ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията ЙОГА ПРОПАГАНДАТА НЯМА МЯСТО В БЪЛГАРСКОТО УЧИЛИЩЕ


Гост

#76

2015-05-29 19:44

Смятам,че само възпитанието на децата ни в духа на православието ще ги направи истински хора,притежаващи здрава ценностна система.

Гост

#77

2015-05-29 21:04

Вярата в детското сърце е зрънце, което трябва да пазим да не бъде отнесено от вятъра на безбожието и да го поливаме с живата вода на Богопознанието.

Гост

#78

2015-05-29 21:13

От 25 г.се води тази антибългарска кампания,за разрушаване на културната и национална единтичност на младежта.В последно време е добила арогантен характер.Целта е духовното обезличаване на младите хора,с цел да се превърнат в лесно маниполирана безлична маса.Гнусно е, че един министър на културата си позволява това.„ Не ме е страх от министъра на културата,страх ме е от културата на министъра.“ ( Р.Ралин )

Гост

#79

2015-05-29 21:38

Окултните практики далеч от нашите деца! Християнството е било основа и стожер на българския дух. И такова трябва да остане. Особено във време когато секти и учения никнат като гъби и неусетно развращават децата, за да разклащат ПРАВОславието.

Гост

#80

2015-05-29 21:44

Йога се преподава в много детски градини и училища!Пресен пример е жалбата ми и сигнала до 'Държавна агенция за закрила на детето' и МОН относно преподаването на окултното учение йога в СОУ 'Индира Ганди' в гр.София под формата на лечебна гимнастика!Що за глупости!!!
В отговор Инспектората по образование се позова на проверка по сигнал в същото училище ,която проверка е извършена преди години!!! Безумие и отчайваща некомпетентност тресят МОН и Инспектората, ще бъдат иницийрани още проверки в учебните заведения!

Гост

#81 Re:

2015-05-29 21:47

#78: -  

 Министъра на образованието няма кой да го помни след 2 години!А Вазов е вечен!


Гост

#82

2015-05-30 04:49

Защото обичам Родината си България и нейния народ.

Гост

#83

2015-05-30 06:23

Искам да ви благодаря, че организирате тази подписка. Давате ми още един шанс да изразя мнението си по тази тема. Аз предизвиках Хекимян от БТВ по тази тема. Мисля, че трябва да се предизвика и медийно внимание.Възмутена съм от случващото се в българското образование! Чудят се как да откажат изучаването на вероучение в училище, а нагло и агресивно налагат чужди учения и религиозни практики! Желанието ми е отговорния за този гаф да напусне образователната ни система!
Просветител

#84

2015-05-30 07:06

Мисля, че основният проблем е, че дори повечето занимаващи се с йога не осъзнават вредата на тази хиндиустка практика. Която става ясна на по-високите нива, когато вече си се зарибил достатъчно. Предполагам, че съставителите са искали да покажат възторга си от нещо интересно, което са открили за себе си, но това по никакъв начин не оправдава религиозното им невежество по въпроса и злоупотребата с позицията, на която се намират. И картинката съответно: Непросветените ще просвещават! Твърдо съм против училищата да се използват за пропаганда на учение, чийто резултат е една от най-бедните и проклети държави в света -Индия.


Гост

#85

2015-05-30 09:40

Имам син ,които беше на матура по БЕЛ.

Гост

#86

2015-05-30 11:26

нашата православна вяра няма нищо общо с икуменизма и езическите ритуали! много са опитите за отвличане на нас и на нашите деца от верния път на православната вяра и не трябва да ги допускаме!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2015-05-30 12:35



Гост

#88

2015-05-30 13:07

Потресена съм от петицията и коментарите :) Практикуването на йога НЕ е религиозно обвързано! Твърде тесногръдо и назадничево мислене, но всеки си има мнение и право на избор в живота ;) Аз мога да кажа за себе си, че съм православна християна, практикуваща йога и двете ми се съчетат прекрасно!


