ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

/ #102 Re: Плодове

2015-06-02 08:51

#100: - Плодове 

Този въпрос се задава за да се види реално, какви плодове произвежда дадено учение!

Например:

Егоизъм или любов към ближния?

В какво се изразява егоизма и в какво се изразява любовта към ближния?

Много хора водат спор кое е истината, но единствено в Библията се говори с подробности какъв е човека, какъв е Бог, и какви иска да бъдем - не на сляпо, а се говори за едно истинско благочестие с разбиране за тези неща. Истината винаги води до любов към Бога и ближния. И не тази любов: "Понеже той ми даде и аз ще му дам" или "Той ме обича и за това аз го обичам", а тази любов: "Независимо от това какво ми прави той и дали ме обича, аз го обичам". И точно това прави Бог:

Понеже, когато ние бяхме още немощни, на надлежното време Христос умря за нечестивите.
Защото едва ли ще се намери някой да умре даже за праведен човек; (при все че е възможно да дръзне някой да умре за благия);
Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас. 

Римляни 5:6-8

 

Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си".
Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят;
за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето Си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд на праведните и на неправедните.
Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците?
И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?
И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец.

Матей 5:43-48

 

И както желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях.
Понеже ако обичате само ония, които обичат вас, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците обичат ония, които тях обичат.
И ако правите добро само на ония, които на вас правят добро, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците правят същото,
И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете, каква благодарност ви се пада? защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното.
Но вие обичайте неприятелите си, правете добро, и заемайте, без да очаквате да приемете назад; и наградата ви ще бъде голяма, и ще бъдете чада на Всевишния; защото Той е благ към неблагодарните и злите.

Лука 6:31-35

 

Ако обичаш някого зариди това чи ти е дал, значи го обичаш точно зариди това.

Майка как обича? Защото детето нещо и дава? Просто го обича!!! Бог обича още по съвършенно и иска и ние да обичаме така! 

Кое духовно учение учи как се обича, истински, безрезервно???

Божието Слово - Библията? ДА!

ДРУГО?...