Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.


Гост

#126 Re: Re:

2015-04-27 11:20

#121: - Re:  

 Аналогията е, че навсякъде, във всяка професия, понякога някой превърта. И е грозно, обидно и неетично подобно отношение към цяла една гилдия.


Anonymous

#127 Re: Re: Re:

2015-04-27 11:56

#126: - Re: Re:  

 Моля запознайте се с темата на петицията, преди да изпадте в дефанзива и да омаловажавате десетките изповеди на майки, които са имали кошмарни преживявания. Тук не сме да се нападаме, а да излезем с конструктивно предложение за подобряване условията в АГ.

П.Л.

#128

2015-04-27 12:34

Нечовешко е бебето да бъде отделено от майката след раждането и да се храни под час! То трябва да бъде при майка си, за да суче, когато поиска и да бъде успокоено, когато плаче! Напредналите държави отдавна са приели този модел, но България винаги е назад...


Гост

#129

2015-04-27 12:41

Само едно нещо - не бива да се забранява. Трябва да има толерантност - ако някоя не иска бебето да е при нея трябва да има право на избор затова. Преди 6г избрах една държавна болница с ВИП етаж, само и единствено бебето да може да бъде с мен. Защото зная, че е по-добре за НЕГО така! Но не бива да се налага нещо, има хора, които не мислят по същия начин

Гост

#130

2015-04-27 12:44

Коментирам като акушерка работила в България и вАвстралия.Новородените бебета трябва да бъдат с майките си поради няколко причини.След раждането това дете принадлежи на нея.тя е човекът които е искан от бебето,то е било в утробата и 9 месеца и ако няма други причини,защо трябва да бъде отделяно от нея.Доказано е ,че дори болните новородени се възтановяват по бързо ако имат директен контакт с майката,така наречео skin to skin контакт.а и кой може да се грижи по дабре за едно бебе от майката.Ако майката има нужда от помощ и подкрепа има акушерки които трябва да са убучени как психическии физически да въведат младите майки в адптацията и към новата голяма промяна.отделянето на новородените от техните майки е неоправдано.

Гост

#131 Re: Re: Re: Re:

2015-04-27 13:01

#127: - Re: Re: Re:  

 Чудесно познавам темата. "Не можем да предвидим коя ще е следващата акушерка, която ще получи психично разстройство". 


Гост

#132

2015-04-27 13:19

Защото считам за правилно децата да са край майките.

Anonymous

#133 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-27 13:23

#131: - Re: Re: Re: Re:  

И решихте да се хванете за това, че хората изгубиха вяра в акушерките (по обективни причини!) и да се заяждате, вместо да осмислите основната цел на перицията - оставането на новородените при майката, поради милион причини, не само тяхната безопасност, а и емоционално и физическо здраве. Неоспорим факт е твърдението, че не можем да предвидим психичното състояние на хората и не можем да си позволим риска, когато става дума за децата ни. Излезте от дефанзивата и прегърнете проблема с позитивизъм и амбиция за подобрение.


Гост

#134

2015-04-27 13:28

Не винаги майката е достатъчно да се грижи сама за бебето си. Но, след като има такива акушерки, по-добре е детето да е с майката.

Гост

#135

2015-04-27 13:57

Колкото новороденото е близо до майката толкова по добре се чувства!! Това е садизъм да отделиш новородено пеленаче от майка му!!

Гост

#136

2015-04-27 14:21

По света новородените бебета стоят с майките си в родилно отделение!Същото трябва да е и в България,за да не бъдат третирани,продадени бебетата!!!!!!!!!!

Гост

#137

2015-04-27 16:32

Подписах петицията защото това е естествения ход на природата. Дори при животните бебетата са неотлъчно с майките си.

