка

#485 ПРЕСТАНИ!

2016-06-22 11:07

АТАКУВАШ СЕ САМ! ТИ НЯМАШ КОРЕКТИВ ЗАЩОТО ДЕЙСТВАШ ЕДНОЛИЧНО! БОЖИЕТО ДЕЛО Е БОЖИЕ..... НЕ СИ ПО ГОЛЯМ ОТ БОГ! ИДИ СИ ! НЕ СИ ДОСТОЕН!! НЕ ТИ ПРАВЯТ ЧЕСТ ИНТРИГИТЕ КОИТО ЗАБЪРКА.... ПРЕВЪРНА ХРАМОВЕТЕ В ПЛОВДИВ И МИТРОПОЛИЯТА СИ В СПЕСТОВНИ КАСИЧКИ!!! ЗА ЦВЕТНИЦА ДО ВЪРБИТЕ КАСА,ЗА МИРОСВАНЕ КАСА,ПРЕД ИКОНИТЕ КАСА СВЕЩИТЕ ОТ 0,20НА 0,40СТ .КОЙ ГО РЕШИ И КОГА ИМА ЛИ РЕШЕНИЕ ОТ МИТРОПОЛИЯТА ЗАЕДНО С МИРЯНИТЕ???? НЕ ... ДАЙ ОТЧЕТ ЗА СЪБРАНИТЕ ПАРИ..ДАЙ ОТЧЕТ И ЗА ПАРИТЕ, КОИТО ПОЛУЧАВАШ ОТ МАЙКИТЕ НА ТВОИТЕ СЛУЖИТЕЛИ, КОИТО СЪЩО РАБОТЯТ ПРИ ТЕБЕ...НЕ СЕ ПРАВИ НА СВЕТЕЦ ...ПОКАЙ СЕ ...ПОКАЖИ ОТЧЕТ ЗА ВОАЯЖИТЕ В ГЕРМАНИЯ И ГЪРЦИЯ...ПРЕСТАНИ! ЩЕ ГОРИШ ТАМ КЪДЕТО ТРЯБВА...


Гост

#486

2016-06-22 11:09

Аз не съм агент на ДС. Но съм против на такова поведение на един митрополит.

Лошото, че за нашия митрополит всички са му виновни - архитекти, държавници, Европа, демокрация, кметове, свещенници, други и други  ... и ДС. Най-после и тя стана част от народа. Може й дошло време и да пази нас. Че с такива темпове, току виж,  сме станали част от някой проект на дедо Николай.

БОЖЕ ОПАЗИ

#487 Re: Re: Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 11:09

#482: - Re: Атакували го агенти на ДС??? 

 БОЖЕ ОПАЗИ ОТ ТОВА ЧУДО НАРЕЧЕНО МИТРОПОЛИТ НИКОЛАЙ..... КАКВО БОЖЕ ИНТЕРВЮ САМО....

гнус ме е

#488 Re: Re: Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 11:11

#482: - Re: Атакували го агенти на ДС??? 

 Направо ме е гнус вече-цялата ни църква е превзета от ченгета.Николайчето може и да не се води ченгенце,но е достоен сън на баща си.Той си знае баща му какво работи-дали е случайно.След всичко ,което направи и тировете помощи,които се изпариха,нека не се прави на света водица ненапита.За момченцата хич да не отваряме и дума.


Гост

#489 Re: Re: Re: Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 11:42

#487: БОЖЕ ОПАЗИ - Re: Re: Атакували го агенти на ДС??? 

  "Синодът постъпи много мъдро, като не позволи на едно недоразумение да стане Софийски (митрополит, б.ред).“ Това заяви проф. Драгомир Драганов в предаването „Лице в лице“ по Би Ти Ви. Водещите Цветанка Ризова и Димитър Цонев останаха слисани: „Кого наричате недоразумение? Митрополит Николай ли имате предвид?“ Проф. Драганов потвърди, че визира именно Пловдивския митрополит: „Откровено го казвам.“ На въпроса „Защо го наричате така“ историкът отвърна: „Аз мога да кажа още много неща за него. Или да ви пратя, да пратя един екип в Бачковския манастир да видите какво е направил там.“ И след секунда-две проф. Драганов допълни: „Как по-меко да се изразя – нерегламентирани контакти с лица от същи пол.“ „Ти чу ли какво каза“, промълви смаян Димитър Цонев. „Много добре чух“, отвърна Цветанка Ризова.


