Петиция за изучаване на тоталитарните режими през ХХ век


Гост

/ #166

2016-02-13 17:00

''Ами, от режима на Тодор Живков, има какво да се научи, защото, имаше храна за всияки, имаше работа за всички, заплатите стигаха, да си изкара човек спокойно месеца, дори, аз и моето семейство, на година сме ходили по 2 пъти на почивка, 15 дни на море и 15 дни на балкан. Нямаше никакви претеснения, че идват датите за плащане на ток, вода, телефон и други. Вечер, съм се прибирал по малките часове, но бях спокоен, че няма кои да ме нападне. Ето тези неща трябва да се знаят.'' 
Напълно споделяме. Това, което пишете беше типично за всяко семейство преди 89 година. Никой не трябваше да ходи на гурбет, за да се изхранва. Имаше социално равенство каквото сега НЯМА. Разликата между най-малката и най-голямата заплата беше не повече от 3-4 пъти. Сега е много повече. Здравеопазването и много добро образование бяха осигурени на ВСИЧКИ. Хората имаха достойнство - нямаше клошари и просяци по улиците плюс бездомни кучета по улиците на големите градове. Редовно ходехме на опера, театри, кина  екскурзи в страната и също в чужбина..Социалните грижи за хората бяха изключително добри, особено ако ги сравним със сегашния ''демохратичен'' строй...Как може заплатите на дупетатите да са 3000 месечно, а на учените в бан, училища и пр. да са 320-350 лв. Преди и това го нямаше. Нека младото поколение да знае ИСТИНАТА и да решава за себе си. Аз съм щастлива, че живях в един такъв чудесен период, който ми даде толкова много - чудесно образование, възможност да спортувам няколко вида спорт без да плащам, активно посещение на културни мероприятия, работа, която обичах - един спокоен пълноценен живот:)!!! Моето мнение..и преживявания.