Петиция за изучаване на тоталитарните режими през ХХ век


Гост

#151 Re: Re:

2016-02-11 11:21

#142: - Re:  

 Последиците от 50 години комунизъм са причина за всички днешни страдания, госпожо! Ако не бяха отнели на законния собственик жилището, което е било отнето и на вас, всеки щеше да се е погрижил за собствения си покрив, когато му е било времето във възрастовото развитие....


Гост

#152 Re:

2016-02-11 11:29

#145: -  

 Винаги е имало и ще има по-бедни и по-богати. Истината е, че през 30-те богатите са били ДАРИТЕЛИ, основавали са ФОНДОВЕ за образование на талантливите и способни деца и младежи - четете историите на индустриалците от Габрово, например!

А на мен комунистите като ми отказаха достъп до добро образование, да не би да останах необразована!? Учех денонощно, а родителите ми отделяха от залъка ни, за да плащат частните ми уроци и курсовете по предмети, които не се изучаваха в учебните заведения, до които бях допусната!!!!!!!!!

НЯМА безплатно образование за ВСИЧКИ, нито ДАРОМ медицинска помощ! Всичко трябва да се изработи и след това да се получи!


Гост

#153

2016-02-11 13:59

Подкрепих тази петиция,защото цялото ми семейство бе жертва на комунистическия терор-дядо ми /народен съд/,баща ми/концлагер,изселване/,чичо ми /концлагер/,вуйчо ми /изселен/.Самия аз не бях доспуснат да работя в учебно заведение.Бях дете на врагове на народа.


Гост

#154

2016-02-11 14:45

''Последиците от 50 години комунизъм са причина за всички днешни страдания, госпожо! Ако не бяха отнели на законния собственик жилището, което е било отнето и на вас, всеки щеше да се е погрижил за собствения си покрив, ко''

 

Не, за днешните страдания са виновни някои нискокачествени хора на България, които успяха да се домогнат, ползвайки най-долни/мръсни начини до властта. Дали били комунета или фашаги, или социалисти е без значение. а защо тогава в Чехословакия, Германия, Румъния, Унгария, Полша, също били социалистически държави стандарта на живот е мн по-висок?  Даже в една соц  Куба живота е по-добър от България. Току що се върнахме от там. Някой мн удобно се е скрил зад широките плещи на соца, краде спокойно, участва в грабежи, живее луксозно на гърбовете на народа и се чуди какво да измисли и кой да изкара виновен хахахахаха.Ние също сме живели по времето на соца и знаем много неща, нас не можеш излъга. Да, многото декари земя са били иззети. Например днешния комплекс Младост е бил собственост (земята) на дядото на един мой приятел. Дядото е имал ягодови насаждения и многобройни наемни работници да му работят за грошове. Нека живеещите в Младост, а и други комплекси в София с в същото положения, да протестират и да искат да се върнат земите на покойния дядо на моя приятел. 


Гост

#155

2016-02-11 16:25

Още да напуснат жилищата си и да се завърнат по родните места, защото земите, на които са построени блоковете им приндлежат на няколко едри сеобственици отпреди 1944. Това са комплексите - Дружба 1, 2, Люлин  от 1-10, Манастирски ливади, Красно село и Борово, Бояна, кв. Иван Вазов. баща ми е кореняк софиянец, роден 1922 год и ми е разказвал много за София и, че е била само 250 хил или нещо подобно по тези времена. Така че не се дрънка само, а се освобождават декарите на суперкрупните земевладелци на София. освен това същата процедура се прави в Пловдив, Варна, Бургас, Кремиковци и на много други места. Моето семейство ще бъде радостно тъй като дедовците също са имали земя в  София:)


Гост

#156

2016-02-11 22:38

Чувствам се длъжна да го направя в памет на моите баба и дядо,пострадали много от комунистическия терор,а покрай тях ,и техните дъщери,майка ми и леля ми,които тогава са били още деца.И може би най-вече заради нашите деца и внуци,които трябва да знаят истината и никога да не допуснат това да се повтори!

Гост

#157

2016-02-12 00:24

I koga jitelite na blokovete ot zgrabenite ot komunistite zemi shte badat izseleni i zemite varnati na naslednizite na zemevladelzite. Moeto semejstvo sashto ima dosta dka da vzima..


Гост

#158

2016-02-12 08:53

Защото младите хора трябва да знаят и най-ранната история на страната ни!

Гост

#159

2016-02-12 09:23

всеки трябва да си получи заслуженото наказание за вредата ,която е нанесъл,нали ???


Гост

#160

2016-02-12 13:18

А мето семейство и аз самия сме пострадали много от посткомунистическия/монополен режим след 1990 год или мафиозния/мутренски режим от последните 25 години. какво да се прави. Хора винаги страдат при различните режими и соц строеве. Бъпроса е какъв е % на пострадалите и на печелившите... И това е верно, че голема част от софийските жилищни комплекси са притежание на едри земевладелци преди 1944 година. Време е да се върнат на наследниците на собствениците  като няколко милиона население от комплексите се изсели и блоковете, строени през соца се разрушат..Защо са ни, ще си построим нови, красиви скъпи.. да се действа не само пише. Чакаме си земите:)


Гост

#161

2016-02-12 13:41

Прекрасна петиция с уважение https://www.facebook.com/Dantesmagician

Гост

#162

2016-02-12 14:04

Защото трябва да се знае какви престъплания срещу човечеството са извършили комунистите и какво е причинил комунизмът в България и всички останали разсипани от комунистите държави по света.