Гост

#490 Без думи !!!

2016-06-22 12:53


от в.Марица 

Ст.Иконом Добромир Костов
Рейтинг: 8


10

22.06.2016 |

11:12




 Аз лично посъветввах Негово Високопреосвещенство да отчитаме повече семинаристи отколкото имаме в Пловдивската Духовна Семинария, за да може Министерството на Науката и Образованието да отпуска повече средства, които са необходими за издръжката на Пловдивската Духовна Семинария и Академия, както и някоя част от тях да отиват за свещеническите заплати. В момента съм наредил воден режим в Академията за да се правят по-малко разходи. Колкото до твърденията на миряни от Асеновград откъде бях и аз преди да стана протосингел че Архиерейският наместник бил сменен заради отказ да даде пари за заплати на Пловдивската Света Митрополия да така е. Негово Високопреосвещенство редовно събира пари от архиерейските наместничества и от отчета на свещи, които отиват за заплати на свещенослужителите. Господин Мирчев се грижи за семинарията, доката аз като протосингел и игумен си изпълнявам длъжностите поверени ми от Негово Високопреосвещенство Митрополит Николай.

 

 

Моля, за Вашият коментар !!!

 
Правда

#491 Re: Без думи !!!

2016-06-22 13:08

#490: - Без думи !!! 

 С една дума,вината за"мъртвите души"в Семинарията се признава и поема от един"жертвен агнец"-така ли да разбираме???


Гост

#492 Re: Без думи !!!

2016-06-22 13:18

#490: - Без думи !!! 

 Лицемерие, сервилничество, угодничество, но е налице и пристъпление !Получаване на финансови средства от МОН за "мъртви души"! 


Гост

#493

2016-06-22 13:19

В крайна сметка, трябва да има финансова прозрачност в епархията по отношение на постъпленията и разходите, за да може да се прецени как реално стоят нещата. Наистина ли недостигат парите, къде отиват те, как се изразходват, може ли нещо да се подобри откъм разходи, да се използва доброволен труд и пр.


Гост

#494 Re: Атакували го агенти на ДС???

2016-06-22 13:36

#481: - Атакували го агенти на ДС??? 

 Щом смята, че той е Църквата, значи нападащите не са Църква. Но не е прав. И народа Божий е част от Църквата. А глас народен, глас Божий. Ще се наложи да ходи "да ръководи" в някой далечен манастир по непригодност. Навсякъде, където ходи скандали и все другите виновни. Християнина има смирение и себе си вижда виновен за всичко. Да обясни защо слага за архиерейски наместник човек на ДС, като смята, че ДС преследва Църквата. Не ме гледай какво правя, слушай ме какви ги приказвам.


Гост

#495

2016-06-22 13:43

Предлагам:

1. Всички църковни имоти да бъдат национализирани - земи, църкви и джамии. Държава чрез конкурси да намира хора, фирми, които да се грижат за съответните имоти, без право за продажба. Църковен имот, ще пренадлежи на държавата и държава да се грижи за него. Реставрации, преустройства, паметници на култура - така или иначе нещата се пресичат. И в повечето случаи, свещенството ни не е смирено, а прави каквото си иска, както се оказа напоследък. Държава в държава. Със светските маниери на поведение претендирате на някаква богоизбраност. Не можем да назовем скромността като порок на някои владици. Май по-добре така.

 

2. Да се дава заплата на свещеници от държавния бюджет. Все пак църконви имоти са много и приходи от тях ще покрият расходи по заплати. Може тогава всеки селски храм ще има свещеник - т.е. ще има духовен живот по селата.

Хора ще познаят, що е то черкуване, няма да живеят по принцип - някой писа в форума и ми хареса много - ВиК - Великден и Коледа. Църковни служители да имат време да се занимават със  църквата като хората, а не да мислят за свещи и екскурзии.

