Възпитаници на СА "Д.А. Ценов" Да подкрепим промените

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Възпитаници на СА "Д.А. Ценов" Да подкрепим промените


Гост

#1

2015-06-10 17:42

Подписах тази петиция, за да допринеса за спасяване и връщане на авторитета на Стопанска Академия гр. Свищов.Достатъчни бяха 8 години да се петни името на Академията. Димитър Ценов дарил 50 милиона златни лева не заслужава такава гавра с това висше училище.

Гост

#2

2015-06-10 18:17

От Свищов съм, там съм учила и бях горда с тази Академия!


Гост

#3

2015-06-10 20:23

Само заедно можем да върнем доброто име на Академията!

Гост

#4

2015-06-10 23:10

Не съм възпитаник на СА „ Д.А.Ценович , но се срамувам като българин от това , в което е превърнато днес Отечеството ни , наѝ-вече по вина на безродни , корумпирани и нагли типове , пуснали корени във всяка важна институция на държавата ни . Успех и нека това бъде началото на обновлението - по-добре късно , отколкото никога да не се състои ! „ За да тържествува злото , е достатъчно добрите хора да не правят нищо . “ Едмънд Бърк

Гост

#5

2015-06-11 02:59

Надигането на главите ни от калта е началото на едно по-добро и спокойно бъдеще - в Академията, града, държавата... Подкрепям промените! Осъзнавам, че те ще се случат трудно и бавно, най-вече поради "зомбирането" и нежеланието на много хора да осъзнаят обществената значимост на промените и необходимостта от тях. Време е да надраснем личните си мижави интереси - тук и сега, и да помислим за свещеното завещание на предците ни, както и за бъдещето на нашите деца и внуци! Колкото и случващото се да прилича на уронване престижа на ВУЗ-а, в бъдеще то ще доведе само до едно - издигането му до едно ново, реформирано българско учебно заведение, обучаващо свободни граждани на страната ни, научени на професионализъм и СВОБОДА! Нека не допускаме повече личните интереси на шепа хора, криещи се зад криворазбраната думичка "автономност", да спират така необходимите промени. Нека това да бъде крачка към отрезвяването на целия ни народ и превръщането му в мислещо гражданско общество! Духът на Свищов все още е различен! В Свищов живеят будни български граждани, което доказваме за пореден път! 

петкан

#6

2015-06-11 04:20

Това е непоправимо, но все пак се подписах !


Гост

#7

2015-06-11 05:02

ISKAM PROMYNA!
mitko

#8

2015-06-11 05:16

Академията, под ръководството на Адамов, стана за смях. Вместо да се прочува с научни постижения и икономически анализи тя стана известна със срамни скандали. Времето за промяна отдавна е дошло.


Гост

#9

2015-06-11 05:27

Завършила съм СА Д.Ценов 1979 година.Мъчно ми е като чета какво се случва последвите години.Държавата трябва да се намеси и да сложи ред, да се върне престижа на академията,
Евтимов

#10

2015-06-11 06:32

Длъжни сме пред паметта на този велик българин Д.А.Ценов,длъжни сме пред децата и внуците ни,длъжни сме като граждани на България,нуждаеща се спешно от промяна,длъжни сме да разобличим крадците,длъжни сме да си помагаме....Хора,длъжни сме да се опитаме да променим статуквото и да сме част от тази промяна!!!Затова ТРЯБВА да подпишем тази петиция,каквито и последствия и да има тя!!!


Гост

#11

2015-06-11 06:40

Възпитаници на СА "Д.А. Ценов" Да подкрепим промените..! С вас сме...!!!
Гражданин

#12 и защо ?

2015-06-11 12:30

и защо проблема да е на управлението само ? колко от преподавателите "задължават" да се купуват техните учебници , подписват ги така че да не може да бъдят продадени отново ? и защо кое е по важно знанията или да бъде купен учебника явно е второто, как си обяснявате че ако нямаш учебник ти пишат 2-ка оценява се по обем написано а не по качество , погнусен сам от сегашното положение на тази така наречена Академия жена ми учи сега там няма да повторя същата грешка с дъщеря ми тя няма да учи в България, така поне ще знам че ако има 2-ка ще е защото не знае а не защото не си е платила купувайки си учебник.

ПРОМЕНИТЕ СА не само в ръководството а и една камара професори трява да си отидат от там 


Гост

#13

2015-06-11 12:33

Изцяло подкрепям тази петиция! На град Свищов е нужна ТАЗИ АКАДЕМИЯ, КОЯТО ВИНАГИ Е БИЛА ЕМБЛЕМА ЗА ГРАДА , в на-добрия смисъл на думата. Желая да я запазим!!!

