Петиция против застрояването на жк.Чайка-гр.Варна

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Петиция против застрояването на жк.Чайка-гр.Варна

Приморски парк

#1 Приморски парк

2015-06-15 21:47


Гост

#2

2015-06-16 11:20

Защото не искам да се променя моят квартал в тази посока която е отредила шепа общинари!

Гост

#3

2015-06-17 20:56

Варна е моят роден град и съм израстнала в квартал "Чайка".

Гост

#4

2015-06-18 03:16

Нека запазим един зелен квартал какъвто е! Нека не го съсипваме!


Гост

#5

2015-06-18 08:17


Подписах петицията, за да се спре строителството във Варна .
Искаме да живеем в зелена Варна, а не в БЕТОНИРАНА Варна!

Гост

#6

2015-06-18 17:42

Подкрепям напълно вашите искания теса и мои искания.Аз съм от самото начало на протестите в квартал ,,Чайка'' .Специално за това пътувам от кв.,,Кайсиева градина'', където започнаха първите застроявания на квартала.Мисля да организирам подобен протест в квартала срещу застрояването му.Ще разчитам на вашата подкрепа от кв.,,Чайка''.

Гост

#7

2015-06-18 17:50

Живея в този квартал и го харесвам просторен и зелен. Не желая да заприлича на бетонна пустош по подобие на други квартали в града. Ще се утежни инфраструктурата. Няма да има места за паркиране. Ще има проблеми с канализацията. Под блок 45, където също смятат да строят масивни сгради има подпочвени води и от много години се знае, че мястото не е подходящо –чисто геодезически - за строителство. Друг е въпросът, че кв. Чайка се намира над активно свлачище и започне ли строителство на всички живущи в квартала ще ни се стъжни.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-06-18 19:20



Anonymous

#9 Re:

2015-06-18 19:30

#7: -  

 Аз живея в Чайка и ще ви подкрепя! Трябва да дойде времето да бъдем едно, а не всеки за себе си.

Защо

#10

2015-06-18 20:37

Не е нормално да се унищожи детска площадка, за да се направи паркинг за нуждите на стадион " Тича " и зала "Христо Борисов". В тази част на квартала живущите нямат проблем с паркирането. Кошмарът настъпва когато има футболен или баскетболен мач. Тогава всеки паркира където му падне. Няма значение тротоар ли е, или тревна площ. А  полицията, горката, трябва да охранява и част от квартала, защото футболните фенове подгряват с няколко литра бира на детската площадка,която трябва да стане паркинг. А когато загреят добре, посягат на всичко каквото видят. И какво ще правят тези "лични" младежи като им вземат площадката и я превърнат в паркинг." Внимавайте, господин кмете, ще ядосате феновете на ФК 'Черно море". Моля ви, не им вземайте площадката. " Ха,ха !


Гост

#11

2015-06-19 05:19

Само там и в морската не са застроили......и докога така зелени площи не останаха от това ново строителство,децата кво ще дишат.... Без коментар,прахоляка от тупащите чаршафи и килими най вероятно нямам думи толкова грозен изглежда вече морския ни град именно заради това непрвстанно от години застрояване, но до кога.....?

Гост

#12 Re: Re:

2015-06-23 07:15

#9: - Re:  

 Държавата окраде зелените площи, детски площадки и игрища в "Чайка", размени ги - кон за кокошка, и сега те имат чисто нови собственици с претенции да си строят в парцелите.


Гост

#13

2015-07-17 05:15

Защото не искам кварталът, в който съм отрастнала и живея, да се превърне в бетоново чудовище; искам да се запази зеленината, въздуха и гледката към морето, както и ВиК системата - при нови строежи тя ще рухне!

Гост

#14

2015-07-17 05:55

Искам да живея в нормална жилищна среда.Не желая да живея в гето.

Гост

#15

2015-07-17 06:06

Най-голямото ми желание е кварталът да остане пример и наследство за нашите деца.

Гост

#16

2015-07-17 06:30

Искам да живея в красив град, а не в бетон! Дайте шанс на въздуха и зеленината!

Гост

#17

2015-07-17 08:33

Не искам квартала ми да се пренасели. Искам свободните площи да се благоустроят за почивка на живеещите в квартала - повече алеи, зелени площи, пейки и защоне фонтанчета?

Гост

#18

2015-08-03 18:56

Защото обичам "Чайка". Преместих се от друг град във Варна, и то точно в Чайка, защото е най-красив квартал и най-пригоден за живеене. И да пораснат децата, играейки по площадки, карайки колелета. Не искам всичко това да се превърне в една бетонена джунгла

Гост

#19

2015-08-04 04:48

Това е недопустимо ! Град Варна е с градоустройствен план за много по-малко хора от сегашното население - факт , но вместо градът да се разширява и урбанизира (каквито са зрелите и адекватни архитектурни решения ) , става точно обратното той се свива и ПРЕЗАСТРОЯВА във вече съществуващите квартали ,което променя първоначалния градоустройствен план оттам облика на красивата (вече не ) Варна.Да не говорим за множеството неудобства предизвикани от това струпване на жилищни сгради , една до друга -една върху друга .Липса на паркинги ,липса на детски площадки , липса на зелени площи и около блокови пространства ,отстоянието между сградите трябва да е минимум 3 метра :D ,та трябва ли да живеем буквално през тези 3 метра един от друг нямайки пространствена композиция , угледен вид ,зеленина или люлка на която да се люлеят децата ни ???


Гост

#20

2015-08-04 16:55

Разбрах, че социално невградими роми ще бъдат населвани в кв. Чайка!!!



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...