 

3. Приходи от свещи и треби да бъдат под строг контрол и распределения на истински църковни настоятелства. Парите да не отиват за флагчета и венци, а за целенасочено подпомагане на отделни нуждаещи се хора на енория, за облагородявания на храма, за самите текущи нужди на енорияши и свещенство.

Според мен - истинския свещеник ще се освободи от бреме на угаждане пред владици - финансова зависимост е тежко бреме. Отношенията ще се качат на нивото на духовно подчинение и почитане. Неща, които вече са смешни, едновременно и горчиви. Но тъй желани за нас, хората. Да имаме пример на духовно поведение на свещенство.

Енория да решава, що да правят със събрани пари -децата да закарат на лагер или ново църковно одеяние да купят на свещеника за Великден, или нов полилей за храма.

Помагахме и ние за храма на отец Тодор. И това ни харесваше - той със хората всичко правеше заедно. Владика не е прав - отец Тодор не е бил сам. Що помощници имаше - и Господ помагаше на тях. Затова е странно, защо всичко трябваше да се порути. Няма ли дух и стените ще паднат.

 

 

 


Гост

#496

2016-06-22 13:51

Държавата ни не е особено добре функционираща и не мисля че е добра идея имотите да се одържавят. Би трябвало да има държавни ревизии на финансите на БПЦ - това според мен да. С имотите обаче мисля че е правилно да се разпореждат миряните и духовниците по места.

Ако има финансова прозрачност - би трябвало всеки мирянин да може да види черно на бяло финансовите документи за приходи и разходи - тогава може да се прецени какви да са заплатите на свещениците. Особено по селата - редно би било да получават поне 1000 лв. на месец, според скромното ми мнение. От друга страна не намирам за нормално да има ценоразпис за треби. Нормалното за мен е всеки да дарява когато и колкото иска, а не да плаща за конкретна услуга.

(Нямам никакво родство със свещеници или конфликт на интереси. Просто искам да имаме нормална Църква.)


Гост

#497 Re:

2016-06-22 14:01

#496: -  

Не става. Както каза един монах - кое по-напред? На Бога ли да се моля или да мисля как да продам зърно, събрано от църковните ниви? Това не само сградния фонд. Това са ниви, градини  - все неща които изискат усилия и умения. Затова се получават тези аномалии. Статута на църковен имот да не се променя, но държавата да управлява тези имот по съответния ред съ съответната отчетност.

ДВЕСТАименов МУТРОполит

#498 Спас Гъзов Лизец в МАРИЦА

2016-06-22 14:56

Отлично изкоментирани са лъже трактатите на тлъсто заплатения по владишки Кандидат-Архонт Спас Лизец =четем в МАРИЦАТА поредната нескопосна търговска реклама за скапана стока на тройна цена, купуй, народе!

Архонт Спас Лизец, кавалер на Тиквен Медал ЕРМолай ДАЖЕ ИМЕНЦЕТО МУ НЕ ЗНАЕ: БАРЕТАТА СЕ КАЗВА  МЕТОДИ  СТОИМЕНОВ и 1. няма как синът му да стане ДВЕСТАименов или СевастьянЕСКУ;  2. При пострижението всеки монах получава име РАЗЛИЧНО от рожденото - значи Николай е бил НИКОЛА, или? А?

Изобщо ненагледно четиво, смях в залата, ама ония в синода май си имат други занимавки ...

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-06-22 15:04



Гост

#500 Re: Re:

2016-06-22 15:06

#497: - Re:  

 

В някои случаи мисля че може да е оправдано това, което предлагате, напр. паметници на културата, които трябва да се съхраняват. За съжаление и от страна на държавата може да има злоупотреби. Освен това, би следвало по всяко време местните миряни и духовници да могат да се разпореждат с имотите. Миряните имат разнообразни професии, занатия, знания и умения и вероятно биха могли да участват в тези неща на доброволен принцип.

Нещата са сложни, едва ли ще ги решим тук... Пък и да не разводняваме петицията, както някои напомнят от време на време.