Да защитим правата на децата си!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Да защитим правата на децата си!


Гост

#101 Re:

2014-04-30 08:05

#10: bydi -

Елате на "дережето" на хората които чакат за тези 35 лв и тогава коментирайте. А В страните в който майчинството е по някоко месеца не е 1/2 от минималното заплащане или минимална месечна заплата а достатъчно , за да гледаш детето си като цар. Подсигуряват ти и още безброй екстри и не те изритват от работа, защото имаш малко дете и може да ти се налага да отсъстваш. Мога много да споря, но четейки коментара ви едва ли ще ме разберете. Който не е изпитал да чака на тези "мизерни 35 лв той не може да го разбере. Желая ви никога да не го разбирате. Прекрасен ден.


Гост

#102

2014-04-30 08:59

Трябва всички да сме единни, това са нашите деца.
Всеки се оплаква от всичко,но никога не сме били единни и никого не сме постигали нищо.Нека се обединим поне веднъж.

Гост

#103

2014-04-30 09:03

Пълна пародия.Искат децата да ходят задължително на детска градина, таксите са по 50лв.а детските надбавки 35лв.Е някои да ми обясни как точно да се случи това.Аз не знам ,смятам смятам и пак не ми излизат сметките.

Гост

#104

2014-04-30 09:10

bydi-относно коментара на въпросния потребител
Никои на никои не е длъжен.Но щом живея тук,работя тук и си плащам данъците и таксите и осигуровките и т.н имам права.Всеки има права и задължения,както аз си спазвам задълженията към ДЪРЖАВАТА по същия начин искам и да ми се спазват правата.
жес

#105 детски надбавки

2014-04-30 10:02

Аз бих допълнила и по високи детски надбавки както и в другите европейски държави !

Гост

#106 Re:

2014-04-30 10:32

#10: bydi -

A teb ne te li e stam imam edno dete.Na 29 godini sam i poluchavam 35 lv.i nemoga da zapochna ranota zashtoto nqma mesta v qslite>Koq si ti ma da sadish jenite kolko shte rajdat Xodila li si nqkade izvan Tapata ni darjava da se interesuvash polko pari poluchavat,ili samo ti znae golqmata ti nastana ysta!!!!


Гост

#107

2014-04-30 10:56

Моята болна тема!!!!
Майка на три българчета съм. Работим и се осигуряваме със съпруга ми, с когото имаме подписан брак. За благодарност за всичко това нашата България не ми дава детски добавки!!!

Гост

#108

2014-04-30 10:59

Нека нашите деца и внуци останат във Родината ни .
Хора подкрепете Петицията .

Гост

#109

2014-04-30 11:33

ПОДКРЕПА ИМАТЕ ОТ МЕН
Ana Maria

#110 Re: децата ни са нашето бъдеще :)

2014-04-30 12:26

#3: нина - децата ни са нашето бъдеще :)

parite se uvelichavat s vsiako dete za da se pooshtriava rajdaemosta - ne zashtoto se pravi razlika mejdu decata vi ili zashtoto gi obichate razlichno...Sumata ot 35 leva e mizerna meko kazano - 50 leva sushto ne e koi znae kolko.Sistemata tribva da bude promenena taka che da otgovaria na pazarskata koshnica na Bulgarina. Nachina za izplashtane na detskite - samiat mehanizum triabva da se promeni. Ako primem che 50 leva sa dostatuchno za edno dete( i ot tazi suma zapochvame naprimer) neka za vtoro dete da sa 70 kato sumata za purvoto skochi na 70 sushto. Za treto dete 100 kato za vsiako edno stane po 100( 3 deca = 300 leva). Tova e primer no ne smiatate li po dobur variant ot segashnia?

Ana Maria

#111 Re:

2014-04-30 12:31

#103: -

Az jiveia v chujbina ot mnogo godini no dori i tuk kudeto za vsichko se plashta - ne sa me karali da plashtam za uchilishteto na deteto mi.Obrazovanieto triabva da e dostupno i svobodno pone do zavurshvane na sredno obarzovanie kakto i da e ZADULJITELNO!! Razbira se akoiskate deteto vi da poseshtava chastno uchilishte tova e drugo...


Гост

#112

2014-04-30 18:57

Повече от 16 години нямах дете и затова плащах на държавата унизителен Ергенски данък, а сега когато имам дъщеря, вече на 11 години, тя не получава нито лев, защото доходите в семейството надвишават изискуемия минимум!!! И това е просто огромна несправедливост -очевидно моето дълго чакано дете не е гражданин на България, за разлика от мургавите ни сънародници, които не се трудят, множат се и се издържат с детските надбавки! Кой е дискриминираният тогава?!
Горда българка

#113 От пусто в празно,ама карай....

