Не на забраната за забрадките

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на забраната за забрадките


Гост

#26

2016-05-20 14:39

За правата на Човека. Всеки има правото да изповядва каквато Религия си иска. Това е толерантност и правото на всеки Жител на Република България.

Гост

#27

2016-05-20 15:13

''Религията е най - интимното място на душата на всеки човек!'' Точно, защото е интимно и частно не трябва да се парадира и афишира с него на публични места..както някои хора се опитват да правят с бурки и покривала. Когато отидох по работа в Иран ме накараха да си сложа покривало на главата, когато бях навън..Те казах, такива са законите тук при нас Така че е важно да се уважават и законите на държавата, в която живееш или която те е приютила:) Не обичам двойни стандарти и егоизма..Всеки има религия, според една религия момчетата след 16 г се задължават да носят нож..Може ли дете на 16 г да ходи на у-ще в България с голям нож, препасан през кръста? Изглежда може и скоро ще видим и такава петиция, защитавайи подобна религия:(


Гост

#28

2016-05-20 15:32

Да,религията е в душата на човека и е най-ценното и съкровенно,но нима истинският вярващ трябва да е такъв само на молитвеното му място?Религията не е само да повярваш със сърцето,а и да я живееш навсякъде и по всяко време.


Гост

#29

2016-05-20 15:36

Няма как заради група хора,които парадират и афишират с облеклото си да се забранява правото на всички останали да спазват съответните задължения на  религията,която изповядват.


Гост

#30

2016-05-20 15:41

Убеден съм, че закона няма как да мине в този вид, поне на този етап. Но дори факта, че се обсъжда такъв вариант и стига до комисии в парламента е стряскащ и е унижение за нас мюсюлманите, независимо мъже или жени. Мисля че такива идеи трябва да се убиват още в зародиш с наши решителни действия. Защото не го ли правим съвсем скоро единствения ни изход ще е терминал 2.


Гост

#31

2016-05-20 16:17

Против забраната съм
1-во бурки
2-забрадки
3-че и религията щени забранят след време със това темпо а това няча да се случи та ако ще и не турско ами китайско време да доиде

Гост

#32 Re:

2016-05-20 16:27

#2: -  

 Всеки има право да спазва правилата на религията

 

 


Гост

#33 Re:

2016-05-20 16:33

#1: -  

 


Гост

#34

2016-05-20 16:33

Защото забрадката не е религиозен символ, а Заповед към всички мюсюлманки от Аллах! А тези Гяури да си седнат на задните части да не стане както стана в Сърбия!

Гост

#35

2016-05-20 16:50

Искам свободно до ипълнявам религията си да бъда считан за гражданин какъвто съм на Република България не искам повече искам да бъда равен като другите граждани в Родината си. Както плащам данъците като другите така и като другите да не бъда ограничаван и свободно да изпълнявам в това което вярвам. Не бих забранил на никой и не искам да ми забраняват начина но обличане. Нека всеки да има свободната както иска така да се облича.

Гост

#36

2016-05-20 16:56

Господа политици. Не се опитвайте да ограничавате доброто, а злото!

Гост

#37

2016-05-20 17:02

Подписвам,защото аз съм мюсюлманка


Гост

#38

2016-05-20 17:14

Защото всеки има право да изповядва каквато религия иска.Не мисля че забрадката ни прави по различни от другите хора.И застрашаваме по някакав начин Бьлгария.


Гост

#39

2016-05-20 17:20

Не искам да навлизат в личното пространство на хората, защото забулените също си плащат всичко,както всички други.Така,че не е редно да им забранят да носят забрадки.Те така го преувеличиха този проблем със забрадките,че всички тръгнаха да гледат лошо на нещата.Всеки е свободен сам да си избира как да си живее живота.

Гост

#40

2016-05-20 17:42

Защото никой не може да каже ,кой какво да облича

Гост

#41

2016-05-20 17:52

Всеки сам си избира,как ще си живее живота,какво им се бъркате на хората,всеки е свободен да си избира как ще се показва навън и стига сте преувеличавали нещата.Не бъркайте забрадката с бурка!!!!

Гост

#42 Re:

2016-05-20 18:00

#1: -  

 


Гост

#43 Re:

2016-05-20 18:01

#3: -  

 


Гост

#44 Re:

2016-05-20 18:03


Гост

#45

2016-05-20 18:13

ZASHTOTO ZABRADKATA NE E SIMVOL A ZAPOVED I VSEKI IMA PRAVOTO NA IZBOR. NALI SME DEMOKRATICHNA DURGAVA. NEKA DA POKAJEM CHE SME TOLERANTNI

Гост

#46

2016-05-20 18:35

Когато,Всевишния ни е дал тази заповед ние сме длъжни да го изпалняваме и се замислям как можете да върите срещу заповедите на Всевишният Аллах Който Вие Саздал За Такивя Има Голям Ад Скойто ще бъдете наказани ..!!!

Гост

#47

2016-05-20 18:50

Az sum musulmanka I kato takava edno ot zaduljeniqta mi e da sum zabylena, nemoga da inam vqra I strah ot Allah I da protivorecha na Allah, tova e izpitanie ili mojebi I nakazanie, no e vajno za iskrennite musulmanki da se vurjem za vujeto na Allah da se pridurjame v religiqta.Kakvoto I Allah danie otredil nie izbirame ahireta , djenneta, zashtoto tova e vechnoto shtastie, no za tazi borba ni trqbvat iskrenni musulmani, licemerite da si stoqt vkushti.

Гост

#48

2016-05-20 19:08

Zashtoto nikoi nemoje da zadaljava horata kak da se obli4at a i nevijdam problem ako hodqt s burki kakav e problema i az hodq s zabratka i danebi da sam s neshto po razli4na ot drugite da razli4na sam 4e na tezi koito se ravqt na moderni im se gleda tqloto golo a moito e zakrito

Гост

#49

2016-05-20 19:35

''Да,религията е в душата на човека и е най-ценното и съкровенно,но нима истинският вярващ трябва да е такъв само на молитвеното му място?Религията не е само да повярваш със сърцето,а и да я живееш навсякъде и по всяко време.''Съгласни:)  Но защо Алах дава заповедите си само на женската част от мюсюлманите? Аз живея в канада и около нашия квартал има много забулени жени. Просто е убийствено да ги гледаме как при 40С през лятото, когато техните мъже и деца подскачат и се разхлаждат в близкото парково езерци като всички нас, те горките седят отстрани, плувнали в пот,някои са и доста пълни жени, зачервени и по-добре да не срещаш погледа им:( Напълно ги разбираме. Но нима това е же;ланието на алах, а не е хората му да са почтени, честни, щедри и без покрияла. Наш приятел от Иран ни обясни веднъж защо жените от исляма се забулват - той каза, че косите на жените възбуждали мъжете и жените, за да предпазели мъжкото съсловие от грях, трябвало да си покрият косите, незвисимо красиви или не..Аз лично виждам тук подтискане на жените от страна на извращенци и мъже с психични проблеми-фобии. После е леко да се манипулират жени, те и без това са толкова безправни - служат основно да раждат деца, които после няма кой да храни и ползват соц помощ.. Пиша това, което виждам около мен в арабския - мюс'лманския квартал:(((

Садам

#50

2016-05-20 19:51

Никои няма право да нарежда кои как да се облича Във Франция която е 10 пъти по голяма от България няма забрани за мюсолманките по улиците ги срещам с бурки на никои не им пречи как се движат а във ограбената и бандитска България всичко е наред и това остана за решаване всичко ни е океи