Гост

#89

2015-05-30 19:35

Православната ми съвест, е причината да подпиша тази петиция. А поводът е, болката ми от това, че в детските градини и в училищата в гр. Силистра, се преподава йога под благовидния предлог на здравословна гимнастика. И в главите на малките дечица, не можещи да "определят дясна и лява ръка", се загнездва понятието "йога", и не остава място в сърчицата им за исконните нравствени ценности, които официалната религия в България - Православието, проповядва. А знаем, на какво дължим оцеляването си като българи и като нация!
Йордан Георгиев
Пловдив

#90

2015-05-30 23:19

Вън йогата от българските училища и България! Ние сме Православна страна и народ, за това не може да практикуваме дяволски учения, като йогата, която се представя за физическо упражнение! Голяма лъжа- всяко едно от движенията при йога-упражненията са „молитва“ към съответния езически хиндуистки бог ( с две думи дяволът). Това е накратко!
Толкова прост народ сме, че нямам думи! Ако имаше вероучение в училищата и ако родителите ни бяха православнограмотни, много нещастия щяха да се продотвратят в България!

Йордан Георгиев
Пловсив

#91 Re:

2015-05-30 23:23

#88: -  

 Вие, не може да сте православна християнка, тъй като практикувате йога! 

Вие, г-жо/г-це сте православнонеграмотна!


Гост

#92

2015-05-31 00:07

Йогата е окултно , душегубно ,антиправослано учение. Практикуването на йога води до болести на тялото и душата. Йогата е отстъпление от Бога и общение с дявола.

Гост

#93

2015-05-31 08:17

Kak da komentiram poslednoto glupavo reshenie.Tozi,koito go e predlojil i tezi,koito sa go prieli sas sigurnost na sa BALGARSKI XRISTIANI!!!

Гост

#94

2015-05-31 17:52

Подписвам тази петиция с ясното самосъзнание на православна християнка.
Недопустима е пропагандата на вредни и окултни практики сред младежите, които са в най-крехка възраст.
Двойният стандарт на МОН ме обижда. Безбожието, което се опитат на наложат сред младежта ме плаши изключително много.

Гост

#95

2015-05-31 19:02

Spam i posor sa balgarskoto obrasovanie e goreposo4enata tema sa matura i otkrita bogobor4eska Propaganda!

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2015-05-31 19:12


Българин

#97 Йогата няма място в България

2015-05-31 21:12

Пропагандата на това сатанинско учение няма място в България, та камо ли в училище. Време е да казваме нещата с истинските им имена. Това е дяволско духовно учение, което води до бесообщение и то е изгодно на падналите хора и тези на които са им платили да сеят тази отрова в България. А най-добре се трови народ, като отровиш децата му. Вън на помията от България и училищата ни.

Българин

#98 Re:

2015-05-31 21:24

#88: -  

 Ние сме потресени от вашата духовна необразованост. :)) Разбира се, че не, това е нормален процес. Във всяко учение има степени и нива - няма значение духовно ли е или научно или друго. При йогата - най-низкото ниво са съответните упражнения, които са разрекламирани в световен мащаб като нещо полезно. Това е така нареченото йога-лайт - на най-низка стъпка нещо като спортна система.Но това не променя нейната същност и това което се явява - духовно сатанинско учение. Примерно също Православие - лайт може да се нарече това което практикуват повечето българи - палене на свещи и влизане в Църкви само по празници. Позите и мантрите са молитви и обръщане на съответен "бог"в хиндуизма - а реално към съответен демон - нечист паднал ангел. Практикуването на Православие и йога е все едно сутринта да ходите да дарявате пари и да помагате на бедни и нещастни хора, а вечерта да ходите да се биете и убивате хора и да участвате в оргии. Дано Бог да ви даде да ви се отворят очите.


Гост

#99

2015-06-01 13:32

Аз съм православен човек, вярвам в Светата Троица и мисля, че проповядването на каквото и да е друго духовно учение е вредно и води към фалш, беди искърби. Още по- вредно е йога- учението .


Гост

#100 Плодове

2015-06-02 06:31

Какви са плодовете от Йогата и какви са плодовете от Християнството??