Не на забраната за забрадките

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на забраната за забрадките


Гост

#51

2016-05-20 20:03

Защото трябва да се спазват правата на всички в Булгаристан! !!!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-05-20 20:16



Гост

#53

2016-05-20 20:22

 

Аллах не заповядва само на жените,мъжете също имат своите задължения,спрямо облекло,държание,постъпки и т.н.Защо се приема,че жената е подтисната?Напротив,аз също съм забрадена,но се чувствам много свободна и  защитена с облеклото си.Да,през жегите е горещо,но ако жената е полугола,вероятността от това мъжете да я заглеждат,притесняват и накърняват е сто пъти по-голяма.Аллах ни заповядва покривалото именно заради това,за нашето добро.Да,Аллах иска от нас да сме почтенни,искрени и щедри,но също така следва и да го показваме с делата си.Думи - дела,са пряко свързани


Гост

#54

2016-05-20 21:26

Ne iskam zabrana na zabradkite i nie sme hora
svoboden

#55

2016-05-20 21:28

Ne na zabranite v BG


Гост

#56

2016-05-20 21:44

''Никои няма право да нарежда кои как да се облича Във Франция която е 10 пъти по голяма от България няма забрани за мюсолманките по улиците ги срещам с бурки на никои не им пречи как се движат а във ограбената и бандитска България всичко е наред и това остана за решаване всичко ни е океи''

 

Така е садам, но защо тогава точно в ислямските държави, забраняват  жените, които не са религиозни или са европейки, сев американки и пр. да се движат без покривала. Аз също имах подобен случай, както и други мои приятелки,пребиваващи временно в  арабски страни? Когато попитах една иранск приятелка, защо ние в европа позволяваме, а в Иран и пр държави на нас не ни позволяват да си спазваме религията и да се движим без забрадки, защото нашите мъже не са толкова слабо сексуални и похотливи, тя ми се изсмя подигравателно и ми каза -- хахаха за това са виновни вашите правителства, те позволяват.... Нашите си спазват нашите си закони и нашата религия:)))

Двойните стандарти не са много божествена работа или това учи Алах??? Още  по-страшно е, когато малки момичета 10 г напр ги карат да се забулват.. Преди време при нас едно такова дете едва не  загина..Бурката му беше дълга и се заплете в спиците на колелото на детето.. Паднало и се ударило много лошо.....Щом алах иска това значи може:))..

 

 


Гост

#57

2016-05-20 22:01

Да допълня, че мн добре познавам арабското общество, имам съседи и приятели араби и знам доста повече неща от тези, които се обясняват тук. Не съм забелязала мъжете мюсюлмани да имат някакяа забрана в облеклото си. Обличат се точно като нашите европейски и сев. амер мъже. А освен това  53 не е много ясно за какви ограничения говори по отношение на мъжете. Не може ли да си зададе очевидния въпрос, че  техния алах не забранява ли на мъжете им (които имали уж ограничения) да се заглеждат по незабулени жени, (според 53 излиза, че Алах позволява на арабските им съпрузи да се заглеждат по незабулени жени и затова наредил на исламските жени да се забулват - неотразима исламска логика!!!)  А има и по-сериозни неща от ''заглеждането'....  Да не говорим за равенствто на задълженията на мъжа и жената - ние не сме чули Алахът им да позволява жените им да си имат хареми от мъже..някои хареми са били с 1000 жени...


Гост

#58

2016-05-20 22:39

Не на Фашизма!!!
Edin Bog

#59

2016-05-21 00:45

Бог е Един за цялото човечество, за всички времена. Правилата Му са ясни, точни и валидни също за цялото човечество. В същото време Най-Висшият Законодател е дал правото на неговите създания да избират - да спазват законите Му или не. Този избор обаче води до сериозни последствия в този живот и в следващия, във вечния. Всичко, което съществува включително и нашата планета е създадена от Него и Той ми е позволил да се движа по нея - извод: в която и точка на света да се намирам, ще спазвам законите на страната, в която се намирам ПЛЮС законите на Вселенския законодател. Просто и ясно. Законодателите на никоя земна страна нямат необходимите правомощия да лишават гражданите си от основните им човешки права, предписани от техния Създател и Законодател на всичко съществувало, съществуващо и което тепърва ще съществува. Дребните чиновници - земните законодатели - би било добре да обмислят първо факта, че никой никога не се е измъквал жив от този живот. И всички, без значение дали вярват и в какво вярват - ще Го срещнат - лице в лице - и тогава Той ще им разясни всичко. Но за някои тогава ще бъде твърде късно...


Гост

#60 Re:

2016-05-21 00:52

#21: -  

 на паспорта може да се снимаш забрдена но ушите да са отвън и да се вижда 1см от косата - по закон


Гост

#61 Re:

2016-05-21 00:57

#27: -  

 щом всеки човек има право да се съблича колкото си иска защо определена група хора да нямат право да се покрият повечко- плюс тва уважаеми никой не парадира- ние вярвамежв Бог и се стараем да следваме повелята му. Интересно ми е възрстните жени със забрадки и монахините дали ще ги вкарват в затвора или глобяват по този закон или не


Гост

#62

2016-05-21 03:02

Имената на подписалите петицията говорят много...Преди около 30 год. една група екстремисти искаше да отцепи Кърджалийски, и някои др части от България с мохамеданско българско население и да я направи автономия..затова се стигна до смяна на имената....по-късно автономната част е щяла да отиде под ръководството на Турция..Имах доста познати и колеги от тези места и имам много информация..Първо започаме с бурките, после с езика (скоро пътувах в Кърджали и установих, че голяма част от населението не говори български език, което е изключително тревожен факт...Мога много да пиша по въпроса...


