Да опазим Брезник от добива на злато

Quoted post


Гост

#13 Re: Re:

2013-02-08 11:31

#8: гост - Re:



Благодаря за
бързия отговор, независимо, че в него не получих отговор на няколко вече
поставени въпроса. Например какъв е дебита на „Желязната вода“. Първият гост от
форума твърди, че „почти“ я“няма“!?



С интерес
прочетох допълнителните материали, както се порових и в нета по поставените
въпроси в петицията. Направи ми впечатление, че в петицията се твърди, че „желязната
вода“ помага за редица болести, отново ще ги изброя, като акцентирам върху
раковите заболявания: анемия, стомашно-чревни, чернодробни и кожни заболявания,
онкологични заболявания и псориазис, докато в публикуваните допълнителни материали
от сайта на община Брезник се споменават само анемии;
заболявания на храносмилателния тракт; заболявания на имунната система; кожни
заболявания и др. Бих се радвал, ако някой посочи и съвременни медицински
изследвани (не от 1929 или от 1962 г.), както и неопровержими доказателства за
нейното лечебно действие във вид на сертификат или друг научен медицински документ.
Това е необходимо, за да се прецени, дали лечебните свойства на водата принадлежат
към „научната медицина“ или ще се отнесат към „алтернативната медицина“.



Ровейки се из
информацията за „Желязната вода“ установих, че тя извира от „стари римски
галерии“ (http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4653931),
т. е. водата е с рудничен произход. До колкото разбирам, в Брезник се планира строежа
на рудник и се твърди, че ще „отрови“ града. Не мога да разбера, как една
руднична вода от стар рудник е „лековита“, а излизащата от един съвременен
рудник е „отровна“.



Мисля си и за
хората от града, които очакват работни места. По този въпрос само ще припомня
народната поговорка „Сития на гладния вяра не хваща“.



Накрая бих искал
да помоля и други участници във форума да потърсят допълнителни данни, за да се
попълни информацията. В противен случай, ще се прояви синдрома „референдум за
АЕЦ“, при който групи експерти заемат противоположни позиции, а неспециалистите
се чудят на кого да вярват.

Отговори


Гост

#14

2013-02-08 14:05:19


Гост

#15 Re: Re: Re: гост

2013-02-08 14:14:53

#13: - Re: Re:

#14: -

Вие сте провокатор и си свалете гащите сега, защото сте разкрит!!! Следващия път, моля се представете с по - убедителни становища и по - сърцераздирателни поговорки. Пробвайте отново! :D


Гост

#69 Re: Re: Re:

2013-02-28 16:35:39

#13: - Re: Re:

Именно! Желязната вода е руднична и за какво е този фарс на уж еколозите не  знам. Нека кажат какво съдържа? Аз лично за своя употреба съм я изследвал. И знам, че съдържа арсен 5 пъти над допустимите норми, за оловото, живака и другите тежки метали няма да говоря. Който иска нека я пие! И нека проверят в общината, че по документи тази вода от 2007 година не съществува. Защо ли? Защото не и е подновен документа и за минерална вода. И да не пишат глупости от прабаба си. И, ако наистина лекуваше всичко това, досега някой баровец да я е взел и да не можем да се доближим до нея. Това е вода, която извира от същите тези руди, дето били отровни!?!? И защо загрижените уж брезничани, демек напусналите отдавна не направиха нещо досега за водата, защо не се събраха да изчистят скалите дето се просмуква водата, не направиха банята наново. ЗАЩОТО ИСКАТ НЯКОЙ ДА ИМ ПЛАТИ!!!!

ДА на ПРИРОДНИТЕ НИ ПОГАТСТВА. НИКАКВО КОПАНЕ НА НАШЕТО ЗЛАТО!

#124 Re: Re: Re: ДА на ПРИРОДНИТЕ НИ ПОГАТСТВА. НИКАКВО КОПАНЕ НА НАШЕТО ЗЛАТО!

2014-05-08 09:43:13

#13: - Re: Re:

ХОРА,

ЗАПОЧНЕ ЛИ ДОБИВ< ЗАБРАВЕТЕ И ИЗВОРИТЕ< ЗАБРАВЕТЕ ГОРА, забравете и майка природа в целия регион. КОйто не ми вярва да се разходи до златоград и там да поговори с хората какво БЕДСТВИЕ Е предизвикал Дънди Прешъс в РЕГИОНА!!!!

Цитирам от статията в Капитал:

"Иначе "Асарел-Медет" не е точно местен инвеститор. Най-голям дял в дружеството има австрийската Voest-Alpine Intertrading, която към края на 2012 г. е държала 67.6%, а работници и служители държат 31%. Сред тях голям дял има и изпълнителният директор на дружеството Лъчезар Цоцорков."

Имейл Адресите на австрийските господа, които искат да отровят природата ни с техните "инвестиции" се отварят като им кликнете на имената под снимките>

http://www.vait.com/startseite/struktur/

НЕ позволявайте да УНИЩОЖАТ РОДНИТЕ НИ МЕСТА !!!!

Напишете писмо на ВСЕКИ ЕДИН ПО ОТДЕЛНО (Измислете си Ваш текст на Български и НЕКА ВАШ ПРИЯТЕЛ ВИ го преведе на немски или английски) на следните мажоритарни собственици на Асарел-Медет в Австрия и ги заплашете с международен СЪД в Хага за престъпление срещу човечеството чрез:

1. разрушаване на жизнена среда,

2. унищожение на природата и

3. унищожение чрез изселване и болести от добива.

Моля също така и текста на Български да го пратите нав БЪЛГАРСКИТЕ ПРЕДАТЕЛИ от Асарел/Медет от същата страница. Ето им имейлите тук!

http://www.vait.com/aussenstellen/bulgaria/
_

ВСЕКИ ЧУЖДЕНЕЦ трябва да знае че ЗЛАТОТО и всички други ресурси в България са НЕПРИКОНСОВЕНА собственост на БЪЛГАРИТЕ и ТЯ е НАША СОБСТВЕНОСТ!

Второ, ако се добива нещо, то ще да бъде САМО и единствено за НАС Българите и ТО без да се УНИЩОЖАВАТ РЕЗЕРВАТИ, ЛЕЧЕБНИ ИЗВОРИ ИЛИ КАКВОТО И ДА БИЛО ДРУГО ПРИРОДНО БОГАТСТВО.