2014-05-02 18:44

Най-възмутителното е този прословут доход,който се изчислява не чисто,а заедно със всичките му там осигуровки,данъци и прочие.Питам аз кой може да купи нещо на децата си с тия пари,че трябва да се вземат предвид при изчисляване на дохода за получаване на детски.Още повече се възмущавам,че хората с добро образование трудили се за да го завършат,намерили си съответно добра работа,но техните деца не заслужават тези пари,защото родителите им не са мързеливци,които само се чудят как да изкрънкат от държавата,а работят за нея.Ужасна държава с ужасни управляващи работещи в интерес на ромите.Аз минах с 6лв отгоре благодарение на половината от въображаемия си доход/осигуровките,които ако евентуално доживея ще ме радват на мизерна пенсия/,но аз съм богата детето ми нямаше нужда от помощ за първокласник с тия 6лв отгоре му купих всичко нужно ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ ОПИТАЙТЕ И ВИЕ В НАЙ БЛИЗКАТА КНИЖАРНИЦА УСПЕХ!!!

Гост

#114

2014-06-04 13:00

Здравейте! Подкрепям напълно тази петиция, въпреки че моето дете вече е голямо , но израсна без детски надбавки - сякаш е дете на друга губерня !Смятам , че това е дискриминация и не е честно спрямо работещите хора !Все пак това са децата на България , а не на Румъния например .Време е тези комплексирани политици да престанат да се боричкат за власт , да правят все тъпи анализи, коментари и да гледат само как да се докопат до благините ! Време е да излязат национално отговорни хора за които България е над всичко !

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-06-05 21:00



Гост

#116

2014-06-27 11:24

съгласна съм, но трябва да се допълни и още нещо.
Непълнолетните ромки, които раждат да бъдат съдени, да плащат глоби и да не им се отпускат детски по няколко причини:
1. щом е непълнолетна, значи този който е правил секс с нея е закононарушител, а тя съучастник.
2. щом е непълнолетна, тя няма как да се грижи за тях, и да им осигури всичко, което пише в Хартата за правата на детето.
3. щом е непълнолетна, да бъде глобена, или да полага обществено полезен труд.
4.да им се забрани с закон да раждат след като нямат доходи с какво да ги издържат.
една

#117 Re:

2014-08-12 12:57

#10: bydi -  

   Прочретете това!

 http://www.faktor.bg/novini/balgariya/18974-prof-petar-ivanov-stavame-tziganska-darzhava-harchim-4-mlrd-za-izdrazhka-na-plodovitite-romi.html 

Идеален пример е и филмa - Idiocracy - това се очертава в бъдеще.

 Според мен освен всички промени, който трябва да се направят - детски надбавки трябва да се дават до второ дете, включително.  Всеки който желае да има повече деца - три, четири да бъде свободен да си направи избора. 

Проблема е реален, решенението се корени в множество фактори, който когато се съчетаят ще има някакво по-добро бъдеще. 

Именно с детските надбавки, държавата подкрепя разждаемостта на ромските майки.

Искам когато имам дете да не е в клас със съотношение 1:10 ромчета. 

Дискриминацията е РЕАЛНА. Ние сме дискриминирани! Дори в градксия транспорт не проверяват роми!

 

 

жена

#118 Re:

2014-08-12 13:09

#116: -  

  Подкрепям.


Гост

#119

2014-08-19 15:25

Време е...

Гост

#120

2014-08-19 16:38

Време е да помислите за бъдещето на България

Гост

#121

2014-08-19 16:38

 Време е да помислите за бъдещето на България  


Гост

#122

2014-08-19 16:54

Напълно ви подкрепям

Гост

#123

2014-08-19 18:14

Много  съм благодарна,че има някой който да създаде такава подписка за нашите деца.Браво и нека този път имаме успех!


Гост

#124 Re:

2014-08-19 18:18

#116: -  

 съгласна съм с Вас ,подрекям ви напълно..стига вече тази дискриминация между българки и ромки..те са с предимство пред нас...нека най накрая има и за тях сурови закони..какво е това нещо непълнолетна ромка да има повече от 10 деца..НЕДОПУСТИМО Е!!!!


Гост

#125

2014-08-19 19:09

Радвам се,че някой се е сетил и е направил тази петиция,Дано да има успех и в крайна сметка нещата за нашите деца да се променят за по-добро