Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Quoted post

Nelly

#12 Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-09-26 17:37

#10: - Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Zadragte si grybite komentari i vylgaren ezik za nai-blizkite si ili tezi koito imat tarpenie da gi slyshat. Sigyrna sam che te mnogo shte se gordejat s vas, kakto bez samnenie veche im se e nalogilo!Az pone ne si krija imeto kato si izkazvam mnenieto!

Pysnali ste podpiska che nikoi ne vi e kazal, i che ste protiv. Losho njama, no ako si bjahte napravili tryda da proverite, shtjahte da znaete che predi njakolko meseza e imala sreshta na predstavitelite na obshtinata beneficient, kmeta na seloto i giteli na seloto (neshto koeto az dnes razbrah), toest SELJANITE ne GRAGDANITE koito ne givejat v seloto a idvat za den dva v seloto (v tova chislo vklychvam i sebe si). Tezi na koito ne im se nalaga da si izkarvat hljaba v seloto. Az sashto iskam seloto da zapazi chara i spokoistvieto si, no ne sam az babata ot selo kojato ne moge da si plati toka, ili samotnata maika s dve deza kojato njama pari za darva za ogrev prez zimata zashtoto v seloto njama nikakva rabota. Shto se otnasja dali horata sa neinformirani, za sagalenie 'da', i to ot takiva kato vas. Ako se razbere che zigani shte zalejat seloto razbira se che vsichki zainteresyvani v panika shte se podpishat. Az shte sam parva v podpiskata. Tova koeto za sagalenie vie pravite e dezinformazija i po tozi nachin lishavate ot vazmognosta tezi koito sa zainteresyvani da potarsjat informazijaza za istinskoto lize i plana za tozi centar. Zashto podpiskata vi ne vklychva za i protiv sas danni ot kade da se vzeme informacia? V takav slychai vseki shte ima vazmognost da prochete i sam da reshi za sebe si dali sa za ili ne.

No razbira se tova ne e koeto vas vi interesyva. Vie ste si izgradili mnenie, ot kade e nejasno makar che paradirate che ste govorili s 'hora'. Vie kreshtite NE bez obosnovka ili realna informazija i psyvate vsichki koito ne spodeljat vasheto mnenie.

I posledno, az njamam nikakava nygda shovinistichen hipokrit da mi objasnjava kakvoto i da e, az imam mnenie i go kazvam, kyltyrno i se obosnovavam. I ako obichash, tvojat glas v nikakav slychai ne e glas naroden po skoro pazi boge sljapo da progleda!

 

Nelly

Отговори

човек

#13 Re: Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-09-26 18:33:14

#12: Nelly - Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

Нели, от уважение помежду си и към писмеността ни, ползваме кирилица в коментарите си.

Не видях нито една псувня в коментарите. Единственото, което се забелязва е крайния Ви негативизъм. Един средностатистически образован човек прави своите изводи от написаното от Вас, въпреки че е доста трудно то да бъдат прочетено.

Авторите на петицията са заявили, че липсва прозрачност. Ако си бяхте направила труда да проверите какви са изискванията на финансиращата организация, щяхте да разберете, че една среща с жителите на селото не изчерпва изискванията им за прозрачност и информираност на засегнатите.

Повечето от нас, които следим обстановката в България и сме свидетели на последиците от действията на политическите ни ръководители, знаем какво се случва с контрола по повечето проекти с европейско финансиране. Искрено се надявам тук да не се случат мрачните предвиждания на ужасените крещящи "НЕ!". Ако този проект все пак се случи, петицията, която Вие ще подпишете, ще срещне същия отпор като Вашия. Тогава Вие ще сте в положението на нагрубявана, макар че ние сме достатъчно възпитани и едва ли ще си служим с езика на полуобразованите ни сънародници.

Моля Ви, уважавайте мнението на останалите. Срещу Вас стоят хора с положение и интелект, с пари и идеи, със собственост и планове.

Лесно е да си толерантен, когато пожарът е у съседа. Ама дали ако се подпали твоят дом, ще бъдеш равнодушен?

гост

#36 Re: Re: Re: Граждани срещу изграждането на младежки център в с.Ичера

2013-10-14 18:57:38