ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

#1

2015-05-27 13:02

В ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ХРИСТОВИЯТ СИ ДЪЛГ!!! ИЗПОВЯДВАМ ВЯРАТА В ГОСПОДА ИИСУСА ХРИСТА И СЪМ ПРАВОСЛАВНА БЪЛГАРКА И ЩЕ ОСТАНА ТАКАВА ВО ВЕКИ ЗА СЛАВА И ПРОСЛАВА НА ВСЕДЪРЖИТЕЛЯ И НАШ СПАСИТЕЛ ЦАР НЕБЕСЕН И ПРЕВЕЛИК!!!

Гост

#2

2015-05-27 13:23

Защото си имаме православна християнска вяра; защото просветителите са ни св.св. Кирил и Методий и техните ученици; защото йогата е окултно учение, което разрушава целостта на личността; защото нашите деца трябва да следват своите наставници.

Гост

#3

2015-05-27 13:30

В училището няма място за пропаганда. Един изпит трябва да бъде безпристрастен и позволяващ свободно изразяване на мнението и знанията.

Гост

#4

2015-05-27 13:43

Пред нас се изпълват думите на св. ап. Павел: „ще дойде време, когато човеците не ще търпят здравото учение, но, водени от своите похоти, ще си насъберат учители да им гъделичкат слуха; те ще отвърнат слуха си от истината и към басни ще се обърнат.”

Гост

#5

2015-05-27 14:15

Трябва да се учи православно вероучение, а не да се пропагандират чужди и вредни учения сред децата.

Гост

#6

2015-05-27 15:02

Йога е религиозно учение отричащо богооткровените истини за Едната единосъщна и неразделна Троица, спасителното Боговъплъщение и изкупителните кръстни страдания на Господ Иисус Христос. То проповядва осъденото на Вселенски събор учение за предсъществуването на душите и тяхната инкарнация.
Защо МО разрешава изучаването на едно източно религиозно учение а е против изучаването на традиционното за България вероучение?

Гост

#7

2015-05-27 15:19

Чудя се: някой в просветното министерство чете ли конституцията?
 
Конституция на Република България
(Обн., ДВ, бр. 56 от 13.07.1991 г., в сила от 13.07.1991 г., изм. и доп., бр. 85 от 26.09.2003 г.
изм. и доп., ДВ. бр.18 от 25.02.2005 г., бр. 27 от 31.03.2006 г., бр.78 от 26.09.2006 г. - Решение № 7 на Конституционния съд от 2006 г., бр. 12 от 6.02.2007 г.)



Глава първа
ОСНОВНИ НАЧАЛА

Чл. 13.
(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.

Глава втора
ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ

Чл. 37.
(2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала или срещу правата и свободите на други граждани.


Гост

#8

2015-05-27 15:26

Защото това е чуждо учение,нямащо нищо общо с истината,която е в Православната ни вяра.Не искам бъдещите ми внуци да пишат по такива теми.

Гост

#9

2015-05-27 18:22

Защото не бива да се обръщаме към чужди учения преди да сме изучили нашата традиционна православна вяра! Всеки е свободен да избира, но стъпил на здрава основа, камъкът тежи на мястото си!
Питам се, как се подбират рекламите тук. На петиция срещу йога се появява реклама на йога в няколко варианта. Възмутена съм!

Гост

#10

2015-05-27 19:12

Подкрепям, окултните учения преживяват своеобразен ренесанс в нашата разорана и разградена духовна нива, лишена от пазачи!

Гост

#11

2015-05-27 19:37

Напълно съм съгласен с изложеното в петицията!
На ход е министъра!

Гост

#12 Ехо

2015-05-27 19:40

Момичета и момчета,

 

Пийте една студена вода. Хапнете, пийнете, помислете...

После напишете в гугъл "извращения христянство", ''Игумен гей'', ''поп педофил'' и се порадвайте на резултатите.

 

Чиърс!


Гост

#13

2015-05-27 19:49

Преди да заживея живота на православна християнка, изучавах казаното от Ванга, Петър Дънов, Е.Блаватска, Анастасия, йога, но никъде душата ми не намери покой. В нея имаше дълбока празнота. Неусетно се приближавах към някаква тайнствена сила, която не ме правеше нито по-здрава, нито по-хармонична, нито по-добра, нито по-обичаща. Душата ми беше и жадна , и гладна ,и болна. Не мислех за Живота. Привличаше ме смъртта. За нея мислех постоянно. Където и да бъда, мисълта за смъртта е в мен, с мен. Нямах обяснение. Нямах знание какво точно се случва вътре в мен. Неусетно стигнах до мисълта за самоубийство. Тази мисъл беше силна и много натрапчива. Започнах да разсъждавам. Питах себе си защо трябва да се самоубивам. Не споделях с никого вътрешния си живот, за да не ме вземат за луда. Мълчах и се питах какво се случва с мен. Измъчвах се, но не открих пълния отговор вън от Православната Църква. В нея живея вече от 15-16 години. Отдавна не мисля за мрачните пипала на неестествената смърт. Мисля за Богочовека Христос, за любовта Му, за истинския Живот на земята и на Небесата. Ето защо съм съгласна с ПЕТИЦИЯТА.

Гост

#14

2015-05-27 19:57

Пропагандирането на псевдо-ползите от източно религиозно учение напълно противоречи на принципа за свобода на вероизповеданието, заложен в Конституцията на Република България. Базирането на зрелостен изпит на личното мнение на привърженици на този култ е в противоречие с принципа за равен старт и обективно оценяване.

