Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките им в болниците.


Anonymous

#26 Re:

2015-04-25 18:49

#15: -  

 Абсолютно си права. Затова трябва да се оставят придружителите неограничено. И аз след 3 дни раждане и накрая спешно секцио не можех да стана, но мъжът ми беше до мен непрекъснато и се грижеше за малкия. Само ми го даваше да го кърмя, а през останалото време се гушкахме и така възстановяването беше приятно и бързо.


Гост

#27

2015-04-25 18:53

Защото съм майка и неизкам да ми се случва

Anonymous

#28 Re:

2015-04-25 18:53

#17: -  

 В Англия има закон, който забранява отделянето на бебето от майката дори за миг. Всеки, който е раждал, знае, че в този момент не са останали сили за отстояване на правата. В този момент на уязвимост трябва да ни пазят законите и институциите (в случая болницата) - както нас, така и децата ни. 


Гост

#29

2015-04-25 18:53

Отнемането на детето от майката след раждане е грубо нарушение на човешките права.Обяснения като тези:майката да си почива след раждането или ,да му се направят рутинни изследвания са пълни глупости.Бог знае с какво ги инжектират и то без съгласието на родителите.Зная и за случаи със задушили се бебета,точно след като са били взети след раждането /диагноза -недостиг на кислород в мозъка/.Това е недопустимо!

Гост

#30

2015-04-25 19:04

Смятам,че всяко новородено бебенце има нужда от майка си от първия ден на раждането!Само в частните болници взимат бебетата от майките!Когато аз родих 2014г. в частна болница също ми взеха детето,но отношението на целият екип н бплница Вита беше невероятно както към бебетата така и към майките в отделението ....!

Гост

#31

2015-04-25 19:10

Новородените бебета да не бъдат отделяни от майките - това е просто наложително и не виждам защо трябва да се подлага на съмнение този въпрос! Ако бяхме като хората това кощунство щеше да бъде избягнато! И ако аз съм на мястото на майката на битото бебе , акушерката вече нямаше да е между живите!

Гост

#32

2015-04-25 19:13

Мястото на новороденото е при майката, по-добре да се прави, отколкото да се коментира !!! А ако за някои все още не е ясно, това само означава до каква степен сме изкривили естествения ход на нещата под слънцето.

Гост

#33

2015-04-25 19:47

Няма нищо по-важно от тов, първите часове и дни на бебчето да бъдат до мама! Аз Съм от Карлово и тук в нашето АГ е точно така, като родих бебчето ми беше неотлъчно до мен, но когато имах питане и нужда от съвет акушерките безусловно и на мига се отзоваваха! Така и трябва да е!
desii

#34 Re:

2015-04-25 19:48

#1: -  

 Az rodih predi 6 meseca i deteto mi beshe prez denq s men postoqnno,prez noshtta beshe v otdelenieto.az sushto iskam decata da sa s maikite si postoqnno!!! Taka stana che veche i na lekarite da nqmash doverie.


Гост

#35

2015-04-25 19:52

Кой кога ще психяса наистина няма как да се предвиди. 

 

Но ето това е нещо, което твърдо подкрепям и което смятам, че може да бъде придвижено като искане, използвайки вълната от шок и потрес. 


Гост

#36

2015-04-25 19:54

Най- естественото нещо е детето да бъде с майка си от момента на своето раждане.

Гост

#37

2015-04-25 20:03

Zashto za men edno bebe trqbva ot minutata na rajdane a si e s svoqta maika 


Гост

#38 Re:

2015-04-25 20:08

#1: -  

 Раждала съм и двете си деца със секцио в "Майчин дом"-Варна и ми ги дадоха веднага след раждането. Дори с малкия ми син една млада акушерка стоя до мен два часа и ми помага да го закърмя. Вземаха бебетата само по желание на майките-ако са изтощени и искат да поспят, както и понякога сурчтрин за преглед, по никакъв друг повод.


Гост

#39

2015-04-25 21:03

Отделянето на новородено от майката, включително, ако е недоносено, е абсурдно! противоестествено! престъпно! Майката като такава е и попечител! Никакви процедури не са основание, какъвто и да било персонал да си позволява да решава вместо родителите!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-04-25 22:00



Гост

#41

2015-04-25 22:12

Dano uspeem da pomognem s tazi peticiq.
Първанов

#42

2015-04-25 22:32

Хора, по целия свят децата се отделят от майката веднага след раждането и отговорност за детето носи персонала на съответното отделение, тъй като поради "бомбардирането" на Мозъка с хормони вероятноста майка да навреди на рожбата си е огромна. Новородените се носят при майката само за да ги кърми и то под наблюдение ако се прецени, че има опасност да им навреди. Дори на времето също е било така, за това са били бабите, за да се грижат за децата, докато майката се освести след раждането. Новородено се дава на родилка само за да го кърми.


Гост

#43

2015-04-25 22:51

Защото не намирам основателна причина да се продължава с порочната практика бебетата да се отделят от майките им, когато в страни от цяла Европа практиката да е бебетата и майките да са неотлъчно заедно и намирам това за хармонично и в реда на нещата. Нередно е поставянето на бебетата в неестествени ситуации, като изолирането му от майчината грижа и обич. Губят се ценни мигове по изграждане на връзката майка-дете.

Гост

#44

2015-04-25 22:59

Защото смятам,че е по-правилно новороденото да бъде до майка си от мига в който се появи на този свят.А след случаят с акушерката,която откачи докато беше в дежурство мисля,че е и по - сигурно и безопасно.

Гост

#45

2015-04-26 01:59

Аз родих второто си дете преди три месеца, в болница, в която имах ПРАВОТО да задържам бебенцето си при мен и сама да се грижа изцяло за него. Сега отчитам това за много важно и полезно, правилно ПРАВО! Първото си дете родих преди почти 9 години, в болница в която получавах възможност да съм близо с бебето, само в определени часове за хранене, и сега осъзнавам, че това е много неправилно, ограничаващо и нередно, спрямо ПРАВОТО на бебето да получи правилната и най-добрата грижа и близост, тази на майката си, която то познава най-дълго от създаването си, от чиято топлина и допир има нужда!!!

Гост

#46

2015-04-26 03:33

Мисля, че детето е най-добре защитено, когато е близо до майка си.

Гост

#47

2015-04-26 04:10

Смятам, че бебето трябва да чувства майка си до себе си от мига, в който се роди. Затова подписвам петицията, а не заради акушерките.

Гост

#48

2015-04-26 04:31

Podpolissax q za6toto ve4e vsqka edna maika 6te se straxuva za Svoeto dete,i kogato rodi da go poverqva na AKU6ERKA.-A ZA kova4eva TQ NI POTRESE VSI4KI TQ NI RAZORI ZATVOR ZA.TAZI GADOST DOLNAA.!!!!

Гост

#49

2015-04-26 05:08

Майка съм на две големи вече дъщери и имам една внучка! Най-хубавото, което ми предстои е да чакам още внуци - децата са най- голямото ни богатство! И не мога да си представя, че наше бебе може да преживее такова нещо като малката Никол!!! Това не трябва да се случва повече!!!

Гост

#50 Re:

2015-04-26 05:44

#45: -  

 В коя билница родихте?