Да защитим правата на децата си!

Quoted post

bydi

#10

2013-11-27 04:48

А защо всички си мислите, че тая скапана държава Ви е ДЛЪЖНА? Нали все пак ВИЕ САМИ решавате да имате дете/деца а не държавата. В край на сметка всеки преценява дали има възможност да гледа дете или не. След като сте опряли до 35лв. от държавата, как може да имате не по едно ми по няколко деца.Вие изобщо мислите ли за тия деца като ги правите? Или няма значение, че Вие като сте мизерници нека и детето Ви и то да е мизерник. Ако такива като ВАС се опитат да изкарат 35лв, от някъде, а не да ги чакат на готово и ако тия хиляди мангали не смучат по 35лв. да дете от държавата ( щото само мангалите чакат всичко на готово)можеше и да не е толкова мизерно положението. Щото в най социалната държава Франция майчинството е 6 месеца, в САЩ майчинството е 3 месеца, а тука нали сме богаташи е 3 ГОДИНИ! Да не говорим колко фиктивно работещи има, които нямат и ден трудов стаж, а само се водят и после НОИ им плаща пари да си гледат детето. НЕ ВИ Е СРАМ!

Отговори

KOSHMAR

#14 tova e lipsa na kulturaRe:

2013-11-27 10:16:20

#10: bydi -

tova tvoeto e lipsa na kultura i mnogo ogranichena imformacia.MAICHINSTVOTO E 2 GODINI.Na vsichkoto otgore az rabotia majat mi sashto na dve mesta i izkarvame po 35leva,no pak chakam decki.Ne sravniavai tezi golemi strani s nas zashtoto tam kato ti svarshi maichinstvoto deteto otiva na gradina a tuk niama mesta.NE MOJE DA IMA SRAVNENIE.TAM LECHENIETO NA DECATA E BEZPLATNO TUK NE.    VSASHNOST KATO TI PRECHAT TAKIVA KATO MEN S DECA I ZAKONOVITE RAMKI ZA MAICHINSTVO VARVI TAM KADETO TI HARESVAT


Гост

#15 Re:

2013-11-27 10:18:15

#10: bydi -

Оф, че жалко мислене. Ти се засрами, че разсъждаваш по този начин. След като държавата е решила да отпуска тези детски надбавки, трябва да са за всички деца, а не да ги дели. Става въпрос за дискриминация. Аз няма да забогатея с тези 35 лева, а държавата няма да обеднее с тях. Правата са за всички, а не за отделни слоеве. Всяка страна си има собствена политика. Мен не ме интересува в чужбина каква е системата, интересуваме в България, че държавата разделя децата на етноси, на бедни и богати и т.н.


Гост

#41 Re:

2014-04-09 17:49:32

#10: bydi -

Пожелавам Ви да имате някой ден деца, защото явно нямате или не желаете да имате...,то е защото не ги заслужавате!

 


Гост

#50 Re:

2014-04-10 13:26:11

#10: bydi -

Явно ти си човек,който няма и не иска да има деца.Пожелавам ти един ден да имаш такива.Как ли ще се почувстваш ако към твоето дете се отнасят по-различно?Нима и то не е дете?И с кое "мангалите" ,както ги наричаш, ни превъзхождат,че да имат повече привилегии.Те по-добри ли са от теб?


Гост

#51 Стефанова

2014-04-10 16:32:02

#10: bydi -

Ти за демографска и социална политика, чувал ли си?Как може да сравняваш България, с развити страни като САЩ и Франция?Това е смешно!

Ваня Димитрова

#56 Re:

2014-04-13 19:31:13

#10: bydi -

bydi...Аз не си крия името ......В тази  " скапана държава " както казвате живеем Ние,раждаме Ние,плащаме данаци Ние ! И всяка една нормална жена иска да има дете ,всяка нормална жена иска да бъде Майка...трябва да и се отнеме това право ли? Нормалните майки искат децата им да са изучени и гледани добре -те не раждат ,за да вземат тези мижави 35лв...но не ми сравнявай Франция или Сащ..стандарта там е друг ! В Франция задължително е бащата да кара 1 месец бащенство ! КАК НЕ ВИ Е СРАМ ДА НАРИЧАТЕ БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ -МИЗЕРНИЦИ !!!...ВИЕ МАЙКА ЛИ СТЕ?..ако сте жена..СТЕ ЖАЛКА И НЕЩАСТАНА ,ЗЛОБНА И ДЕТЕМРАЗКА !..ако сте мъж...НИКОГА НЕ ПРАВЕТЕ ДЕЦА...МНОГО ВИ  Е ГНИЛ ГЕНА !!!.....ДА ,ДЪРЖАВАТА Е ДЛЪЖНА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ПОКОЛЕНИЕТО,ДЛЪЖНА Е КЪМ НАШИТЕ ДЕЦА-ЗАЩОТО УТРЕ ТЕ СА ТАЗИ БЪЛГАРИЯ ...НО НЕ МИЖАВАТА-,А ИСТИНСКАТА !!! ГОЛЯМ % ОТ МАЙКИТЕ СА БЕЗРАБОТНИ,МЪЖЕТЕ ИМ НЕ МОГАТ ДА СИ ВЗЕМАТ ЗАПЛАТИТЕ...И КАКВО ?..ДА СИ УБИЯТ ДЕЦАТА СИ ЛИ ???....ВИЕ СТЕ СРАМ ЗА ЧОВЕШКИЯТ РОД !!!