Гост

#15

2015-05-27 20:14

Защото предпочитам нашите деца да се научат да казват "амин" вместо "омммммм..."

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-05-27 20:23



Гост

#17

2015-05-27 20:50

Защото исконно българският народ изповядва източното православие в Христа и не желая моите деца да бъдат съзнателно подвеждани и заблуждавани чрез езически и всякакви други, противни на християнската вяра и църква, учения и теории.

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-27 21:53


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-27 21:56


Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-27 22:00



Гост

#21 дух на йога

2015-05-28 05:00

Този дух на йога можем да видим в Индия. Тези които го употребяват до какво падение са стигнали, до колко ниско са паднали, но то в Словото пише всичко. Нищо не е убягнало на Бог. Вижте в каква последователност става падението все по низко и все по ниско:

Римляни 1:22-23

Като се представяха за мъдри, те глупееха, и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.

 

 

християнка

#22

2015-05-28 05:57

Защото съм християнка!

Апологет

#23

2015-05-28 06:27

 

До #20 Re: Re:

Пич, що се отнася до йогата - дали е духовно учение или религия - все тая, както и да го наречеш все е далече от Истината. Красиво "гримирано" и "фризирано", това учение е за хора като теб, които просто да клъвнат на кукичката.

А относно "разсъжденията" ти за Библията, ще ти отговоря с няколко цитата, на хора, по-умни от мен и теб:

Проф. д-р Д.СВИЛЕНОВ:

"Често се поставя въпросът: Защо се ненавижда Библията и се преследват онези, които я обичат? Две са основните причини: първо - хората ненавиждат Библията не защото са убедени, че е лъжлива, а защото се боят от нейната истина - Библията изобличава грешния човек. Тя бичува греха. Вторият голям враг на Библията е невежеството и религиозният фанатизъм..."

"Един възрастен баща подарил Библия на сина си със следното посвещение: „Синко, или тази Книга ще те държи далеко от греха, или грехът ще те държи далеч от нея". В Библията се прокламира доброто и се ненавижда злото. Ако биха се спазвали Десетте Божии заповеди, то не би имало затвори, страх, изневяра, ще цари хармония между поколенията. Гьоте ни завеща, следната мисъл: „Мерилото за живота и силата на един народ ще бъде винаги неговото отношение към Библията... Тя съдържа учение за висша нравственост, култивира нравствено възпитание." И до днес си остава ненадминато библейското златно правило: ..Както искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях"..."

"Едно от най-нелепите твърдения на атеизма беше, че Христос не е съществувал, а бил митологичен герой, измислен от неговите последователи. На тази лъжа няколко поколения през комунистическо време трябваше задължително да вярват. Но системата рухна, а заедно с нея и лъжата...

За никоя друга личност в историята на човечеството няма толкова много доказателства за нейното историческо съществуване, както за Христос. Историята, археологията, политологията, изкуствознанието, социологията, теологията, етиката, агиологията и още много, много други клонове на човешкото познание най-убедително свидетелстват за живота, делото и учението на най-великата Личност, живяла на тази земя и променила съдбата на човека..."

"...Библията и универсалните закони на науката: Един от най-удивителните факти в характера на библейската информация е, че в Библията намират място универсалните закони на науката. Ще споменем три от тези закони, които са заложени в основата на съществуването и функцията на Вселената и живота и същевременно са фундаментът на съвременния технически и ядрен прогрес на човечеството. 1) Закон за съхранение и трансформация на масата и енергията (Първи закон на термодинамиката)..." останалите закони и повече по темата, ако ти е интересно - тук: http://hristianche.ucoz.com/etika/3.pdf

Прот.Йоан КАРАМИХАЛЕВ: „Науката ни учи какъв е животът. Вярата ни казва какъв трябва да бъде животът. Науката ни представя многообразието на живота. Вярата ни посочва неговата стойност.”

АЙНЩАЙН: "Религията е куца без науката; науката е сляпа без религията."

Стоян МИХАЙЛОВСКИ: "Християнството не натрапва нищо, ТО ПРЕВЪЗПИТАВА ДУШИТЕ, ЗА ДА МОЖЕ ДОБРОТО САМО ДА СЕ НАЛОЖИ!"

Клаус КЕНЕТ: „Бог не може да бъде доказан, но всеки за себе си може да получи доказателства за Него, затова обаче е нужна вяра.“

Блез ПАСКАЛ: „Първо — или Бог съществува, или не. Второ — аз мога да вярвам или не. Губя единствено в случая, че той наистина съществува, а аз отричам това. Така че по-добре да вярвам, защото рискът е минимален."

Бъди здрав!

П.С. Аз не съм гостът от пост #6. Просто негов непознат съмишленик.


Гост

#24

2015-05-28 06:46

Едно важно доказателство за пълната неграмотност на тези, от които зависи образованието /не и възпитанието/ на децата ни. Затова час по-скоро трябва да се въведе вероучение за да имат децата знания по духовните въпроси. Това няма да направи никой вярващ, а по скоро добре информиран за да може да вземе правилното и най-полезното решение за себе си. В момента всички тънем в заблуди и суеверия, а не познаваме спасителното дело на Христос за човека!

Гост

#25

2015-05-28 06:53

Да се научат децата на морал и етика, което може да стане най-добре с християнството. Ще учат за йога, а нищо няма да знаят за православната ни вяра, която ни е съхранила, за Ботев, Бенковски, Левски ще го изкарват бандит. А ще ги учат на йога. Затова кметове ще ръсят със захар от суеверие! Бог да пази България!