Декларация към НС за обсъждане на проектозакона за образованието

Quoted post


Гост

#101

2012-02-23 10:46

Мен ме е срам България да е на 37 място по грамотност в Европа и то само защото в Румъния има по-вече цигани! Срам ме е че ни смятат за крадци и убийци!А Вас г-н Министър?!Не може ученик без знания да минава в по-горен клас,така се стимулира мързел и невежество.Смешно е да се твърди,че оценките стресират децата.Така те няма да имат стимул да учат и се изявяват.Що се отнася до преминаването на Ресурсните Центрове към общините,ще се намали броя на обхванатите деца със увреждания.Нали грижата за тези деца беше държавна политика?Защо сега държавата абдикира от тази позиция?Ако причината е липса на средства,защо ще наливат пари в частните училища?Всяка година се увеличава броя на деца със умствена изостаналост,ДЦП и такива от аутистичния спектър.Как малките общини ще отделят средства за обучението им от специалисти?Питам:тези деца не са ли продукт на цялото ни общество?Колеги и родители замислете се над това!Г-н Министър,или не сте запознат с тази материя или някой Ви подвежда!

Отговори

кобра

#157 Re:

2012-02-26 00:16:58

#101: -

Абсолютно вярно,подкрепям това становище,но дали някой дебил от рода на някой "професор", та било то

министъра на образованието ще го разбере.Съмнявам се,а и целта е ,колкото повече необразовани,толкова

по-добре,по-лесно обществото ще бъде манипулирано и т.н.