За денонощен градски транспорт в София
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За денонощен градски транспорт в София
![]() Anonymous |
#12014-01-13 21:06Крайно време е и София да се позиционира на картата на градовете с нощна транспортна мрежа. |
|
| |
|
Мартин |
#22014-01-15 21:56Нощен транспорт има във всички европейски градове. Пред София има два варианта - или да влезе в Европа или да си остане в Третия свят. |
|
| |
|
Гост |
#32014-01-20 10:38Много правилна идея!!! В никакъв случай не я изоставяйте. |
|
| |
|
kokicha |
#4 Мнение2014-01-20 11:01Според мен идеята е добра.Една европейска столица като София трябва да ива денонощен транспорт.Освен това трябва да се предоставя качествена услуга на гражданите и гостите на столицата. |
|
| |
|
Гост |
#52014-01-20 12:33Ще удари по джоба на такситата. Но пък е добра идея. |
|
| |
|
Гост |
#62014-01-20 12:38Бях в Будапеща през 2000 г. Имаше подобна услуга. Трябва внимателно да се преценят маршрутите и опциите. Наистина по този начин София ще добие малко по-европейски облик и ще има положителен ефект върху хората. |
|
| |
|
Гост |
#72014-01-20 13:29Това не е никаква новост. Градският транспорт в София беше денонощен и то не определени, а всички линии. Помня това - помнят го и моите деца. Възможно е разбира се, иска се само добра воля. |
|
| |
|
Гост |
#82014-01-20 13:35Изключително добро начинание. Дано стане.Успех! |
|
| |
|
Ели |
#9 За транспорта и хората, кой на кого служи2014-01-20 13:56Моля автора на петицията да я допълни и с искане на хората живеещи в така наречената "голяма София" -това са квартали като Симеоново, Герман, Драгалевци, Лозен и т.н. Аз лично живея в Лозен, р-н Панчарево - Столична община, разстоянието от Орлов мост до там е 9 км. Това е населеното място с най-голям брой жители по данни от последното преброяване на населението. Последния автобус потегля от Гео Милев в 22,30 ч. , а предишните 4 курса са през 40 минути. Това е от скоро преди имахме автобус и в 23.00ч. Ние също сме хора и имаме нужда да отидем на опера, театър, кино, концерт и т.н., но това е възможно само ако си с кола или имаш желание да платиш за такс между 25 и 40 лв. в зависимост на желанието на шофьора. |
|
| |
|
Гост |
#102014-01-20 16:04Подкрепям за нощен транспорт даже и на час да са пак е нещо защото сега след 22:30 - 22:45 от автостанция Орландовци посока север кв. Бековски - Световрачене на 10 - 15 км. от центъра на гр. София на практика няма градски транспорт и ако сте до 22:00 часа на работа / естествено не до самата спирка / няма как да се приберете освен с такси за което обезсмисля работата, защото надницата отива за сметката на таксито. Работил съм в един хипермаркет в кв. Хаджи Димитър което е на 10 мин. пеша и едвам на кантар хващах последния автобус да не говорим за глутниците кучета нощем. |
|
| |
|
Гост |
#112014-01-20 16:13крайно време е! сега приключва към 23:00 което е ненормално рано-да не сме кокошки ! |
|
| |
|
Гост |
#122014-01-20 16:22Тъй като общината ще обяви този проект за нерационален, за което ще е права, разбира се, понеже малко хора ще пътуват през нощта, нека им се предложи да се отваря само първата врата и пътуващите да си купуват билети или да си маркират картите при шофьора (ватмана). Така поне ще се знае, че малкото хора, които пътуват нощем, няма да пътуват гратис и това може да бъде аргумент, в полза на идеята, който общината да не може да отрече толкова лесно. Успех с начинанието :-) |
|
| |
|
Гост |
#132014-01-20 16:24Идеята е много добра градският транспорт, макар и през един час ще даде сигурност и възможност на много хора да се предвижват. Това е практика на западният свят а и ние-София сме европейска столица от 21 век. Отдавна чакам някой да го предложи и приеме. Аз съм твърдо за. Не мисля че ще натовари общинският бюджет-дори обратно. Браво |
|
| |
|
Гост |
#142014-01-20 18:03Много хубава идея,така има шанс и хора с по-ниски доходи,които нямат финансова възможност да ползват такси да се радват на нощния живот в София. |
|
| |
|
Гост |
#15 Re:2014-01-20 19:01Благодарим ;) Няма да я оставим и ще се постараем, когато стартира да с устойчив живот, а не само година като предходния ни съвместен опит с други организации и ентусиасти! |
|
| |
|
Гост |
#16 Re: За транспорта и хората, кой на кого служи2014-01-20 19:02#9: Ели - За транспорта и хората, кой на кого служи Ели, благодарим за препоръката. Ще отразим твоето предложение! |
|
| |
|
Гост |
#17 Re:2014-01-20 19:05№ 12 ;), така направихме и през 2008 г. - 2009 г., т.е. целта е автобусът да не е аврамов дом, а да има събираемост. Ефективна мярка е. Тогава дори имаше случаи, в които някои не се таксуваха и автобусът не тръгваше докато не слязат. |
|
| |
|
Гост |
#182014-01-20 20:54Уж европейска столица... |
|
| |
|
Гост |
#192014-01-20 21:28Необходимо е да има дадени автобусни по най натоварените линии денонощно. |
|
| |
|
Гост |
#202014-01-20 21:44Имаше вече денонощен транспорт една година близо и го спряха |
|
| |
|
nic |
#21 Re:2014-01-20 22:05I az pomnja tova. Sega, kogato se vrastam v Sofia, kato ce li v bananova republika |
|
| |
|
Гост |
#222014-01-21 07:29Приветствам петицията, не всички хора имат собствен транспорт, а дори да е така какво ще се случи с трафика в София. Лично се чувствам засегната от липсата на денонощен транспорт, живея в Банкя и транспортът е голям проблем. Тези които вземат решения за него, явно не слизат от колите си, бих искала да ги поканя на театър и след това да опитат да се приберат с градски транспорт. Все пак сме на 20 км от центъра на София. Нека да има транспорт по всяко време на денонощието. |
|
| |
|
Гост |
#232014-01-21 09:17:) |
|
| |
|
Гост |
#242014-01-21 10:51абсолютно за. |
|
| |
|
Гост |
#252014-01-21 12:04Спонсорирайте тази петиция за рекламно място. Тя ще бъде препоръчана в рекламния панел в долния край на сайта. Ние имаме хиляди посетители всеки ден, така че това е един изключително ефективен и евтин начин да привлечете повече внимание към петицията. |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.