Гост

#63 Re:

2016-05-21 06:43

#56: -  

 Не е коректно да се сравняват така нещата - щом в арабския свят принуждават жените да се покриват, ние пък да ги накараме да се съблекат. Не е едно и също да те принудят да се облечеш или да се съблечеш. По-коректното сравнение би било как ще се чувства една европейска жена, ако примерно в амазонската джунгла я принудят да се съблече напълно като местните. Така се чувства мюсюлманката като й забранят забрадката.  А и нали в Европа претендираме да сме свободно и демократично общество, а все се сравняваме с обществата, които смятаме за несвободни.


Гост

#64 Re:

2016-05-21 07:04

#1: -  

 Исляма е религия  корана е закон  .Четете Коран

 


Гост

#65

2016-05-21 10:01

Аз съм за ДЕМОКРАЦИЯТА в Р Б
ЪЛГАРИЯ
Жътвар на души

#66

2016-05-21 10:24

Глупци ,колкото повече се радикализирате по давление на СА,Турция. Обратно Българите ще се връщат към корените си  и ще се противопостяват на бурки,бради,рязане на глави.Нямаше да има и Атака ,ПФ,ВМРО в парламента ,ако липсваха ДПС ,ДОСТ .Както вас ви дразнят тези партий така и нас ни дрязнат турските партий.След пътя на омразата и противопоставянето знаете , какво идва ...Така става като се поддавате на външни влияния за Халифати,ислямски държави ,Османкси бланове.Достатъчно е да погледнем близкия изток и ще видим ,че там почти няма християни.Това етническо прочистване,гонение и терор да немислите ,че е от сега.Винаги съм се чудил ,защо най много мразите еврейте .... без начение дали е турчин ,пакистанец ит..Омразата драги дами и господа е най прекия път към мрака. Колкото до по ранен коментар ,че сме гяури( неверници).Мюсюлманино само времето ще покаже ,кой е бил прав.


Гост

#67

2016-05-21 10:34

Аз съм българска гражданка - немюсюлманка. Не смятам, че е допустимо някой да забрани на някого начин на обличане, както и начин на мислене. Забрадката на мюсюлманката не я ограничава, не я прави човек по-ниска категория. Недостойно е за едно общество, което се нарича европейско и цивилизовано, да предприема подобни актове.

Гост

#68

2016-05-21 10:51

Подкрепям петицията защото смятам че облеклото е личен избор и никой няма право да определя кой и какво облекло да носи .това е личен избор... Ако парламента гласува закон да носим само зелени гащи ще ги носимли естествено че не....

Гост

#69 Re:

2016-05-21 10:57

#34: -  

 Пич,я по полека.


Гост

#70

2016-05-21 11:10

Az sum ZA democraciata. Neka vseki se oblicha taka Kakto iska!  Hora sme i sme razlichni.  NE SME OVCE! Edna jena izbrala da pokrie kosata si ne me shokira po-veche ot vsiaka druga izbrala da pokaje vsichko ot sebe si. Ako se zabrani ednata krainost,  neka se zabrani i drugata.  TOVA E! 


Гост

#71

2016-05-21 11:10

Az sam na ime Samira, I sam na 15 godini, kadeto po svoi izbor nosi Hijab. Mnogo se razocherovah, kato chuh che Bulgaria otnovo se opitva da podtisne Misulmanite. Zashto Bulgaria e tolkova izostanala? Tolkova zabravena? Mojebi zashtoto v Bulgaria horata ne pozvolqvat na Misulmanite s potencql da pravqt dobro za tqhnoto rodno mqsto. I da, kazah rodno mqsto, tezi hora sa rodeni tam kadeto I ti, izrasnali sa tam kadeto I ti, no zashtoto sa reshili da nosiqt zabratka tova gi pravi na po nisko nivo ot teb?! Seriozno li, prosto zashtoto nosiqt zabratka, togava kak go predpochitate, malki momicheta I jeni da jiveqt v strah vseki den ot jivota im, ne che v momenta ne e taka, tezi jeni sa si napravili izbora, I vie trqbva da go uvajavate I podkrepate tozi izbor a ne da ste sreshto nego. Az jiveq vav Shotlandiq I tozi problem go nqmame tuk, tova ako grajdanin ot tuk go vidi shte se pobarka, tazi darjava tuk e multikulturna I poglednete samo kolko e naprednala, tova moje I da e Bulgaria nqkoi den, no pomislete si samo zashto v Bulgaria veche dori nqma hora. Horata bqgat, vie na istina trqbva da se stegnite kato darjava, hijaba po nikakav nachin ne vi naranqva, I ako zabratkata e zabranena togava tova znachili che I shapkite sa zabraneni? I te se nosiqt po izbor, I pokrivat glavatati, I kosatati zatova znachi che I te togava shte sa zabraneni, nali taka, ili ne, zashtoto ne sa Musulmani? prosto trqbva da porasnite I da priemiti che kakvoto I da napravite, vav sarceto I dushata shte im jivee religiqta, I trqbva da razberete che vie ste hora I te sa hora, kakvito prava I ti imash I te trqbva da imat. Allah inshaallah da na pazi vsichki, Amin.

Гост

#72 Re: Re:

2016-05-21 11:11

#64: - Re:  

 За някой закона е друг.

 


Гост

#73

2016-05-21 11:57

Личен избор.


Гост

#74

2016-05-21 13:09

Vseki chovek e svoboden da viarva v kakvoto si iska I dase saobraziava s negovata viarva!ostanalite hora trebva da podhojdat s uvajenie i tolerantnost ....

Гост

#75

2016-05-21 13:26

Носенето на хиджаб е заповед от Аллах и в зъздалата се ситуация тип нов възродителен процес за мен е фарз да подпиша и подкрепя религията на Аллах.