Гост

#138

2015-04-27 16:38

zastoto sam maika na dve prekrasni desa i moite desa biha bili na miastoto na tova malko angelce koeto edva na 4 dena se previrna v boksova krusa ostavete tazi akusera ako moga da ya nareka v risete na roditelite ostavete ya na naroda da ya lincuvame nai goliamoto jivotno e coveka neka vsicki novorodeni bebeta bidat plitno do maikite si

Гост

#139

2015-04-27 16:52

Bebo triabva da e pri mama a ne na bolni mozuci

Гост

#140

2015-04-27 16:58

За да няма насилие върху деца !!! И да не допускаме бебетата да бъдат отделяни от майките си в първите и най- важни дни от живота си !!!

Гост

#141

2015-04-27 17:02

Защото така е по целия бял свят, а те отдавна са изследвали въпроса защо трябва да бъде точно така.
Петров (изобщо тук ли ми е мястото?)

#142 Re:

2015-04-27 17:17

#97: Особено мнение -  

Петицията не задължава персонала да тормози майките, сега пък като им тика новородените деца в ръцете им, независимо от състоянието им след раждане? Ако нещо липсва в петицията то е процедура за защита и спазване на правата на майката. В това отношение институциите са непробиваеми, все още.


Гост

#143

2015-04-27 17:50

Даниса оделни бебета от маиките и тази жена споратмен трабва наи Голиамото наказание да получи

Гост

#144 Особено мнение

2015-04-27 18:11

@ 142: Въобще не споря, че за едно бебе е най-доброто и естествено нещо да е с майка си от момента на раждането. Но не и заради страх от луди акушерки, нали? Нещо мотивите на петицията ми се губят... И понеже не виждам формулирани принципи ми се чини, че е възможно, при липса на осъзнатост защо е нужна промяна, да се залитне в крайността това да се случва на всяка цена и по инерция. 


Гост

#145

2015-04-27 18:31

СТРАХОТНА ИНИЦИАТИВА!СЪГЛАСНА СЪМ ДЕЦАТА ДА НЕ СЕ ОТДЕЛЯТ ОТ МАЙКИТЕ,МОЕТО СИ БЕШЕ ПРИ МЕН И СЕ ЧУВСТВАХ МНОГО СПОКОЙНА ЗА НЕГО!

Гост

#146

2015-04-27 18:41

Бебето трябва да е където му е мястото - при другите бебета.  Моето си беше там. На майката това са й последните дни почивка. Аз не съжалявам,че моето го видях за 5 мин.първия ден, и за по петнайсетина останалите дни. Поспах си, почивах си...не ми се тръгваше от болницата. Сега да искам да си почина - няма. 


Гост

#147

2015-04-27 18:54

Изцяло подкрепям да са бебетата САМО при майките. Защо изобщо ги делят, винаги съм се чудела.

Гост

#148

2015-04-27 19:09

Твърдо стоя зад тази петиция тъй като също загубих едното си близначе при неизяснени до момента причини в столична болница.В момента тече разследване.Но бебетата ми бяха отделени от мен имах право да ги виждам само по 15мин на обяд.Какво се случва през останалото време няма как да знаеш.Това е пълен абсурд.Дано тази петиция го промени.

Гост

#149

2015-04-27 19:16

Подкрепям чрез подпис, твърдо против съм. Минах с горчив опит в бг родилното. А когато си исках бебето и питах за рзумно отговор защо не е при мен, ме игнорираха
Х

#150 Re:

2015-04-27 19:55

#42: Първанов -  

 По-голяма глупост не бях чела от месеци! И двете си деца съм раждала в Англия. Имам роднини раждали в Германия, приятелки в Испания, САЩ и "О,Боже! Не децата им са били с тях през цялото време!" . И не само. Децата в чужбина не се отделят и за минута от майката или бащата,дори в случаите на спешно секцио или реанимация. За рутинни процедури да не говорим. Моите и двете раждания бяха тежки и се наложи реанимация на бебетата,която се извършваше пред очите на баща им и леля им. На приятелката ми правиха секцио като мъжът й присъства на процедурата и пое детето,тъй като майката не можеше. Бебетата раждани в чужбина са с майките си от първата секунда,буквално,дори и къпането се отлага за да се срещнат майката и бебето,така както Бог е решил!