Гост

#14

2015-06-11 13:58

Възпитаник съм на СА "Д. А. Ценов". Завършила съм през 2000 г. Много ми е мъчно и болно за всичко, което става в България, с нашите деца, с нашите училища! Това е причината да подкрепя петицията.

Гост

#15

2015-06-11 15:59

СТИГА БЕЗОБРАЗИЯ,БЕЗЗАКОНИЯ,ФАЛШ И СЪСИПИЯ!!!!!!ВРЕМЕ Е ЗА ИСТИНИ И ЗА СПАСЯВАНЕ НА НА СТАРОТО ВУЗ В БЪЛГАРИЯ!!!!!!!!


Гост

#16

2015-06-11 16:41

Подкрепям петицията, като възпитаник на Стопанска Академия, загрижен за нейното бъдеще. Не желая повече да се повтарят събитията от последните години, поставили под въпрос имиджа й. Вярвам, че новото ръководство ще се справи по най-добрия начин и подкрепям неговата инициатива.

Гост

#17

2015-06-11 17:22

Защото като човек,който познава нещата отвътре/20 години преподавател във Варненски ВУЗ/ и пострадал от подобни манипулатори ,се радвам,че има млади хора,които не се предават.Успех!

Гост

#18

2015-06-11 17:52

За да имаме нормално висше икономическо образование!
Борислав

#19 Морална стойност

2015-06-12 06:12

Тази петиция няма да направи нищо, защото никой не се интересува от мнението на хората. Няма държавност, законност, съзнание, а сметкаджийство и корупция. Академията е превзета отдавна и почти не може да се направи нищо. Но поне пред съвестта си да бъдем чисти, че сме изразили моралната си позиция като човеци. Така най-малкото да подкрепим моралната стойност на тази петиция.

Пламен

#20 Re: Морална стойност

2015-06-12 06:23

#19: Борислав - Морална стойност 

 Здравейте Борислав,

И  аз съм скептичен като Вас, за състоянието в държавата ни. Но в този случай, като че ли виждам една малка светлинка. Събитията от последните седмици ме изкараха от това скептично състояние.Реших да помогна на една групичка малко лудички може би хора, които се борят с всички за да променят нещо.

Естествено, далеч съм от мисълта, че тази петиция или страницата във фейсбук е огромна помощ за тях. Естествено ми се иска, вместо 1000 лайка да сме 1000 души пред Академията. Или вместо 620 подписа , да сме 620 души пред посочените институции. Но кой знае Борислав, кой знае?

Малки крачки, помни - малки крачки.

Поздрави и всичко хубаво ти желая :)


Гост

#21

2015-06-12 08:05

Гражданското неподчинение е допустима форма на протест когато са нарушени фундаментални човешки права. Случаят не е такъв. Проф. Танев не би могъл да носи отговорност за реформи в образованието с "вързани ръце".
Пламен

#22 Re:

2015-06-12 09:02

#21: -  

 Здравейте 21,

Не знам дали визирате моя пост, но ако е така явно съм се изразил погрешно. Навсякъде сме писали, че в основата на промяната е реформаторското решение на проф. Танев и ние искаме да му окажем морална подкрепа.

Петицията е затова, за да не е всяко чудо за три дни и най-после да има хора,които да понесат отговорност за действията си. И следващите да са наясно, че няма начин да продължават по същия начин.

Поздрави,


Гост

#23

2015-06-13 07:35

Настъпи моментът да се сложи край на плагиатско - пенсионерския феодализъм и вандализъм в Стопанска академия - с търсене на строга наказателна отговорност от виновните за разсипания й авторитет длъжностни лица. Без за миг да забравяме, че съучастието в подобно мащабно престъпление също е наказуемо. Fiat lux!
СА

#24

2015-06-13 12:26

Трябва да се сложи край на ерата на феодала Адамов и проф.Теодора, както и придворните им лакеи. Псевдоучените вън от храма!


Гост

#25

2015-06-14 11:24

ВРЕМЕ Е СТОПАНСКА АКАДЕМИЯ СВИЩОВ ДА ВЪЗВЪРНЕ СВОЕТО ДОВЕРИЕ И ДА СЕ ИЗЧИСТИ ОТ ХОРАТА ДОВЕЛИ Я ДО ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ!!!
ЖЕЛАЯ ВИ УСПЕХ, ПРИЯТЕЛИ!!!