Гост

#163

2016-02-12 15:05

''причинил комунизмът в България и всички останали разсипани от комунистите държави по света.'' А вие от къде знаете за останалите ''разсипани'' от комунизма държави по света?? Скоро посетихме Чехословакия и Полша:) да ви кажа, че съвсем не са разсипани, а има и доста българи емигрирали в тези страни през последните 25 години. Лично имам приятели-българи, живеещи от години в Чехия и Полша. Също съм ходил преди година две по работа в Румъния, Унгария:) Не видях никъде разсипия, стандарта на хората е добър и емиграцията им към севрна америка и зап. европа силно е намаляла  .. Има и други факти, но явно тук една група платени писачи не разбира или по-точно не желае да разбере от аргументи и като стара развалена плоча повтаря едно и също през цялото време хахахаха децата в дет градини са  на по-високо ниво..Да, в България има много сериозни проблеми последните 26 години, но не трябва да се търсят само и само в предишния социалистически строй и останалите соц. държави го потвърждават много добре. Не говоря за Китай и Русия, които също съм посетил във връзка с работата си...за огромно съжаление в България е най-зле, хората са най-бедни, стандарта е най-нисък...улиците са най-мръсни, никъде не видях бездомни кучета и толков клошари


Гост

#164

2016-02-13 10:27

Защото съм учител и смятам.че е задължително децата да изучават и се запознаят с тези престъпления!Трябва да знаят.че това е равносилно на фашизма!

Гост

#165

2016-02-13 14:30

Ами, от режима на Тодор Живков, има какво да се научи, защото, имаше храна за всияки, имаше работа за всички, заплатите стигаха, да си изкара човек спокойно месеца, дори, аз и моето семейство, на година сме ходили по 2 пъти на почивка, 15 дни на море и 15 дни на балкан. Нямаше никакви претеснения, че идват датите за плащане на ток, вода, телефон и други. Вечер, съм се прибирал по малките часове, но бях спокоен, че няма кои да ме нападне. Ето тези неща трябва да се знаят.

Гост

#166

2016-02-13 17:00

''Ами, от режима на Тодор Живков, има какво да се научи, защото, имаше храна за всияки, имаше работа за всички, заплатите стигаха, да си изкара човек спокойно месеца, дори, аз и моето семейство, на година сме ходили по 2 пъти на почивка, 15 дни на море и 15 дни на балкан. Нямаше никакви претеснения, че идват датите за плащане на ток, вода, телефон и други. Вечер, съм се прибирал по малките часове, но бях спокоен, че няма кои да ме нападне. Ето тези неща трябва да се знаят.'' 
Напълно споделяме. Това, което пишете беше типично за всяко семейство преди 89 година. Никой не трябваше да ходи на гурбет, за да се изхранва. Имаше социално равенство каквото сега НЯМА. Разликата между най-малката и най-голямата заплата беше не повече от 3-4 пъти. Сега е много повече. Здравеопазването и много добро образование бяха осигурени на ВСИЧКИ. Хората имаха достойнство - нямаше клошари и просяци по улиците плюс бездомни кучета по улиците на големите градове. Редовно ходехме на опера, театри, кина  екскурзи в страната и също в чужбина..Социалните грижи за хората бяха изключително добри, особено ако ги сравним със сегашния ''демохратичен'' строй...Как може заплатите на дупетатите да са 3000 месечно, а на учените в бан, училища и пр. да са 320-350 лв. Преди и това го нямаше. Нека младото поколение да знае ИСТИНАТА и да решава за себе си. Аз съм щастлива, че живях в един такъв чудесен период, който ми даде толкова много - чудесно образование, възможност да спортувам няколко вида спорт без да плащам, активно посещение на културни мероприятия, работа, която обичах - един спокоен пълноценен живот:)!!! Моето мнение..и преживявания. 

 


Гост

#167

2016-02-14 05:22

Винаги невежеството ме е плашило. Нека да има от къде и децата и младите родители да знаят истината.

Гост

#168

2016-02-14 06:06

''Винаги невежеството ме е плашило.'' А мен освен невежество ме е ужасявала и отвръщавала лъжата, манипулациите, изкривяване на истината  в услуга на определена група хора. Това е страшно и тези, които го правят са престъпници. Затвор и Божие сурово наказание ги очаква.


Гост

#169

2016-02-14 06:15

За да се знае историята!

Гост

#170

2016-02-14 15:12

Най зловещият строй

Гост

#171

2016-02-14 15:21

Да се знае историята и с хубавото и с лошото или да има ОБЕКТИВНОСТ. Всичко останало е голо дрънкане, както се забелязва в този форум..без аргументи


Гост

#172

2016-02-14 19:06

Obrazovanito e cast it vsjaka Licnost! Svurzani s nego sa haraktera , jivota i ejednevnoto durjanie na vseki Covek! Nie sme hora a ne Maimuni !

Гост

#173

2016-02-15 16:00

Необходимо е както учениците, така и студентите да познават близкото минало. Необхдомо е да се постигне синхронизация на културите на паметта в Европа.

Гост

#174

2016-02-15 18:15

Защото предлага смислено решение на важен надпартиен проблем.

Гост

#175

2016-02-16 10:06

Защото зверствата на тези идиоти, не трябва да се забравят никога!