Възмутена

#70 Re:

2014-04-19 19:43:45

#10: bydi -

Вас не Ви ли е срам, уважема/и? Как може да обиждате, хората, които си търсят правата! Работим и двамата с мъжа ми и се грижим перфектно за децата си въпреки, че не получавам прословутите детски, защото работим легално и си плащаме данъците!!! Именно за това си искам детските!!! Иначе излиза, че едни работят, за да получават други! Къде е справедливостта? Има нужда от различна държавна политика по отношение на раждаемостта и бъдещето на България и е крайно време да се направи нещо!


Гост

#87 Re: Егоизм

2014-04-27 10:42:59

#10: bydi -

Егоистично до безкрай!

Ще дойде и твоето време когато съжалиш за този пост и елементарно то си мислене!


Гост

#101 Re:

2014-04-30 08:05:30

#10: bydi -

Елате на "дережето" на хората които чакат за тези 35 лв и тогава коментирайте. А В страните в който майчинството е по някоко месеца не е 1/2 от минималното заплащане или минимална месечна заплата а достатъчно , за да гледаш детето си като цар. Подсигуряват ти и още безброй екстри и не те изритват от работа, защото имаш малко дете и може да ти се налага да отсъстваш. Мога много да споря, но четейки коментара ви едва ли ще ме разберете. Който не е изпитал да чака на тези "мизерни 35 лв той не може да го разбере. Желая ви никога да не го разбирате. Прекрасен ден.


Гост

#106 Re:

2014-04-30 10:32:06

#10: bydi -

A teb ne te li e stam imam edno dete.Na 29 godini sam i poluchavam 35 lv.i nemoga da zapochna ranota zashtoto nqma mesta v qslite>Koq si ti ma da sadish jenite kolko shte rajdat Xodila li si nqkade izvan Tapata ni darjava da se interesuvash polko pari poluchavat,ili samo ti znae golqmata ti nastana ysta!!!!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-06-05 21:00:53


една

#117 Re:

2014-08-12 12:57:21

#10: bydi -  

   Прочретете това!

 http://www.faktor.bg/novini/balgariya/18974-prof-petar-ivanov-stavame-tziganska-darzhava-harchim-4-mlrd-za-izdrazhka-na-plodovitite-romi.html 

Идеален пример е и филмa - Idiocracy - това се очертава в бъдеще.

 Според мен освен всички промени, който трябва да се направят - детски надбавки трябва да се дават до второ дете, включително.  Всеки който желае да има повече деца - три, четири да бъде свободен да си направи избора. 

Проблема е реален, решенението се корени в множество фактори, който когато се съчетаят ще има някакво по-добро бъдеще. 

Именно с детските надбавки, държавата подкрепя разждаемостта на ромските майки.

Искам когато имам дете да не е в клас със съотношение 1:10 ромчета. 

Дискриминацията е РЕАЛНА. Ние сме дискриминирани! Дори в градксия транспорт не проверяват роми!

 

 

Ани

#147 Re:

2014-08-23 19:31:45

#10: bydi -  

 Недей ни сравнява с Франция или САЩ,защото там детските варират около 500 $ ;) така че малко мисли преди да говориш,осведоми се и пак ела да говорим ;)

Мислеща

#160 Re:

2016-01-08 18:14:43

#10: bydi -  

Изказването ви е меко казано НЕЛЕПО. Явно мисленето ви е толкова ограничено, че не виждате по-далече от носа си. Мога да оборя всяка ваша дума, но поста ми ще стане прекалено дълъг. Препоръчвам ви, преди да се изказвате неподготвен/а да почетете малко и да се информирате повече, защото заради "умници " като вас, държавата е каквато сами я определяте - "скапана".